Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Здраво , ме интересира дали некој има искуство со Експонати од Мобелих мобилара , во план сум да зимам Iphone XS исто така искуства со телефонот
Thanks :):)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Здраво , ме интересира дали некој има искуство со Експонати од Мобелих мобилара , во план сум да зимам Iphone XS исто така искуства со телефонот
Thanks :):)
ke kupis 3-4 godini telefon samo za da kazes imam iphone
odlicen deal druze odlicen, ne bitno od kaj ke go kupis nema da zazalis ili moze ne
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.670
Малце глупо прашање, али како можам да ја деактивирам втората линија на мобилниот? :icon_mrgr: Користам Шаоми, и навистина ми смета кога при разговор ќе почне да ми титка втората линија...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.299
Малце глупо прашање, али како можам да ја деактивирам втората линија на мобилниот? :icon_mrgr: Користам Шаоми, и навистина ми смета кога при разговор ќе почне да ми титка втората линија...
Иди на тоа слушалката, па, settings, calling accounts, call waiting, и исклучи го.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.670
Иди на тоа слушалката, па, settings, calling accounts, call waiting, и исклучи го.
Никогаш не помислив дека ќе ми се најдеш за било што во животов... Фала ти
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Подобар дизајн,дисплеј?
Полош дисплеј подобар дизајн има Хонорот. Мада разликите се минимални. Хонорот нема ОИС на главен сензор, додека Самсунгот има.
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
zdravo decki izvinete neznam kade da pisam no imam mal problem sekoja sugestija mi e dobrodojdena imam UPS Mediakom so displejce koga ke go uklucam trepka baterijata i se gasne samo avtomacki sto bi mozelo da e otprilika,blagodaram odnapred
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Подобар дизајн,дисплеј?
Полош софтвер, дисплеј кој исто така е потемен, не е отпорен на вода, помалце апдејти - поддршка, ист чип, не гледам ни една причина зошто би се купил Huawei, Huawei и Xiaomi се зимаа само ради платено - добиено, сега кога имаш подобар телефон за пониска цена не ни помислувај.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
немојте да се осмелите освен ако патите за леб да купувате шаоми. Псајцај ќе ве пука:uzi:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Не сум во тек со камерите во моментов, кои модели се со најдобри камери до кај 20к?
Ме интересира да има и острина на сликите, ама и филтри вградени во самиот софтвер, досега користев Huawei со Leica леќи, и во софтверот на пример има Vivid Colors и некои слични филтри кои сликите ги прават дотеруваат при самото сликање, нема потреба од постпроцесинг со фотошопи или пак кога ја ставаш на инстаграм да употребуваш од нивните филтри.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Пред 2 дена купив samsung s20 fe и нели иде со слаб полнач пд 15w а инаку подржива 25w е сега сакам да прашам има ло шанси да ја ебам батеријата ако го полнам со полнач од 40w од хуавеј
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Пред 2 дена купив samsung s20 fe и нели иде со слаб полнач пд 15w а инаку подржива 25w е сега сакам да прашам има ло шанси да ја ебам батеријата ако го полнам со полнач од 40w од хуавеј
Не. И нема да се полни со 40W џабе ти е.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Останав без телефон а немам многу кеш за давање до 8000 ден.Разгледував некој опции и ми фати око Моторола Г9 Плус. Некое мислење за него?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom