Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Ф

Флеш

Гостин
Денеска ми се појави прв пат голем проблем откако го имам како нов телефон.Имам Хуавеи П8 Лајт. Проблем е фм радиото.Си работи нормално со вклучени слушалки радиото, кога го пуштам на спикер,прави многу чуден звук,вади кажано.Слично на видеово,како оној тон за бубачки :D


Телефонот ми е под гаранција уште од Вип.Што мислите? Да не е внатрешно цркнат нешто ? Може да се среди ? Преку слушалки си работи убаво,преку спикер вади многу чуден тон.Проверив да не е звучникот,не е,си работи супер кога пуштам видеа или музика симнато преку плеер. Работеше се ок,наеднаш се појави,станува веќе здодевен,што не можеш да пуштиш радио додека си на работа.:oops:
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Незнам зошто ама овие хуавеи п8 лите испаднаа ептен дефектни...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Huawei P10 lite или Samsung A5 2017 кој е подобар избор ?
 
Член од
5 април 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Samsung Galaxy J5 или Huawei P9 lite? Особено ми е важна камерата да е добра
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.990
Поени од реакции
14.786
Pristigna update za Samsungot J5(2015 kaj mene) i go preporačuvam bidejki oslobodi okolu 300 mb od veke instaliraniot 6.0 android.

A i pobrzo raboti sega telefonot
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Имам дилема помеѓу Хуавеи П10 и Самсунг с7. Што би земале и вие и зошто? :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Користам магента м, и имам бесплатни пораки кон цела мрежа во мкд и то е ок, арно ама сакам да пуштам порака со код за наградната игра од скопско, таа се наплаќат плус, знам, ама телефонов не сакат да ја пуштит никако.. Ми пишит дека процесот андроид.(бла бла) е сопрен. Е сега прашањево ми е дали ми е до телефонов или до мрежава, дан имам некаква блокажа до овие броеви кај шо се наплаќат плус? Ојдов во апликаци и во пораки, видов дане е нешто исклучено од моја страна, ама не можам да заблежам ништо, ако сте имале искуство со сличен проблем ќе ве замолам за помош..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.990
Поени од реакции
14.786
Kakov apdejt pristigna?
Nougat sedmica?
Не...ова е веќе втор апдејт на шестката, но и првиот а и овој вториов апдејт ослободува доста меморија. После апдејтот направив формат и се солободи доста меморија.

сега отприлика е вратено околу половина од меморијата од тоа што го зеде 6-тката.

7-ка мислам е премногу за овој телефон. неможи да се носи со тој товар
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
nemam koristeno ajfon dosega, me interesira za 7 kata kako se drzi baterijata bidejki merenjeto tamu e so usage time a ne on screen kako na android. Moze da kazi i nekoj sto koristi 6s bidejki baterijata e tuka nekade.
Moze sporedba so nexus 5 galaxy, s7 lg,g4 bidejki tie uredi sum gi koristel pa mozam da zaklucam kako e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom