Правосмукалка

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Никако со правосмукалка со кеси. Најдобра опција е правосмукалка со бокал/кофичка или како и да се вика тоа пластичното кај што се собира ѓубрето.

Усисуваш и после вадиш бокалчето го истураш во кантичка, го плакнеш или миеш под вода и оставаш да се исуши, кога ќе се исуши склопуваш се и пикаш во плакар или каде и да ти стои правосмукалката.

Јас имам ваква Samsung и си е со филтер позади и филтер под бокалчето кај што највеќе се собира ѓубре. Тој филтерот под бокалчето после усисување највеќе треба да се чисти исто и папучата како и да се вика тоа доле кај што има и четкички

Колку ја купи оваа и од каде?
Препорачај ми некоја од Нептун, Сетек или Техномаркет до 4.500, 5.000 денари ако ги разбираш правосмукалкиве.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.809
Ја пред некое време купив некоја турска правосмукалка со вода што е. Немаше други такви, само таа беше.
Сфаќам зошто се непопуларни. Послабо влечат, за нијанса. Но, разликата што ја имаш, во поглед на неширење на прашина коа чистиш, надоместува многу. Не мириса на прашина после чистење, не се растерува истата на сите страни и тн. Нешто што го немаш ни со најскупите правосмукалку кои не се на вода.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Оваа ви е добра за 50-60 евра и плус е со циклон филтер.

vcc4135-2-500x500_pic_3.jpg
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Немојте да ја купувате Виктор-Ровус правосмукалката од топ шоп (топ шкарт), врска нема, едно рекламираат, а сосем друго пишува во упатството. За тие пари има други подобри правосмукалки
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Пред некој месец зедовме Ровента правосмукалка...беше на акција и во Нептун и во Сетек. Со попуст беше 5500 денари...но прв пат ми е мирна главата. Воопшто не бучи во работата, а има голема влечна сила
Просто е невероватно колку е тивка машината во споредба со тие што ги имавме до сега(околу 2500 денари)


 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ne....mnogu...mnogu poveke ima vleçna sila nego tie so 1500/1800 W.
Pogotovo efikasnosta se gleda na tepusi....kade vadi od resičkite mnogu poveke nego drugite pravosmukalki
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Да сега видов одговара на модели од 2000 W
Треба да земам нова, па секаде е 80 евра може да се проба. Жена ми сака Karcher WD3, ама таа е голема и кој шета насекаде.
Кој модел точно е 3753EA или 3724EA?




Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Купена следната правосмукалка од Сетек
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10124_10159_10160&product_id=69921&limit=100

почна моторот на големи обртаи да тропа и да мириса на изгорено.

Ја носам во салонот на Сетек во Прилеп, од продавачот добивам одговор дека треба сам да ја однесам на сервис кој ни сам не знаеше каде се наоѓа. Кога му кажав дека не сум јас тој што треба сервисите да си ги бара добив одговор дека тие биле застапници само за СТ производи и дека за другите производи си пишувало на гаранцијата (која патем после 5 мин детално пребарување не најде) дека сами сме биле одговорни за сервисот.

Сакам да кажам дека тотално го пробиваме дното, искрено очекувам дополнителни проблеми со замена на стари делови, или можеби друг стар производ. За нареден производ дефинитивно ќе се запрашам дали да го купам од таму, бем ти СТ маркет!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.809
Не е Горење тоа што било. Избегнувајте Горење денес.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Пред некој месец зедовме Ровента правосмукалка...беше на акција и во Нептун и во Сетек. Со попуст беше 5500 денари...но прв пат ми е мирна главата. Воопшто не бучи во работата, а има голема влечна сила
Просто е невероватно колку е тивка машината во споредба со тие што ги имавме до сега(околу 2500 денари)


Ровента е врв, нема смрт. Имам некој сличен модел на твојава, пред 3 години е купена и влече ( значи корне ) како првиот ден. Ми се свиѓа тоа што филтерот се мие, а не се менува. Ова мислам дека треба 10 години да тера без проблем.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Купена следната правосмукалка од Сетек
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10124_10159_10160&product_id=69921&limit=100

почна моторот на големи обртаи да тропа и да мириса на изгорено.

Ја носам во салонот на Сетек во Прилеп, од продавачот добивам одговор дека треба сам да ја однесам на сервис кој ни сам не знаеше каде се наоѓа. Кога му кажав дека не сум јас тој што треба сервисите да си ги бара добив одговор дека тие биле застапници само за СТ производи и дека за другите производи си пишувало на гаранцијата (која патем после 5 мин детално пребарување не најде) дека сами сме биле одговорни за сервисот.

Сакам да кажам дека тотално го пробиваме дното, искрено очекувам дополнителни проблеми со замена на стари делови, или можеби друг стар производ. За нареден производ дефинитивно ќе се запрашам дали да го купам од таму, бем ти СТ маркет!!!
Part 2

сервис Прилеп и сервис Скопје (Горење) се скарани, па така не сакаат да комуницираат за проблемот и мора јас како стручно лице да се јавувам, да објаснувам модели и проблеми за да ми донесат дел. Уште ако ме натераат и сам да си го сменам ќе се пријавам на наредниот оглас за сервисер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom