Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
26 септември 2013
Мислења
20
Поени од реакции
2
Не сум гористел Apple уреди до сега, па затоа да си прашам, сакам да купам Ајфон 5/5с на старо, е сега и да проверам ИМЕИ и останато дека не е пријавен за краден и сл.. од кога ќе го купам има шанси тој да го пријави како украден ? па да неможам да го користам да го блокираат и сл..
 
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Не сум гористел Apple уреди до сега, па затоа да си прашам, сакам да купам Ајфон 5/5с на старо, е сега и да проверам ИМЕИ и останато дека не е пријавен за краден и сл.. од кога ќе го купам има шанси тој да го пријави како украден ? па да неможам да го користам да го блокираат и сл..
Провери дали е исклучен ајклаудот, доколку не е нека го исклучи за да неможе во иднина да го заклучи, па да останеш со цигла во рака. Мислам дека ова е најбитната работа.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2013
Мислења
20
Поени од реакции
2
Провери дали е исклучен ајклаудот, доколку не е нека го исклучи за да неможе во иднина да го заклучи, па да останеш со цигла во рака. Мислам дека ова е најбитната работа.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Е фала ти.. мислам со ractory reset или како и да е на IOS се брише се па и icloud акаунтот..
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Е фала ти.. мислам со ractory reset или како и да е на IOS се брише се па и icloud акаунтот..
Не, мора продавачот да го има изгаснато, кога ќе сакаш да го сетираш како нов (по твое фактори ресет), ќе ти бара да го внесеш неговиот акаунт доколку не изгаснал претходно и фактички ти станува телефонот бескорисен.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Е фала ти.. мислам со ractory reset или како и да е на IOS се брише се па и icloud акаунтот..
Не се брише ајклоуд на ајфонот пред да го купиш ке му речеш пред тебе да му направи фактор ресет ако после ова не бара icloud можеш да го платиш и да си го користиш без проблем

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

kid

Член од
7 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Помош! Денес телефонот (HTC Desire 310) ми падна на земја и кога го кренав не работеше. Ја извадов батеријата пак ја ставив, го ставив на полнач но ништо... Што да направам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Помош! Денес телефонот (HTC Desire 310) ми падна на земја и кога го кренав не работеше. Ја извадов батеријата пак ја ставив, го ставив на полнач но ништо... Што да направам?
Цркнал, нешто на плоча отишло јбг, зависи од ударот
сега на сервис, ако имаш гаранција пробај си ја среќата
 

kid

Член од
7 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Цркнал, нешто на плоча отишло јбг, зависи од ударот
сега на сервис, ако имаш гаранција пробај си ја среќата
Колку сака пари нека кошта само дали има шанси за поправка или ќе ми речат „фрлај го в канта?“
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Колку сака пари нека кошта само дали има шанси за поправка или ќе ми речат „фрлај го в канта?“
Прво провери дали звони, или дали го појавува кога ќе го приклучиш на компјутер. Може да е отиден „само“ екранот.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Дали има везе ако таблетот/телефонот не го полнам со фабричкиот полнач ?
дали штети на батеријата или слично.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Не можам да го користам телефонот како хотспот, кога пробувам да пуштам интернет за други моб ми пишува Mobile data is not available or invalid sim, а си имам интернет јас, се нормално и сим картичката скоро ја мењав кога го купив телефонот, зашо ми требаше микро сим картичка.
Знае некој до што може да биде проблемот? :unsure:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не можам да го користам телефонот како хотспот, кога пробувам да пуштам интернет за други моб ми пишува Mobile data is not available or invalid sim, а си имам интернет јас, се нормално и сим картичката скоро ја мењав кога го купив телефонот, зашо ми требаше микро сим картичка.
Знае некој до што може да биде проблемот? :unsure:
На кој телефон? верзија на софтвер ?[DOUBLEPOST=1423341719][/DOUBLEPOST]
Колку сака пари нека кошта само дали има шанси за поправка или ќе ми речат „фрлај го в канта?“
Ако сакаш пробај да го протнеш под гаранција, ако не е скршен оштетен нешто
ако несакаш тогаш пиши на ПП ќе го провериме дали може да се спаси

Дали има везе ако таблетот/телефонот не го полнам со фабричкиот полнач ?
дали штети на батеријата или слично.
Види и запази ја горе доле излезната моќ на оргиналниот полнач и на заменскиот што го користиш
на секој си пишува колку mA има output
 

Kajgana Shop

На врв Bottom