Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ve molam za pomosh,kako da simnam pesni na iphone 3?
 
B

BooBojan

Гостин
Кога би требало да излезе Нексус 6?
Гледам дека ке биде одличен, кога ке може да се најде кај нашите приватни мобилари и која би му била цената?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Кога би требало да излезе Нексус 6?
Гледам дека ке биде одличен, кога ке може да се најде кај нашите приватни мобилари и која би му била цената?
Ако одат по изминатите модели, телефонот би требало да излезе 10/11 месец. Другиве прашања прерано ти се поставени, поготово цена.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кога би требало да излезе Нексус 6?
Гледам дека ке биде одличен, кога ке може да се најде кај нашите приватни мобилари и која би му била цената?
Нексус 5 излезе крајот на Ноември,и мислам дека првата недела од Декември го имаше во Ледиком со почетна цена од 26.500 ден.мкд.
Меѓутоа цената интензивно паѓаше и моменталната цена на Нексус 5 во Ледиком и Мобеликс е 21.000.
Исплатливо до максимум.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Има гласини дека Гугл се откажува од линијата Нексус и можно е да нема Нексус 6.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Дајте добар мајстор за мобилни?Дали има некој у градов што знае да ми го среди телефонот?

Вака сеа ми се искрши цел дисплеј и го мењав,а тоа се деси пред околу 6 месеци.Е сега имам проблеми со камерата,кога ќе ја пуштам се кочи,се блокира цел телефон,а исто така на моменти ме заебава и сензорот што е,кога ќе го доближиш мобилниот до уво коа збориш се гаси дисплејот,и после кога ќе сакам да спуштам слушалка неможам,пошто дисплејот уште е црн и морам да чекам тој од другата страна да ми спушти.

Дајте ми добар мајстор што може да го среди кваров,иначе се работи за Алкател Идол.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дајте добар мајстор за мобилни?Дали има некој у градов што знае да ми го среди телефонот?

Вака сеа ми се искрши цел дисплеј и го мењав,а тоа се деси пред околу 6 месеци.Е сега имам проблеми со камерата,кога ќе ја пуштам се кочи,се блокира цел телефон,а исто така на моменти ме заебава и сензорот што е,кога ќе го доближиш мобилниот до уво коа збориш се гаси дисплејот,и после кога ќе сакам да спуштам слушалка неможам,пошто дисплејот уште е црн и морам да чекам тој од другата страна да ми спушти.

Дајте ми добар мајстор што може да го среди кваров,иначе се работи за Алкател Идол.
Ете крале што е над тебе и Бошко
 
B

BooBojan

Гостин
Нексус 5 излезе крајот на Ноември,и мислам дека првата недела од Декември го имаше во Ледиком со почетна цена од 26.500 ден.мкд.
Меѓутоа цената интензивно паѓаше и моменталната цена на Нексус 5 во Ледиком и Мобеликс е 21.000.
Исплатливо до максимум.
Дека сакам да земам Нексус 5ка кој е одличен телефон а можеби би издвоил до 30К,моментално прв фаворит ми е Нексусот 5ка.
Ама пошо прочитав дека Нексус 6ка ќе биде екстра добар, помислив некое да причекам 5-6месеци со некое преодно решение или стариот телефон додека излезе и да ја имам 6ка.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Нексус 5 во ледиком е 18999денари, 16гб моделот и вреди за сите пари.
 

ferdzo(hacker) :)

Македонче
Член од
19 април 2013
Мислења
115
Поени од реакции
14
Си купив HTC Desire 200 и сега пробвам да го рутирам.Пробвав да го рутирав со вроот неќи да се рутира.Пробвам со кингороот ми вели дека дебаггиингот не е уклучен.Ајде го рестартирав телефонот и уклуцив пак дебаггинг и пак не фаќа.Кажете чаре како да го рутирам???
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Koj mobilen tel e najdobar (cenata ne e vazna,kamerata e prioritet) i dali mobelix se dobri?
Samsung galaxy 5
Nokia lumia 1020
Iphone 5s
 

ferdzo(hacker) :)

Македонче
Член од
19 април 2013
Мислења
115
Поени од реакции
14
Ако ти е за камерата земај Nokia Lumia 1020
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.948
Поени од реакции
6.145
samsung galaksi s3 baterijata mu drzi samo 12 casa nisto poveke i toa so normalno rabotenje na nego dali e toa normalno za ovie telefoni ili ne ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom