Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Јас имам 52с веќе 6 месеци и сум презадоволен. Од перформанси, од камера, од батерија... Се' е топ! Земај и не троши пари бадијала.
Го земав. Утре треба да го добијам.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
496
Поени од реакции
274
Некој успеал да инсталира Google Services на Huawei P40 Lite?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој успеал да инсталира Google Services на Huawei P40 Lite?
Да, ама не е тоа тоа ... го дава како п30 про и полн со реклами
Како и да е сите апп може да се инсталираат
Која апп ти треба?
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
496
Поени од реакции
274
Да, ама не е тоа тоа ... го дава како п30 про и полн со реклами
Како и да е сите апп може да се инсталираат
Која апп ти треба?
Имам Gspace, некои како apk сам ги симнувам од интернет, ама веќе ми е дојдено д...а.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
Имам Gspace, некои како apk сам ги симнувам од интернет, ама веќе ми е дојдено д...а.
Што ти е дојдено бе, инсталирај ApkPure како апликација 10 пати подобро од PlayStore и поголем избор на апликации имаш. За помалку од 30 секунди се симнува и се инсталира било која апликација.
Во комбинација со AppGallery перфектно работи и немаш ни иритирачки нотификации за апдејтирање на апликации.

Ни сега, ни во иднина кога ќе користам повторно телефон со Гугл сервиси, не би го менувал APKPure за Play store.

APKPure >>> PlayStore
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Што ти е дојдено бе, инсталирај ApkPure како апликација 10 пати подобро од PlayStore и поголем избор на апликации имаш. За помалку од 30 секунди се симнува и се инсталира било која апликација.
Во комбинација со AppGallery перфектно работи и немаш ни иритирачки нотификации за апдејтирање на апликации.

Ни сега, ни во иднина кога ќе користам повторно телефон со Гугл сервиси, не би го менувал APKPure за Play store.

APKPure >>> PlayStore
Apk pure br1,potoa aptoide pa posledna app gallery.....
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
Apk pure br1,potoa aptoide pa posledna app gallery.....
Се жалеа некои од Aptoide дека имало вируси на некои апликации, ама и не ми се потребни два стора за апликации, AppGallery како default store и Apkpure и топ си е (y)
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
496
Поени од реакции
274
Што ти е дојдено бе, инсталирај ApkPure како апликација 10 пати подобро од PlayStore и поголем избор на апликации имаш. За помалку од 30 секунди се симнува и се инсталира било која апликација.
Во комбинација со AppGallery перфектно работи и немаш ни иритирачки нотификации за апдејтирање на апликации.

Ни сега, ни во иднина кога ќе користам повторно телефон со Гугл сервиси, не би го менувал APKPure за Play store.

APKPure >>> PlayStore
Благодарам, не знаев за ова.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Некој да не има проблем со мрежа/интернет на Телеком? Вчера попладне наеднаш ми снема и мрежа и интернет на приватниот број/SIM картичка , и до сега не можам никако да се поврзам на Телеком мрежата. Ги пробав скоро сите начини (да не навлегувам технички) , но без успех. Некој да не знае што може да е проблемот?

Како дополнително инфо, се јавив во Телеком да го пријавам овој проблем , и од таму ми рекоа дека мојот приватен број не им постоел во системот???? Можно е они некоја глупост да направиле? Капак на ова, ме откачија и само ми рекоа да одам во некој салон за овој проблем.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Некој да не има проблем со мрежа/интернет на Телеком? Вчера попладне наеднаш ми снема и мрежа и интернет на приватниот број/SIM картичка , и до сега не можам никако да се поврзам на Телеком мрежата. Ги пробав скоро сите начини (да не навлегувам технички) , но без успех. Некој да не знае што може да е проблемот?

Како дополнително инфо, се јавив во Телеком да го пријавам овој проблем , и од таму ми рекоа дека мојот приватен број не им постоел во системот???? Можно е они некоја глупост да направиле? Капак на ова, ме откачија и само ми рекоа да одам во некој салон за овој проблем.
Pripejd/post...??
Odi do salon ako ne otkrijat sto e mozi da ti e stara sim karticka neka ti napravat sim swap so nova sim
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Pripejd/post...??
Odi do salon ako ne otkrijat sto e mozi da ti e stara sim karticka neka ti napravat sim swap so nova sim
Постпејд ми е бројот. Планирам да отидам попладнево во салон, да побарам нова картичка, бидејќи ми делува дека самата SIM картичка е ОК , штом телефонот ја препознава, и прифаќа ПИН итн. Мора да е некој проблем со комуникацијата со Телеком или они да направиле глупост некоја, да го тргнале некако бројот штом "не им постои во системот".
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Препорачајте андроид опции од 20-30к
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Honor 50 има гугл плејстор услуги и нотификации?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom