Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Има некој купено од овие Дубаиските Галакси С3ки , или Iphone 3,4 .. дали се добри и дали вредат за парите гледам по пазар 3 ги продаваат по 9.000 денари ? ?
Да вредеа немаше да ги продаваат за пола цена по која одат оргиналите ;)

sent via alcatel995&tapatalk
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Погрешно ја форматирав Micro SD картичката и сега не работи што да правам?

И колку чини конекторот да се среди на Nokia N80?
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ај малце помош за тие што се разбираат од мобилни вака значи имам alcatel ot 806 на ново купен е имам и гаранција но проблемот е што тачот некогаш заглавува скроз и не може да се отклучи воопшто и после некое си време најнормално си работи дали некој знае до што е и дали ако го однесам во вип ќе ми признаат гаранцијата за тоа ?
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
битно да не е телефонот механички оштетен, ако не е, МОРА да подлежи под гаранција и да ти го поправат бесплатно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ај малце помош за тие што се разбираат од мобилни вака значи имам alcatel ot 806 на ново купен е имам и гаранција но проблемот е што тачот некогаш заглавува скроз и не може да се отклучи воопшто и после некое си време најнормално си работи дали некој знае до што е и дали ако го однесам во вип ќе ми признаат гаранцијата за тоа ?
Тие модели имаат маана со тачот. Милјарда знам такви што тачот им се расипувал. Затоа во иднина, алкател НЕ. Негде максимум би требало 1.000 денари да ти земат за нов тач. Или ако ти е под гаранција однеси го и не би требало да ти земат пари, затоа што спаѓа под гаранција тачот.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Коментари за Alcatel OT-991?Го има за 990 денари во T-Mobile.Процесорот од 800MHz не би требало да ми задава главоболки но единствено ме загрижува RAM-от кој е 256MB и внатрешната меморија која е 150MB, а како што читам апликации може да се инсталираат само меморијата на телефонот, а не и на мемориската картичка.Не ми треба за игри или некои апликации кои бараат многу од телефонот туку за youtube,endomondo etc.Секоја недела има поромоција на телефони каде цените ги намалуваат 50-70% па незнам дали сега да се избрзам и да го земам овој или да чекам па да има шанси и да останам без ништо.
 
A

Avenger99

Гостин
Коментари за Alcatel OT-991?Го има за 990 денари во T-Mobile.Процесорот од 800MHz не би требало да ми задава главоболки но единствено ме загрижува RAM-от кој е 256MB и внатрешната меморија која е 150MB, а како што читам апликации може да се инсталираат само меморијата на телефонот, а не и на мемориската картичка.Не ми треба за игри или некои апликации кои бараат многу од телефонот туку за youtube,endomondo etc.Секоја недела има поромоција на телефони каде цените ги намалуваат 50-70% па незнам дали сега да се избрзам и да го земам овој или да чекам па да има шанси и да останам без ништо.
RAM-от е и најголем проблем на овај телефон,премалку е тоа,го имам работено телефонот и доста кочи
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Коментари за Alcatel OT-991?Го има за 990 денари во T-Mobile.Процесорот од 800MHz не би требало да ми задава главоболки но единствено ме загрижува RAM-от кој е 256MB и внатрешната меморија која е 150MB, а како што читам апликации може да се инсталираат само меморијата на телефонот, а не и на мемориската картичка.Не ми треба за игри или некои апликации кои бараат многу од телефонот туку за youtube,endomondo etc.Секоја недела има поромоција на телефони каде цените ги намалуваат 50-70% па незнам дали сега да се избрзам и да го земам овој или да чекам па да има шанси и да останам без ништо.
Ок е се додека не му инсталираш така повеќе апликации, е тогаш си седиме и онака сам од себе си се ресетира, ужасен екран има глава боли, слаб е секако
според мене почекај друг телефон алкателов не го бива
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Иам HTC Wilfire и неможам да си влезам у маркет пошо не ми прима ничив гугл акаунт...шо ми фали за да можам да си симињам апликации игри..?! :icon_lol:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Иам HTC Wilfire и неможам да си влезам у маркет пошо не ми прима ничив гугл акаунт...шо ми фали за да можам да си симињам апликации игри..?! :icon_lol:
Пробај форматирај го и направи нов гугл акаунт, МОРА да го прими :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom