Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Ме интересира од каде е подобро да купам телфон Xiaomi од АМЦ АНХОЧ СЕТЕК или од станицата hi.com.mk или пак доколку имаат некоја нивна продавница и која е разликата ?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дали некој има информација околу генерален проблем со матичната плоча на Huawei P8 Lite? Слушнав од повеќе луѓе дека имале таков проблем, па доколку знае некој нека сподели.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво. Купив СД Картичка од 64 гб и ми прави проблеми. Апликациите и сликите што се на неа, се багнуваат и несакаат да се отворат (јавува некоја грешка). Кога ќе направам рестарт на телефонот, се отвараат, меѓутоа по одредено време повторно истиот проблем. Неколку пати и направив формат на картицата и пак ништо. Да не знае некој што е проблемот?
Иначе телефонот е Самсунг с7 Еџ.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Здраво. Купив СД Картичка од 64 гб и ми прави проблеми. Апликациите и сликите што се на неа, се багнуваат и несакаат да се отворат (јавува некоја грешка). Кога ќе направам рестарт на телефонот, се отвараат, меѓутоа по одредено време повторно истиот проблем. Неколку пати и направив формат на картицата и пак ништо. Да не знае некој што е проблемот?
Иначе телефонот е Самсунг с7 Еџ.

Сличен проблем имав со кингстон сд картица купена од анхоч, ја рекламирав ми ја заменија ми дадоа нова..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Се мислам меѓу Samsung C7 и A7? Искуства со телефониве некој и совет?
Земи си А7, цето не е за наш пазар како модел[DOUBLEPOST=1483644135][/DOUBLEPOST]
Ме интересира од каде е подобро да купам телфон Xiaomi од АМЦ АНХОЧ СЕТЕК или од станицата hi.com.mk или пак доколку имаат некоја нивна продавница и која е разликата ?
Од хај секако, тие се увозници и имаат најдобра поддршка
продавница имаат позади беверли во стариот капиштец трговски, треба да имаат на сајтот инфо контакт или контактирај го @the_maker

Дали некој има информација околу генерален проблем со матичната плоча на Huawei P8 Lite? Слушнав од повеќе луѓе дека имале таков проблем, па доколку знае некој нека сподели.
Јас знам дека имаат поголем дел од тој модел проблем со вифи-то
за друг генерален распротранет проблем не сум чул
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Сличен проблем имав со кингстон сд картица купена од анхоч, ја рекламирав ми ја заменија ми дадоа нова..
А знае ли некој како да го решам проблемов без да ја заменувам картицата?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
дали некој купувал телефони од СЕТЕК има евтинки телефони од не знам какви марки UMI-L, LONDOV , X-BO ....
какви искустав имате со СЕТЕК[DOUBLEPOST=1483961775][/DOUBLEPOST]http://setec.mk/
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
дали некој купувал телефони од СЕТЕК има евтинки телефони од не знам какви марки UMI-L, LONDOV , X-BO ....
какви искустав имате со СЕТЕК[DOUBLEPOST=1483961775][/DOUBLEPOST]http://setec.mk/
Setek laptopot tocno denta koga zavrsi garancijata mi se rasipa, nikad vishe a za telefon zosto voopsto da frlas pari za nekoi kvazi brendovi?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
дали некој купувал телефони од СЕТЕК има евтинки телефони од не знам какви марки UMI-L, LONDOV , X-BO ....
какви искустав имате со СЕТЕК[DOUBLEPOST=1483961775][/DOUBLEPOST]http://setec.mk/
Максимум што би експериментирал со уште не целосно докажани брендови е MEIZU. Се останато е голем ризик.
 
B

BooBojan

Гостин
Имa ли шaнси некaде дa нaјдaм НOВ Ајфoн 5S, и кoлку му е мoментaлнaтa ценa?
Сaкaм дa си купaм Ајфoн, a не сaкaм дa фрлaм мнoгу пaри зa тел, a и не сaкaм прегoлем телефoн.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имa ли шaнси некaде дa нaјдaм НOВ Ајфoн 5S, и кoлку му е мoментaлнaтa ценa?
Сaкaм дa си купaм Ајфoн, a не сaкaм дa фрлaм мнoгу пaри зa тел, a и не сaкaм прегoлем телефoн.
Рачунај нов нов 5ес би бил 300+ евра ... ако ти се исплати побарај во мобеликс или иБутик
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
64
Поени од реакции
21
Samsung Galaxy J5 2016, се мислам да го земам... некој што има земено искуство да ми кажи или да ми препорачате друг телефон до 13-14 илјади со слични карактеристики.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom