Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
5 април 2008
Мислења
28
Поени од реакции
1
Ve molam predlog sakam da zemam tel so 2 karticki, gledav na Samsung i na Prestigio, ima li nekoj iskustvo ili predlog.. plsss:pipi:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ve molam predlog sakam da zemam tel so 2 karticki, gledav na Samsung i na Prestigio, ima li nekoj iskustvo ili predlog.. plsss:pipi:
Самсунг нормално ... види го моделот S7562 т.е. Galaxy S Duos
убаво телефонче, како S3 mini личи
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Ај ве молам некој да пише како да препознаам оригинал од реплика на НокиаN8 кај да гледам имаше нешто со IMEI и слични работи ... Кој е упатен нека пише .... ФАЛА
--- надополнето: 27 јуни 2013 во 02:08 ---
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ај ве молам некој да пише како да препознаам оригинал од реплика на НокиаN8 кај да гледам имаше нешто со IMEI и слични работи ... Кој е упатен нека пише .... ФАЛА
--- надополнето: 27 јуни 2013 во 02:08 ---
Се познава од авион, камера, тач, изработка ... имеито може да го провериш на сајтови да
сликни со камерата, ксенон блицот ...
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Се познава од авион, камера, тач, изработка ... имеито може да го провериш на сајтови да
сликни со камерата, ксенон блицот ...

abe imase neso so Firmwire IMEI i taka slicno, poso moblilniot e od francija, a ova sho vikas tach, kamera Xenon blic toa barem ke ima priblizna kamera i blic i tach(sho ke bide odlicen samo prviot mesec pri upotreba) kako orginalot zaso praat sosema bliski kopii kako orginalot taka da tesko moze da se raspoznae so ova sho go pisa ti, mi treba nesho podetalno da doznaam na lice mesto so nekoi kodovi ili neznam sho, t.e. nekoi detalni belezi sho gi ima orginalot... toa mi bese prasanjeto......
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
abe imase neso so Firmwire IMEI i taka slicno, poso moblilniot e od francija, a ova sho vikas tach, kamera Xenon blic toa barem ke ima priblizna kamera i blic i tach(sho ke bide odlicen samo prviot mesec pri upotreba) kako orginalot zaso praat sosema bliski kopii kako orginalot taka da tesko moze da se raspoznae so ova sho go pisa ti, mi treba nesho podetalno da doznaam na lice mesto so nekoi kodovi ili neznam sho, t.e. nekoi detalni belezi sho gi ima orginalot... toa mi bese prasanjeto......
*#0000# за софтвер
*#92702689# да видиш колку е зборен
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
585
Поени од реакции
247
знам го пишав ова и во темата Xperia X8 Но таму не гледат многу па затоа овде ке пишам пак

имам xperia x8 и сум задоволен многу од неа само тоа што неможе да се надогради верзијата на андроидот(2.1 е само -.-) дали некој може да ми помогне како да ставам GingerDX или пак друг подобар ако има(мислам дека овој е најдобриот), телефонот ми е рутиран само сега незнам повеке што читав туторијали и на англиски и на македонски ама не ми успева пример еве не ми успева во ставање со CWM/CMW како и да е :D


може некој да ми помогне ? по пп или слично ке му бидам благодарен
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Па која верзија ја има моментално
Треба да имаш можност и за ота апдејт

А ако е реплика што ќе даде? ДА не имасе некоја финта да видиш точно дали е од ФИнска произведен ?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
А ако е реплика што ќе даде? ДА не имасе некоја финта да видиш точно дали е од ФИнска произведен ?
Ќе му ја извадиш батеријата и ќе пиши под батеријата made in finland..
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Колку пари е екран за самсунг с3 мини?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom