Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
За овие што ги видов на изглед и перформанси се океј. Би требало убаво да работат.
Кој сакаш да го земеш ти ?
Па што знам, се мислам уште. ЗАтоа чекам мислење од некој поискусен тука да каже што како, дали има купено некој ваков и сл. Гледам на youtube има клипови, не работат лошо според тоа, ама што ги знаеш кинезиве.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Абре какви кинези не си играјте
Подобро купи си асален телефон на старо
 

Пеџо

Фаличниот Ром
Член од
28 февруари 2013
Мислења
65
Поени од реакции
27

хе...и ја имав вакви идеи, као да зеам од кинезиве нешо, али коа распрашуев на форумов бех обесхрабрен.
Барај си ти reviews сето тоа, прашај и по мобиљариве, некој у телефонија шо е...али не се улетуј, пошо чудно ми е ова чудово со 1.2 ГХЦ и 1 гигабајт рам да ми кошта 170 евра.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Иам LG веќе 2 год супер е ама сеа ме зафркава неш мн. споро се пуни батеријата.Да не знаете што може да биде?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Имам LG KP235 купен пред многу години од T-Mobile. Сега го приклучувам со ОНЕ картичка и ми се појавува тоа Roam Light Talk Active и се појавува бел екран и лоадира. Дали е кодиран телефонов, или пак не е што нејќе да се пушти. Нели доколку е кодиран ќе бара код?
Тоа ти е апликација за роаминг преку ONE т.е. за поефтино да те фати кога ќе збориш. Би требало да ти се инсталира па да немаш проблем со тоа, секако побарува 3G активен на телефонот да имаш.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Тоа ти е апликација за роаминг преку ONE т.е. за поефтино да те фати кога ќе збориш. Би требало да ти се инсталира па да немаш проблем со тоа, секако побарува 3G активен на телефонот да имаш.
Не е проблем тоа, го знам тоа. Но не се уклучува телефонот, само лоадира.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Па што знам, се мислам уште. ЗАтоа чекам мислење од некој поискусен тука да каже што како, дали има купено некој ваков и сл. Гледам на youtube има клипови, не работат лошо според тоа, ама што ги знаеш кинезиве.
Брат не знам што да ти речам.Јас никогаш не би ризикувал со кинески телефон.
Подобро ќе купам iPhone 3gs оригинал на старо него кинески.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
9
Дали може да се копираат контактите од iPhone на сим картица ? Никаде во телефонов не сретнав таква опција...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Не е проблем тоа, го знам тоа. Но не се уклучува телефонот, само лоадира.
Едино да се јавиш дали ќе можат да ти исклучат опција да не ти ја преземе апликацијата, ако и со тоа нечини пробај со друг сим во тој случај ако не бива тогаш е телефонот(последново ми е малце веројатно ама ај нека има како опција)
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
Може мала помош ми треба за нокиа х3-02 од десната страна дугмето за заклучување е скршено.Дали може да се направи т.е ново да се стави?
 
П

Паган-др

Гостин
Sony Xperia T или Sony Xperia SL?

Или пак некој трет во овој домет на пари (до 300 евра)?

И како Xperia T во мобеликс е 18.450 а во т-мобајл е 28.000? На што се должи огромнава разлика на цени?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
koj saka trampa ja nemu LG GS 290 FULL TOUCH SCREEN, 2 MEGAPIXEL CAMERA ima sve google yahoo tviter facebook znete i toa za mem.karticka i u zamena za adekvaten ali da ne e na touch nego so stiskanje na toa dirki kao se vikase nejse ako saka nekoj ali da ima i usb dzekche i adapter ko mojov cisto me nervira toa sto nema dirki nego e na touch e taka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom