Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
А дали ова функционира во пракса....бришење на системски апликации без рутирање, и дали би можело да направи беља на телефонот(и дали можи да се направи на 6.0 андроид)?
Зш најчисто не им правиш дисејбл на апликациите што не ги користиш?
или за простор?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
А дали ова функционира во пракса....бришење на системски апликации без рутирање, и дали би можело да направи беља на телефонот(и дали можи да се направи на 6.0 андроид)?
Najubavo e da go preflesuvas, da stavis nekoj saglam rom bez sistemski sranja koi ti kinat baterija i performansi.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Зш најчисто не им правиш дисејбл на апликациите што не ги користиш?
или за простор?
Знаеш за штп се работи....Ј5(2015-ти пишав порака) откако го надградив на 6.0 ми одзеде 1 гига и уште апликациите се дуплираа по големина....и сега имам едвај 2 гига слободни:facepalm:

Од дупло побрз од ј3 на сопругата......сега имам дупло поспор телефон:tapp:

Кој само ме натера да одам на 6.0:nesumjas:
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
Дали некаде во скопје ги има во живо да се видат Huawei P10 ?
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
Дали некој има добиано OTA Nougat update за Huawei P9 Lite. Во регионов ажурирањето е пуштено, лично кај мене сеуште нема стигнато, па се прашувам дали воопшто некој од Македонија има добиено ОТА за Nougat?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
Веројатно ке го имаат изложено денес во T-mobile vo City Mall:
http://faktor.mk/promotiven-popust-od-50-otsto-za-huawei-p10-vo-telekom-prodavnicata-vo-city-mall
Се јавив на 122 од таму ми рекоа дека само за нов склучен Smart L важи ова (да имало поминато 18 месеци од прошлиот договор)...Господ не може да ги разбере телеком
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
може да прашам зашто?
Иначе од корисничко искуство п10 го убива с7 во секој поглед. Збориме од секој дневно користење не од гледање спецификации. Двата телефона работат супер не викам не, ама п10 има подобра камера и за нијанса е побрз, додека другиов има заоблен екран што искрено мене ми го отежнуваше користењето
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Mnogu se lizgaat zaoblenite pogotovo koga go podigas od masa, mnogu lesno moze da ti ispadne ako go fatis samo za rabovite
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
може да прашам зашто?
Иначе од корисничко искуство п10 го убива с7 во секој поглед. Збориме од секој дневно користење не од гледање спецификации. Двата телефона работат супер не викам не, ама п10 има подобра камера и за нијанса е побрз, додека другиов има заоблен екран што искрено мене ми го отежнуваше користењето
секојдневно = дводневно или цел месец го имаш????
P10 или S7 Edge...?

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom