Почивај во мир, Мајкл Џексон

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Замина ерата на златната музика

 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
замина човекот што ја дефинираше модерната музика:( :( музиката на гнр и мајкл го одбележа моето детство. се надевам дека конечно ќе најде мир.

forever michael
 
В

Вори

Гостин
Идам дома и што ќе видам..кралот на поп музиката,веќе го нема.Почивај во мир голем човеку...
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Баш пред неколку дена гледајки ги сликите од неговите деца без маски си размислував за неговиот живот, од тоа ниво на популарност што го имал, медиумите до доведоа до тоа дереџе, што во секоја информација што ја даваа за него, ја користеа да го навредат, станал чудовиште и секакви глупости.
Дури и кога се појави за концертиве, во О2 арена, измислија дека не бил тој...

А сега, сите објавуваат, за неколку дена ќе почнат со своите новосоздадени приказни, само за поголема продажба на своите весници.
Еве една слика од 4 јуни од Мајкал и неговиот син Принц Џозеф Џексон Јуниор
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Почивај во мир царе!


П.С. Ова беше најпотресна смрт за која сум слушнал. Веста ми излезе толку ненадејно што прво мислев се зафркава некој, ама кога прочитав ц ц ц ц....Нека му е лесна земјата!:nesvest: :music5:

П.П.С. Знае некој за кога е закажан погребот?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Музиката само што изгуби ѕвезда. Нека ти е лесна земјата, и почивај во мир, Мајкл
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Немам ништо што да додадам освен почивај во мир :(
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
R.I.P. И покрај многуте глупости шо ги изнаправи,сеуште беше број 1. Почивај во мир.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Неговите верни фанови не можат да поверуваат на веста за Мајкал


Неговата сестра Ла Тоја и мајка му пристигаат во болницата УКЛА
 
D

DeviL_32`

Гостин
VIDEO / Los Angeles: Michael Jackson doživio srčani udar i trenutno je u komi

Pojedine svjetske agencije, ali još uvijek nezvanično, javljaju da je u četvrtak od srčanog udara u Los Angelesu preminuo "kralj" popa Michael Jackson. Kada su doktori došli u njegovu kuću, nije disao, pokušali su ga oživjeti, ali u tome nisu uspjeli.

Едит: Прочитав дека Си ен ен официјално ја потврди неговата смрт... А бе до пред време не ми отвараше фејсбук и потоа кога отворив сите R.I.P. Michael Jackson леле бе не можев да поверувам! Дома ги прашувам стварно ли е воа за мајкл џексон? Они ми викат дека ни они не знаеле (ги пропуштиле вестите) и сега еве шо ќе видам...Штета штета многу ми е жал за него. А и веќе се знаеше за него дека му се наближуваат деновите нели имаше рак на кожата? Си почина славен, ќе го паметат сите по неговите хитови и по moonwalk-от...Замина уште една ѕвезда...Who's next?
Почивај Во Мир Мајкл Џексон

 

Kajgana Shop

На врв Bottom