Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ај некој од по упатените лица нека кажат мислење за споредба на LG G3 2gb RAM со Samsung Galaxy S5
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
17
Дечки да не знаете од каде можам да купам оргинални Samsung USB и полнач?
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
81
ај некој од по упатените лица нека кажат мислење за споредба на LG G3 2gb RAM со Samsung Galaxy S5
G3 со 2гб рам ќе ти лагира,зошто има QHD екран,имам читано од корисници на 4.4.2 се имаат жалено за лаг,сега со 5.0 незнам дали ќе се појавува истиот проблем.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.162
Поени од реакции
2.021
Кажете дали некој од вас користи SONY XPERIA L и дали сте задоволни од овој телефон. Имам шанса да го земам за 3,000 ден од близок пријател, нов прилично и сочуван, па размислувам дали да се решам да го купам.
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
17
Еден ти треба? да ги полниш сите овие уреди ќе мора да биде 2А инаку с5ката и таблетот нема да ги полни
Не, не ми треба еден, моментално имам полначи за сите ама полначите не се за европски пазар па мора преку додаток да ги уклучувам, а едно USB фаќа на сите уреди освен на S5 пошто нели различен е.
Ги имате ли полначите и како им се цените?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
Скршено ми е стаклото на Ноте 3, дали знае некој дали е можно да се порача од ebay или aliexpress стакло и само да го носам да го сменат бидејќи ми барат 3500 ден за да го сменат. Сакам стаклото да не биде некое кинеско срање т.е. сакам оригинал.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Скршено ми е стаклото на Ноте 3, дали знае некој дали е можно да се порача од ebay или aliexpress стакло и само да го носам да го сменат бидејќи ми барат 3500 ден за да го сменат. Сакам стаклото да не биде некое кинеско срање т.е. сакам оригинал.
А тоа од али и ибеј какво е ? истото е бе друже
се е кинеско, ама си има класи и на стакла, со големи разлики во цена од 2 до 20-25 евра
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Дечки случајно да не ви се наоѓа код за откључување на ваков телефон

Samsung E1200
 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
А тоа од али и ибеј какво е ? истото е бе друже
се е кинеско, ама си има класи и на стакла, со големи разлики во цена од 2 до 20-25 евра
Тоа и ми беше зборот, дали може да се најде оригинал од овие страни , и колку би чинело.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Тоа и ми беше зборот, дали може да се најде оригинал од овие страни , и колку би чинело.
а што ти менува стаклото?

Во него нема електроника, нема ништо. Многу поважно од квалитетот на стаклото е квалитетот на сервисот, лепакот, процедурата итн.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.962
Поени од реакции
6.193
како може да го одкодирам alcatel onetouch tribe 30.40 ми стои дома и е кодиран само на оне мрежа дали може дома да си го одкодирам без да го носам на сервис , гледав видеа на јутубе ама се ми бара да си купам некој код за да го декодирам има ли некој друг начин да си го декодирам самиот дома ?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Decki mislenje za Alcatel onetouch idol 2 s,moze i nesto slicno vo taa cenovna granica od Vip?

New Nokia Lumia 520 8GB Windows 8 Smartphone - AT&T Go Phone No Contract
Ovoj ttelefon dali ke raboti na nasata mreza ako go naracam od ebay?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom