Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Имам Xperia J телефон...Ми треба помош околу Timescape,не ми работи...Значи ми јавува проблем could not update from facebook...Ако знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:41 ---
Имам Xperia J телефон...Ми треба помош околу Timescape,не ми работи...Значи ми јавува проблем could not update from facebook...Ако знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:45 ---
Имам телефон Xperia J.Ми јавува проблем на Timescape,во нотификацијата изглегува Could not update from facebook...a ставено ми е sync со facebook...Aко знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:47 ---
Имам телефон Xperia J.Ми јавува проблем на Timescape,во нотификацијата изглегува Could not update from facebook...a ставено ми е sync со facebook...Aко знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:50 ---
Имам телефон Xperia J.Ми јавува проблем на Timescape,во нотификацијата изглегува Could not update from facebook...a ставено ми е sync со facebook...Aко знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:51 ---
Имам телефон Xperia J.Ми јавува проблем на Timescape,во нотификацијата изглегува Could not update from facebook...a ставено ми е sync со facebook...Aко знае некој нека помага...Фала однапред
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Имам Xperia J телефон...Ми треба помош околу Timescape,не ми работи...Значи ми јавува проблем could not update from facebook...Ако знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:41 ---
Имам Xperia J телефон...Ми треба помош околу Timescape,не ми работи...Значи ми јавува проблем could not update from facebook...Ако знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:45 ---
Имам телефон Xperia J.Ми јавува проблем на Timescape,во нотификацијата изглегува Could not update from facebook...a ставено ми е sync со facebook...Aко знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:47 ---
Имам телефон Xperia J.Ми јавува проблем на Timescape,во нотификацијата изглегува Could not update from facebook...a ставено ми е sync со facebook...Aко знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:50 ---
Имам телефон Xperia J.Ми јавува проблем на Timescape,во нотификацијата изглегува Could not update from facebook...a ставено ми е sync со facebook...Aко знае некој нека помага...Фала однапред
--- надополнето: 23 април 2013 во 00:51 ---
Имам телефон Xperia J.Ми јавува проблем на Timescape,во нотификацијата изглегува Could not update from facebook...a ставено ми е sync со facebook...Aко знае некој нека помага...Фала однапред
Да разјасниме: Ако ти излези дека серверот е непослушен, немора по сто пати да го праќаш. Само рефреш на страницата и пратено е.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Кога го поврзувам мобилниот со компјутерот преку УСБ кабелот,во компјутерот ништо нема,односно не се појавува ништо во врска со мобилниот,ни папки со слики,музика,буквално ништо.Знам првиот пат кога го приклучив ми се појави нешто и од тогаш не можам да ги поврзам мобилниот и компјутерот,најмногу ми е дека не можам песни од компјутер да префрлам во мобилен :( Знам дека многу тапа објаснувам,ама се потрудив малце да ви кажам околу проблемов.А иначе нели преку кабелот мобилниот може да се полни? Епа се полни,ама папки во компјутер нема :/

Иначе имам Sony Xperia Tipo,ако има некаква врска
Некој? :/
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Провери во Settings би требало да имаш опција како да се поврзи телефонот со компјутерот, најверојатно ти е ставен само на полнење.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Едно ваљда глупо прашње: ќе ја мењам мојата SIM за микро СИМ.

Дали постои адаптер од микросим у обична сим и што пари е обично?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Едно ваљда глупо прашње: ќе ја мењам мојата SIM за микро СИМ.

Дали постои адаптер од микросим у обична сим и што пари е обично?

Има и адаптери, а има и тоа сеченото што останува... Како сакаш цената е ептен пристојна :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Што мислите за мобиларите како Ледиком и Мобеликс?Имал ли некој искуство со нивните телефони и гаранции?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Што мислите за мобиларите како Ледиком и Мобеликс?Имал ли некој искуство со нивните телефони и гаранции?

Ако ти е за јака гаранција, купи од оператор. Ако ти е за поевтино, купи од мобилара. Не може и двете, иако реално и мобиларите се ок, повеќето од нив зборам...
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ако ти е за јака гаранција, купи од оператор. Ако ти е за поевтино, купи од мобилара. Не може и двете, иако реално и мобиларите се ок, повеќето од нив зборам...
За поефтино и ми е за тоа да не биде некој кинеско копирано ѓубре
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Што мислите за мобиларите како Ледиком и Мобеликс?Имал ли некој искуство со нивните телефони и гаранции?
Нема да добиеш никакво кинеско копирано ѓубре како што пиша, јас имам позитивно искуство со мобеликс, добри се дечките.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Има ли шанси некаде да се најде батерија за ОТ-995?

Ме интересира чисто за future reference ...
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Сакам да купам самсунг галакси с3.. НОВ..
ме интересира кај можам да добијам најниска цена.. да го купам од Македонија нормално.
Плаќам во кеш, цела сума.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom