Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
7 март 2017
Мислења
6
Поени од реакции
3
Imam eden problem...imam Samsung grand neo i9060i gt. Displease mi see skrsi,tacot new mu roboti. Mi ostanaa dosta bitni podatoci. Kako da gi prevzemam na kompjuter?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Imam eden problem...imam Samsung grand neo i9060i gt. Displease mi see skrsi,tacot new mu roboti. Mi ostanaa dosta bitni podatoci. Kako da gi prevzemam na kompjuter?
усб дебугинг ако ти е штиклирано можеш, или пробај ваќа стави го дали ќе сака.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0

Коа го земав тел тука ми се инсталираше профил од телеком после ресет и сет ап њу се изгуби дали знае некој што уствари е тоа?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885

Коа го земав тел тука ми се инсталираше профил од телеком после ресет и сет ап њу се изгуби дали знае некој што уствари е тоа?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Поставки за интернет
 
Член од
7 март 2017
Мислења
6
Поени од реакции
3
усб дебугинг ако ти е штиклирано можеш, или пробај ваќа стави го дали ќе сака.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Znaci toa e aplikacija koja sto bi trebalo da ja imam na mobilniot...a jas ja nemam, i kako sto kazav touch panelot ne mi raboti, ne mozam nisto so telefonot da pravam. Baram sovet ili pomos
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Znaci toa e aplikacija koja sto bi trebalo da ja imam na mobilniot...a jas ja nemam, i kako sto kazav touch panelot ne mi raboti, ne mozam nisto so telefonot da pravam. Baram sovet ili pomos
Не е апликација, туку опција во секој Андроид телефон.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Znaci toa e aplikacija koja sto bi trebalo da ja imam na mobilniot...a jas ja nemam, i kako sto kazav touch panelot ne mi raboti, ne mozam nisto so telefonot da pravam. Baram sovet ili pomos
Стави го на пц, ако си на виндоус 8,10 ваљда сам ќе инсталира драјвер и сликите ќе можеш да ги повлечеш,
друга опција ти е MobilEdit барај ја на гугл се плаќа али имаш некој ден тријал верзија да завршиш работа. Поздрав

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Како да напраам да имам поголема меморија на мојот мобилен? Ги префрлив сликите,песните и пак ми покажува дека немам меморија
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Како да напраам да имам поголема меморија на мојот мобилен? Ги префрлив сликите,песните и пак ми покажува дека немам меморија
пушти скриншот пд сетингс- сториџ

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Телефон до 10K ако може предлог? Ама не е итно можеби и нема да купувам.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Некој имат некакво искуство со самсунг галакси а5 2017? предности/недостатоци нешо?
 
Z

zlaki

Гостин
подолг период барам батерија за мобилен купен од АМЦ,тип QUART P5000.Во АМЦ ја немаат батеријава повеќе од 6-месеци(денес повторно барав во нивниот сервис и нема).На ebay барав да ја порачам но некако не сум баш добар со барањето и излеваат повеќе модели и незнам која точно е.Сакам да замолам некој овде на форумов кој добро ги разбира батерииве да побара на ebay или алиекспрес и го постави линкот за да си ја порачам(може и појака да е и free shiping).
Eве што пишува на нејзе:
QUART
Type CBA-0002012
GB/T 18287-2000
Charging voltage limit: 4.2V
од другата страна на батеријата:
Lithium ION Battery
Li-ion 3.7V 2200mAh
Charge limit voltage 4.2V
Carries out the standard:GB-18287-2000
-----------------------------------------------------------------
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Некој искуство со галакси А5 2017 ?

едит: сега видов бУТЕ прашал вчера... :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој искуство со галакси А5 2017 ?

едит: сега видов бУТЕ прашал вчера... :D
Веројатно сеуште никој го нема на форумов, се на се добар уред, одлично лежи во рака, целиот е заоблен, добри карактеристики ... може е висока цената за класата ама јбг
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Веројатно сеуште никој го нема на форумов, се на се добар уред, одлично лежи во рака, целиот е заоблен, добри карактеристики ... може е висока цената за класата ама јбг
Се мислам да го земам на рати од вип. 879 денари месечно е сосема прифатлива цена за мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom