Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
за цената не е ништо посебно а и дизајнот е полош од 2016 верзијата
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Одличен е A5 2017, само што не вреди за парите.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
А5 2017 е профи телефон.

Карактеристики топ и камера повеќе од добра.
Особено предната камера од 16 mpx која е една од најдобрите.

20.900 ден. во Ледиком се сосема доволни за овој уред.
Се што е погоре од 22.000 за овој телефон, за мене лично не вреди.

Особено кога LG G5 e 26.000, а Huawei P9 - 23.000.

Нептун, Сетек и таквите „овластени“ продавници за техника ги креваат цените исто како и операторите....
Затоа изборот на корисникот и цената која што сака да ја плати за уредот е негова лична одлука. :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Луди се вие што давате 20к за А5 (2017)
За тие пари има многу подобар избор.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас имам А3 ама постариот модел, А5 2017 ако се покажува исто така добар (ниеднаш да не закочи, да не крашне) не 20,000, бубрег ќе дадам :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.706
Поени од реакции
38.921
А5 2017 е профи телефон.

Карактеристики топ и камера повеќе од добра.
Особено предната камера од 16 mpx која е една од најдобрите.

20.900 ден. во Ледиком се сосема доволни за овој уред.
Се што е погоре од 22.000 за овој телефон, за мене лично не вреди.

Особено кога LG G5 e 26.000, а Huawei P9 - 23.000.

Нептун, Сетек и таквите „овластени“ продавници за техника ги креваат цените исто како и операторите....
Затоа изборот на корисникот и цената која што сака да ја плати за уредот е негова лична одлука. :)
Za 13k ke si zemes xiaomi so podobri performansi, osven kamerata nisto ne vredi na ovoj tel.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
82
Како да ги променам иконите на телефонот? Ако ги променам може ли подоцна повторно да се вратат старите?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Како да ги променам иконите на телефонот? Ако ги променам може ли подоцна повторно да се вратат старите?
Треба лаунчерот да ти поддржува промена на икони. Мој предлог инсталирај Нова лаунчер.

Sent from my 6045Y using Tapatalk
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Дечки имам Huawei p8 lite.Веќе два месеци имам проблем со wi-fi.Кога сака се приклучува,само се гаси,некогаш и не сака да се вклучи...
Дали знаете во што е проблемот?[DOUBLEPOST=1490127922][/DOUBLEPOST]Дечки имам Huawei p8 lite.Веќе два месеци имам проблем со wi-fi.Кога сака се приклучува,само се гаси,некогаш и не сака да се вклучи...
Дали знаете во што е проблемот?
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Како да се исчисти мобилниот од вируси?
Ми стигна преѓе известување се уби од вибрирање, демек 3 вируси имал да се исчистело ова она.Па имаше нешто најлесен начин да го исчистите ама се наплаќаше такада го баталив.Иначе тел си е супер ни кочи ни ништо, ама кога отварам гугл и враќам на претходни страни ми излегва ова известувањето.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.776
Како да се исчисти мобилниот од вируси?
Ми стигна преѓе известување се уби од вибрирање, демек 3 вируси имал да се исчистело ова она.Па имаше нешто најлесен начин да го исчистите ама се наплаќаше такада го баталив.Иначе тел си е супер ни кочи ни ништо, ама кога отварам гугл и враќам на претходни страни ми излегва ова известувањето.
хард ресет и тоа со комбинација на копчината кога е исклучен, а не со одење во менито.

вака пред некоја ден оправив самсунг 4 мини...а колегата многу пати го форматирал преку менито, но успеа само со комбинација на дугмината
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
хард ресет и тоа со комбинација на копчината кога е исклучен, а не со одење во менито.

вака пред некоја ден оправив самсунг 4 мини...а колегата многу пати го форматирал преку менито, но успеа само со комбинација на дугмината
Се ќе се избриши после? А и дали има штета ако го оставам таков со вируси пошто немам видено некоја разлика во функционирањето.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
хард ресет и тоа со комбинација на копчината кога е исклучен, а не со одење во менито.

вака пред некоја ден оправив самсунг 4 мини...а колегата многу пати го форматирал преку менито, но успеа само со комбинација на дугмината
Немаш вируси,само досадна реклама.Влези во хромот во settings/privacy


Белобрадиот интериста
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.988
Поени од реакции
14.776
Се ќе се избриши после? А и дали има штета ако го оставам таков со вируси пошто немам видено некоја разлика во функционирањето.
ма префрли именик на СД картичка и прави ресет(ако не е ајфон)...одвреме на време не е лошо да се форматира телефонот.слики исто префрли со ‚‚file menager‚‚ или слични програми/алатки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom