Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Дали е паметно да направам замена Xiaomi Redmi 1S а да земам Iphone 5s ?
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
IPhone 6s, Samsung s6 или Samsung Note 4? Првенствено ми е заради навигација. Кој да земам?
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Абе може малце ми е глупо прашањево ама на sony xperia e1 на песните на walkman во албум арт ми излагаат сликите од телефон,колку и да ставам слики какви што треба(пр.слика од пејачот/пејачката, албумот и сл.)пак самите се менуваат... Не дека ми смета ама глупо ми е да се гледам себеси сликан со друштво додека пуштам песни и сл.може некако да се опраи или е фалинка на сите sony xperii...
Ако прашувам на погрешно место извинете...не најдов ваква тема...
 
Т

Триптико

Гостин
Абе може малце ми е глупо прашањево ама на sony xperia e1 на песните на walkman во албум арт ми излагаат сликите од телефон,колку и да ставам слики какви што треба(пр.слика од пејачот/пејачката, албумот и сл.)пак самите се менуваат... Не дека ми смета ама глупо ми е да се гледам себеси сликан со друштво додека пуштам песни и сл.може некако да се опраи или е фалинка на сите sony xperii...
Ако прашувам на погрешно место извинете...не најдов ваква тема...
Не е walkman. Сега е Music :) Отвори ја апликацијата, одбери албум. Горе десно имаш Menu и во него Edit album art. Одбери Set default.
Ако имаш фолдер со песни без слика, прво на комп стави ја сликата внатре и така копирај на тел. Кога ќе отвориш Edit album art ќе ја вчита таа во фолдерот. Сега сликите се во Pictures (со Album ги гледаш) и затоа ги врти сите. Имаш и поедноставно. На Edit album art одбери Select from Album и обележи ја само таа слика, не сите. Како ти е полесно, така прави :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
IPhone 6s, Samsung s6 или Samsung Note 4? Првенствено ми е заради навигација. Кој да земам?
Ајфон 6s добри апликации има за навигација близу слични како оние уреди за навигација за жал повеќето се за плаќање освен џејлбрек после него Ноут 4 се друго е џирли-лака


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Не е walkman. Сега е Music :) Отвори ја апликацијата, одбери албум. Горе десно имаш Menu и во него Edit album art. Одбери Set default.
Ако имаш фолдер со песни без слика, прво на комп стави ја сликата внатре и така копирај на тел. Кога ќе отвориш Edit album art ќе ја вчита таа во фолдерот. Сега сликите се во Pictures (со Album ги гледаш) и затоа ги врти сите. Имаш и поедноставно. На Edit album art одбери Select from Album и обележи ја само таа слика, не сите. Како ти е полесно, така прави :)
Ги немам ажурирано одамна апликацииве,затоа,ок фала вака белки ке се среди :-D
 
Член од
4 септември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Pomos,dali nekoj moze da mi pomogne,imam alcatel one touch 991 probuvajci da go dekodiram telefonot so kodovi sto gi barav po internet gi potrosiv site 10 obidi,sega mi istece dogovorot so t mobile i tie mi dadoa kod za da go otklucam ama sega nemam moznost da go stavam,probav so fabricko resetiranje ama nisto,molam za pomos
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Pomos,dali nekoj moze da mi pomogne,imam alcatel one touch 991 probuvajci da go dekodiram telefonot so kodovi sto gi barav po internet gi potrosiv site 10 obidi,sega mi istece dogovorot so t mobile i tie mi dadoa kod za da go otklucam ama sega nemam moznost da go stavam,probav so fabricko resetiranje ama nisto,molam za pomos



ПС.Појма немам, само се шалам на твојата мака. :icon_lol:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Pomos,dali nekoj moze da mi pomogne,imam alcatel one touch 991 probuvajci da go dekodiram telefonot so kodovi sto gi barav po internet gi potrosiv site 10 obidi,sega mi istece dogovorot so t mobile i tie mi dadoa kod za da go otklucam ama sega nemam moznost da go stavam,probav so fabricko resetiranje ama nisto,molam za pomos
Сервис, сам дома уште повеќе нема да можеш да го зезнеш
 
Т

Триптико

Гостин
Pomos,dali nekoj moze da mi pomogne,imam alcatel one touch 991 probuvajci da go dekodiram telefonot so kodovi sto gi barav po internet gi potrosiv site 10 obidi,sega mi istece dogovorot so t mobile i tie mi dadoa kod za da go otklucam ama sega nemam moznost da go stavam,probav so fabricko resetiranje ama nisto,molam za pomos
Тебе sim картицата ти е блокирана или телефонот? Ако е sim, стави друга. Ако е телефонот, ќе ти треба малку поинаков ресет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom