Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Ова прво го напрајв, не функционираше
Извини лошо сум прочитал мислев се однесува на гугл хром,ако ти се случува на гугл пробај преку апликации и клиар дата на гугл ако веќе и ова не си го направила до сега.

Белобрадиот интериста
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Za 13k ke si zemes xiaomi so podobri performansi, osven kamerata nisto ne vredi na ovoj tel.
Батерија одлична
Изработка фантастична
Дисплеј фантастичен
Процесор на ниво на S625
Брз и модерен нанд
IP68
Одличен звучник/излез за слушалки
Одлична видео камера и снимање (звук)

Далеку од тоа дека нема други добри страни A5 2017 - али за 13K Redmi 4 Pro е доста подобар избор за парите.
 
Член од
24 март 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Веќе не знам уште каде не пишав, но никаде не добив одговор. Ве молам за помош
Имам самсунг а3 земен е точно пред два месеци, и прееска околу 8h го ставив да се полни, и пред пола саат проверувам до каде е и гледам дека од 10% се намалило на 2%. Покажува дека полни а уствари не се полни. И еве го сега си седи исклучен. Совет? :(
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Веќе не знам уште каде не пишав, но никаде не добив одговор. Ве молам за помош
Имам самсунг а3 земен е точно пред два месеци, и прееска околу 8h го ставив да се полни, и пред пола саат проверувам до каде е и гледам дека од 10% се намалило на 2%. Покажува дека полни а уствари не се полни. И еве го сега си седи исклучен. Совет? :(
Пробај со друг кабел или полнач
ако не бива право во сервис
 
Член од
24 март 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Пробај со друг кабел или полнач
ако не бива право во сервис
Пробав со 300 полначи, штекери ама не сака.
А како може да дојде до вакво нешто? Па не е користен телефонот со години па да речам веќе не го бива.
А инаку, дали на сервис ќе ми земат пари?( бидејќи се' уште е под гаранција)
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Бидејќи ти е под гаранција го носиш кај овластениот сервисер,ти пишува на гаранцијата кој е.Ако го однесеш кај друг останауваш без гаранција кај овластениот и си ги плаќаш поправките.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Пробав со 300 полначи, штекери ама не сака.
А како може да дојде до вакво нешто? Па не е користен телефонот со години па да речам веќе не го бива.
А инаку, дали на сервис ќе ми земат пари?( бидејќи се' уште е под гаранција)
Нема да платиш, секако ако не утврдат дека е механичко оштетување
 
Член од
23 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
2
Може ли да ми дадете мислење околу кинеските верзии на Samsung нешто повеке и од каде може да најдам кинески, некоја страна, на фб ми испагаат ама одма се губат
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Може ли да ми дадете мислење околу кинеските верзии на Samsung нешто повеке и од каде може да најдам кинески, некоја страна, на фб ми испагаат ама одма се губат
Какви се тие кинески верзии на Samsung?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Какви се тие кинески верзии на Samsung?
Копии.[DOUBLEPOST=1490529641][/DOUBLEPOST]
Може ли да ми дадете мислење околу кинеските верзии на Samsung нешто повеке и од каде може да најдам кинески, некоја страна, на фб ми испагаат ама одма се губат
Ја имав таков на времето, пред едно 3 години, ене го уште работи, татко ми го користи.
Ако ти е за ало ало и некои основни работи ко фб, вибер, мејл... океј е, ама не верувам дека ќе издржи ако играш игри и такви работи.
Си има проблеми некои ама генерално за основно користење е океј.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Може ли да ми дадете мислење околу кинеските верзии на Samsung нешто повеке и од каде може да најдам кинески, некоја страна, на фб ми испагаат ама одма се губат
Немој да купуваш. Батериите откажуваат после неколку месеци, а резервна тешко се наоѓа. плус се срање на перформанси.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Здраво ако може за помош, значи користам Самсунг Галакси Ј5 и имам проблем со скринот, односно секогаш кога во горниот дел кадешто пишува SAMSUNG случајно го притиснам и одма скринот на тачот се изгуби односно стане црн, плус кога го носам во џеб исто така се има случувано горниот дел да биде понекогаш притиснат и потоа да имам црн екран па да не може да се вклучи скринот едно 2-3 минути додека дојде во нормала.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Здраво ако може за помош, значи користам Самсунг Галакси Ј5 и имам проблем со скринот, односно секогаш кога во горниот дел кадешто пишува SAMSUNG случајно го притиснам и одма скринот на тачот се изгуби односно стане црн, плус кога го носам во џеб исто така се има случувано горниот дел да биде понекогаш притиснат и потоа да имам црн екран па да не може да се вклучи скринот едно 2-3 минути додека дојде во нормала.
Менуван ти е екранот?

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom