Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Android 6kava nekako pun so bagovi da go ebam!
Ok google ne funkcionira stalno na lock screen
Koga zboram neli na sleep odi so proximiti senzorot..zavrshuvam so muabet ne se budi...nemoze da spushtam
Se zivo probav ne se oprava
Chitam po forumi po svetov mn se zalat na istive raboti
Valjda ke go opraat so sleden update
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Android 6kava nekako pun so bagovi da go ebam!
Ok google ne funkcionira stalno na lock screen
Koga zboram neli na sleep odi so proximiti senzorot..zavrshuvam so muabet ne se budi...nemoze da spushtam
Se zivo probav ne se oprava
Chitam po forumi po svetov mn se zalat na istive raboti
Valjda ke go opraat so sleden update

Dali imas problemi so baterijata?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Android 6kava nekako pun so bagovi da go ebam!
Ok google ne funkcionira stalno na lock screen
Koga zboram neli na sleep odi so proximiti senzorot..zavrshuvam so muabet ne se budi...nemoze da spushtam
Se zivo probav ne se oprava
Chitam po forumi po svetov mn se zalat na istive raboti
Valjda ke go opraat so sleden update
На што телефон?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Кај мене на Нексус 6 е многу подобро отколку било што претходно. Преку 5 часа СОТ вадам скоро секој ден и батеријава минимум ден и пол ми трае што не беше случај претходно.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Да прашам дали некој имал проблем со wi-fi конекцијата на таблет? Односно дур работам на таблетот конекцијата си е сосема во ред, но кога го ставам "во мирување", а не е исклучен и пробам да се конектирам повторно не сака да се поврзе, морам да го рестартирам.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Добро де знам така го напишав
и шо добивам со тоа кога ке направам?
Све можеш да направиш што сакаш на пример кај ајфон 6s или 6s+ имаат форс тоуч и тоа ајфон 4s можеш да направиш преку џејлбрек иако не е тоа-тоа , шорткати како фај-вај,ГПС и слично, можеш да си инсталираш платени апликации (пиратски) преку Appadict и се друго види на ЈуТуб . Ама прашање е дали ќе може да поднесе ајфон 4s бидејќи е слаб чип (процесор) иако може без проблем да работи и брзо троши батеријата
http://youtu.be/ogsHh-Q0oDA


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Све можеш да направиш што сакаш на пример кај ајфон 6s или 6s+ имаат форс тоуч и тоа ајфон 4s можеш да направиш преку џејлбрек иако не е тоа-тоа , шорткати како фај-вај,ГПС и слично, можеш да си инсталираш платени апликации (пиратски) преку Appadict и се друго види на ЈуТуб . Ама прашање е дали ќе може да поднесе ајфон 4s бидејќи е слаб чип (процесор) иако може без проблем да работи и брзо троши батеријата
http://youtu.be/ogsHh-Q0oDA


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Го средив ја мн јаки работи има...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom