Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Здраво,
сега гледам дека sony xperia z2 има батерија која не се вади. Дали некој од вас имал искуство со неа, и што доколку телефонот се "заглави" како му правите "restart"?
Ti ibam telefonot ako ne mu se vadi baterijata.
Ako ne biva drukcije, ke cekas da se isprazni.
:D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Кај го зеде што како?
Го продолжив договорот со мобимак и требаше да доплатам 4990 денари,ги дадов поените(8000) и доплатив `само` 3300 денари.телефонот е доста брз,има 4 јадрен процесор и 1 гига рам.малку е поголем него што јас би сакал,ама ќе видиме како ќе се навикнам
 
Член од
25 март 2013
Мислења
235
Поени од реакции
141
Кој и да го земеш нема да згрешиш ексенос моментално е подобар избор поради 64 бит архиктетура,во пракса исто работат овие два модела ја снапдрагон земав поради xda,ексенос има и подобар звук али изборот е секогаш на снапдрагон подобра варијанта

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Pa sea bratche znaci deka note 4 e podobar so snapdragon 805 procesor? I sto e xda ako mozes da mi objasnish? fala
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Имам AT&T Lumia 920 Unlocked и често знае да ми прави проблем со мрежата. Некогаш прекинува сред разговор, некогаш сум недостапен и се случува на луѓето што ме бараат да не им дава пиип сигнал (а сепак јас добивам знак дека ми звонат).

Моментално мрежата ми е подесена на 2G бидејќи ако подесам на automatic, 3G или 4G сигналот е слаб и сум многу често недостапен.
Иначе сум на ЏаБест, се јавив во ОНЕ и ми рекоа дека не можат ништо да сторат.

Решение?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Го продолжив договорот со мобимак и требаше да доплатам 4990 денари,ги дадов поените(8000) и доплатив `само` 3300 денари.телефонот е доста брз,има 4 јадрен процесор и 1 гига рам.малку е поголем него што јас би сакал,ама ќе видиме како ќе се навикнам
Другар мн скапо те фатил ..дан си,зел понова верзија од хтц 310? ептен скапи т-мобајл..
денес го зедов хатецето и кога ќе го простудирам ќе пишам:vozbud:

шала на страна ,она што го знам ќе го споделам.пиши на ПП ако нешто можам да ти кажам
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам AT&T Lumia 920 Unlocked и често знае да ми прави проблем со мрежата. Некогаш прекинува сред разговор, некогаш сум недостапен и се случува на луѓето што ме бараат да не им дава пиип сигнал (а сепак јас добивам знак дека ми звонат).

Моментално мрежата ми е подесена на 2G бидејќи ако подесам на automatic, 3G или 4G сигналот е слаб и сум многу често недостапен.
Иначе сум на ЏаБест, се јавив во ОНЕ и ми рекоа дека не можат ништо да сторат.

Решение?
Пробај со сим од вип/т-мобиле ... мада мислам дека е хардверски проблем со мрежата
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Другар мн скапо те фатил ..дан си,зел понова верзија од хтц 310? ептен скапи т-мобајл..
На гсм арена стои верзија со 512 мб рам,а поновите се со 1 гига. А дали е скапо или не......ненајдов друг телефон со 4 јадрен процесор за слична сума. Единствено самсунгот коре плус е со слична сума,ама е со 768 рам и процесор со две јадра. Колку пари толку музика
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
4 jadren processor ti e lumia 630 za 100 evra

Sent from my C1505 using Tapatalk 2
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Мислам дека е на `виндоууус` а тоа некако не ми се допаѓа,иако никогаш не сум чепнал телефон на тој ОС.Можеби грешам,али ...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ај да пиашм во оваа тема може ке добијам некако одговор... некој даима искуство сo LG G 3 да сподели тука? заинтересиран сум за купување у блиска иднина на мобилниов па ме интересираат и ваши мислења кои му се предности и недостатоци.... на муабет имам само слушнато дека е еден од подобрите телефони што некогаш искочил од lg се фалат луѓе од дисплејот како и јака резолуција.... дајте ваше мислење
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ај да пиашм во оваа тема може ке добијам некако одговор... некој даима искуство сo LG G 3 да сподели тука? заинтересиран сум за купување у блиска иднина на мобилниов па ме интересираат и ваши мислења кои му се предности и недостатоци.... на муабет имам само слушнато дека е еден од подобрите телефони што некогаш искочил од lg се фалат луѓе од дисплејот како и јака резолуција.... дајте ваше мислење
Малце му е рамот на тој со 2гб, а тој со 3гб некако тера
најдобро купи си ноте3 или нешто погодено и проверено добро
 
Ф

Флеш

Гостин
Ми треба помош ...

Ми се јавуваат неколку пати од странство(Вел.Британија) на мобилен телефон.Звонат на првиот број кој ми е од Вип на мобилен,звони нормално како што ми опишаа они,но никој како да не се јавува.Кај мене на мобилен нема ама ич никаква индикација или информација дека ме бараат мене.Им реков да ме бараат на другиот број од Тмобил на друг мобилен што е,истиот проблем се појавува.Звонат кон мене,звони нормално но пак кај мене не покажува дека воопшто дека ме бара некој. Која јас им вртев,работи се одлично,одма одгворија ... Зошто вака прави и што е проблемот ... Кога вртат кон мене од Англија,им кажува дека звони нормално,но кај мене не покажува ништо,а јас коа им вртам си работи се во ред и од двата броја на двата оператора од вип и тмобиле. Благодарам :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Малце му е рамот на тој со 2гб, а тој со 3гб некако тера
најдобро купи си ноте3 или нешто погодено и проверено добро
ноте 3ка не го гледам на страната на т мобајл дека го имаат.... а инаку и лг го има со 3 гига само кај нас не е достапна таа верзија - кај нас е само со 2 гига
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ноте 3ка не го гледам на страната на т мобајл дека го имаат.... а инаку и лг го има со 3 гига само кај нас не е достапна таа верзија - кај нас е само со 2 гига
Епа немој со 2гб рам ќе си имаш мака ...
И незнам зашто мора од тмоб или имаш јака претплата ... во спротивно се отроФ цените
 

Kajgana Shop

На врв Bottom