Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
S7 Edge го дига на клоци P10.

Лично го фалев и го дигав во облаци P10, додека не дознав за ова,


А и за ова,

http://www.androidauthority.com/huawei-p10-p10-plus-memory-storage-lpddr3-or-lpddr4-ram-ufs-2-0-ufs-2-1-emmc-5-1-765670/

Слободно заборавете на P10, многу многу лоши искочија.

Ако сакате најдобри уреди за парите од андроид светот тогаш,

S7/S7 Edge > OP3T > Pixel > Mi6
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
S7 Edge го дига на клоци P10.

Лично го фалев и го дигав во облаци P10, додека не дознав за ова,


А и за ова,

http://www.androidauthority.com/huawei-p10-p10-plus-memory-storage-lpddr3-or-lpddr4-ram-ufs-2-0-ufs-2-1-emmc-5-1-765670/

Слободно заборавете на P10, многу многу лоши искочија.

Ако сакате најдобри уреди за парите од андроид светот тогаш,

S7/S7 Edge > OP3T > Pixel > Mi6
Може да прашам што не е во ред со Р10 во тоа видео? Прво, Р10 има заштита за екран и сите знаеме дека на таа заштита прсти се познаваат ненормално многу. Јас лично користам заштита на Р9 и знам колку прсти се познаваат, па го бришам со крпче за наочари 5 пати на ден. Околу брзината, не ни сакам да коментирам затоа што е изманипулирано.

Зарем сеуште им веруваш на овие видео клипови?

И уште да напоменам. Да ли Р10 е подобар од S7 или не, не знам. Треба да ги имам и двата едно месец дена, за да оценам. Меѓутоа ова видео едноставно makes no sense .
И уште би навел, времето на Samsung мобилните уреди завршува, на Huawei допрва доаѓа.
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Секогаш си рационализираш вака или?

Што не е за верување објасни?
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
133
Поени од реакции
218
Какви искуства имате со мобилари? До сега немам земено од мобилара, па малце ми е шубе, ама има доста голема разлика во цена на телефоните во споредба со t-mobile/vip.
Има ли некој искуства со мобеликс или препорачајте некоја друга.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Какви искуства имате со мобилари? До сега немам земено од мобилара, па малце ми е шубе, ама има доста голема разлика во цена на телефоните во споредба со t-mobile/vip.
Има ли некој искуства со мобеликс или препорачајте некоја друга.
колега зема од мобеликс лани С7 еџ дуос, супер му е телефонот
уште го користи немал никаков проблем со него
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Може да прашам што не е во ред со Р10 во тоа видео? Прво, Р10 има заштита за екран и сите знаеме дека на таа заштита прсти се познаваат ненормално многу. Јас лично користам заштита на Р9 и знам колку прсти се познаваат, па го бришам со крпче за наочари 5 пати на ден. Околу брзината, не ни сакам да коментирам затоа што е изманипулирано.

Зарем сеуште им веруваш на овие видео клипови?

И уште да напоменам. Да ли Р10 е подобар од S7 или не, не знам. Треба да ги имам и двата едно месец дена, за да оценам. Меѓутоа ова видео едноставно makes no sense .
И уште би навел, времето на Samsung мобилните уреди завршува, на Huawei допрва доаѓа.
Си читам, си читам и викам „па не е дека не му држи вода муабетов“, стигам до болдот....
Потоп другарче, потоп....
 
A

Avenger99

Гостин
Какви искуства имате со мобилари? До сега немам земено од мобилара, па малце ми е шубе, ама има доста голема разлика во цена на телефоните во споредба со t-mobile/vip.
Има ли некој искуства со мобеликс или препорачајте некоја друга.
Мобеликс, Ледико, Ибутик.. Сите се оригинали и немаат никаква мана телефоните.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Какви искуства имате со мобилари? До сега немам земено од мобилара, па малце ми е шубе, ама има доста голема разлика во цена на телефоните во споредба со t-mobile/vip.
Има ли некој искуства со мобеликс или препорачајте некоја друга.
што телефонче сакаш да земеш?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Секој има различно искуство. На некои со големи маки им ја признаваат гаранцијата.
Тие се само препродавачи и откупуваат од луѓе кои телефонот го зеле од оператор за 0 или нешто ситно со продолжување на договор со висока тарифа и од оние мераклиите кои на 2-3 месеци менуваат модели.

Таму ќе најдеш нови, користени и користени кои имаат мал дефект. Е зависи каков ќе ти е дадат. Некои имале среќа и им се погодил нов исправен телефон, некои со дефект па едвај го замениле или си вратиле парите.

Побарај си и по огласи ќе најдеш нови телефони за пониска цена од онаа на операторите. Ќе се договориш ќе го разгледаш дали лично или преку карго и ќе видиш дали е се во ред.
 
A

Avenger99

Гостин
Секој има различно искуство. На некои со големи маки им ја признаваат гаранцијата.
Тие се само препродавачи и откупуваат од луѓе кои телефонот го зеле од оператор за 0 или нешто ситно со продолжување на договор со висока тарифа и од оние мераклиите кои на 2-3 месеци менуваат модели.

Таму ќе најдеш нови, користени и користени кои имаат мал дефект. Е зависи каков ќе ти е дадат. Некои имале среќа и им се погодил нов исправен телефон, некои со дефект па едвај го замениле или си вратиле парите.

Побарај си и по огласи ќе најдеш нови телефони за пониска цена од онаа на операторите. Ќе се договориш ќе го разгледаш дали лично или преку карго и ќе видиш дали е се во ред.
Нема врска ова, мобиларите ги добиваат телефоните и пред операторите. Тоа што Телеком ја држи цело време истата цена за S8 и те дерат тоа е нивен проблем.
Неколку пати сум земал и од Мобеликс и од Ледиком, нема ама баш никаков проблем, телефоните беа нови, неотпаковани.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
589
Расипан телефон во гаранција во Нептун веднаш ќе ти го поправат/заменат, додека во Ледиком има маки исусови да видиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom