Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
29 септември 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
1001700_4460254243931_1948651186_n.jpg ПОМОШ !!!
Имам Xperia Tipo и пред некој 2-3 недели го рутирав.. рутирањето си беше ок, после тоа ми се појави проблем имав 2 gb на SD картичка и 2,7 gb внатрешна во телефонот, е сега проблемот е што телефонот „препознава“ 4 gb на SD картичка а останатите 700 mb на внатрешна меморија... Му направив unroot успешно си е се, му направив и hard reset и никако да се нормализира.. Мислев дека апликацијава clean master ме лажи ама ко ќе се преполнеа овие 700 mb неможев да инсталирам никакви апликаци.. Помош кој знае :(
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Дали постои програма за пренос на податоци од еден телефон на друг од различни производители (Blackberry, Samsung, iPhone...)? Податоци како SMS, mail account, слики, контакти и слично.

Однапред благодарам
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Дали постои програма за пренос на податоци од еден телефон на друг од различни производители (Blackberry, Samsung, iPhone...)? Податоци како SMS, mail account, слики, контакти и слично.

Однапред благодарам
Outlook Express
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Прегледај го приврзокот 69093 ПОМОШ !!!
Имам Xperia Tipo и пред некој 2-3 недели го рутирав.. рутирањето си беше ок, после тоа ми се појави проблем имав 2 gb на SD картичка и 2,7 gb внатрешна во телефонот, е сега проблемот е што телефонот „препознава“ 4 gb на SD картичка а останатите 700 mb на внатрешна меморија... Му направив unroot успешно си е се, му направив и hard reset и никако да се нормализира.. Мислев дека апликацијава clean master ме лажи ама ко ќе се преполнеа овие 700 mb неможев да инсталирам никакви апликаци.. Помош кој знае :(
Извади си ги податоците од телефонот и картичката,направи формат на картичката и формат на телефонот(иако веќе си направил) и верувам дека ќе си дојде се на место....(со формат на телефонот-Factory Data Reset нема да го изгубиш ротот).
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Извади си ги податоците од телефонот и картичката,направи формат на картичката и формат на телефонот(иако веќе си направил) и верувам дека ќе си дојде се на место....(со формат на телефонот-Factory Data Reset нема да го изгубиш ротот).
Немошам да ја форматирам, нема опција во properties
еве види..
http://prntscr.com/1i2u4x
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Немошам да ја форматирам, нема опција во properties
еве види.. http://prntscr.com/1i2u4x
Ако имаш инсталирано рекавери тогаш иди форматирај ја од таму,ако немаш извадија од телефон и преку некој читач(лаптоп) на сд картички форматирај.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Za Alcatel M'Pop ima li negde od onie zastitni maski sto se ili nekakva bilo kakva zastita na telefonot od grebenje, zastita na tacot .
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
некој да објасни дали може да се користи интернет од lg T385 на компјутер и како е постапката?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Колку би чинело менување на стакло + digitizer за HTC Desire X?
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
што мислите за телефонов? има ли некој ваков? сакам да си го купам :) htc-touch-hd-combo.jpg
--- надополнето: 1 август 2013 во 17:09 ---
што мислите за телефонов? има ли некој ваков? сакам да си го купам :) htc-touch-hd-combo.jpg
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
што мислите за телефонов? има ли некој ваков? сакам да си го купам :)Прегледај го приврзокот 69412
--- надополнето: 1 август 2013 во 17:09 ---
што мислите за телефонов? има ли некој ваков? сакам да си го купам :)Прегледај го приврзокот 69412
По сликите ли да ти кажеме што мислиме ? бидејќи не си навела модел ништо.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
ХТЦ вреди повеќе него што се мисли во народот.Сум немал од најскапите телефони,секогаш бирам нешто во средина,сега има ХТЦ и за тоа што го платив пружа многу
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
што мислите за телефонов? има ли некој ваков? сакам да си го купам :)Прегледај го приврзокот 69412
--- надополнето: 1 август 2013 во 17:09 ---
што мислите за телефонов? има ли некој ваков? сакам да си го купам :)Прегледај го приврзокот 69412
Не се враќај назад во камено доба
земи минимум HTC Wildfire S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom