Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Ај ќе пишам и овде ваљда некој ќе ми помогне, Пред 2 дена ставам кредит на мобилниот и во порака ми стигнува дека имам безплатен интернет од вип,,, и сега ?Како да ја активирам пакет датата? помош!
Иначе имам нокиа ц5 ваков модел
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ај ќе пишам и овде ваљда некој ќе ми помогне, Пред 2 дена ставам кредит на мобилниот и во порака ми стигнува дека имам безплатен интернет од вип,,, и сега ?Како да ја активирам пакет датата? помош!
Иначе имам нокиа ц5 ваков модел
оди на сајтот на вип имаш конфигуратор и ќе одбереш модел ќе ти стигнат преку порака сетинзи сејв и сурфај

само после први јануари 2013 да не можеше ? или тоа беше само за нови постпејд корисници

или ако не отиди во некој од вип салоните ќе ти пуштат по порака распрашај се
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Знае некој да ми каже дали им е кодирана Nokia C2-01 на Vip??
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Имам полнач за фотоапарат Nikon CoolPix S3100 и нели во него се поврзува USB кабелот и така се полни апаратот. Дали би можел да го користам тој полнач за Nokia E52, т.е. дали би можело да се оштети полначот или нешто телефонов?
 
Член од
9 октомври 2011
Мислења
88
Поени од реакции
15
Знаете ли што и како е со Optimus L линијата на LG ? конкретно имам Optimus L5 со ICS (4.0.3) на него. Се планира ли официјален апдејт, jelly bean или барем 4.0.3 или да чекам некој кастом ром?
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Помегу Alcatel ot 985 , нов , и 10 месеци користен blacкbery 9780 од италија , за иста цена ?
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Стави картичка од T-Mobile или One,и ако работи ...не ти е кодирана,ако не работи...тогаш ти е кодирана...едноставно...
Абе друже, проблемот е што сеуште го немам тел. а планирам да користам Т-Мобиле картичка на истиот. Затоа прашав ако има некој со искуство. ;)
Значи да го преформулирам прашањето... Nokia C2-01 купена од Вип дали е кодирана само за нивниот оператор?!
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Абе друже, проблемот е што сеуште го немам тел. а планирам да користам Т-Мобиле картичка на истиот. Затоа прашав ако има некој со искуство. ;)
Значи да го преформулирам прашањето... Nokia C2-01 купена од Вип дали е кодирана само за нивниот оператор?!
Неможеш да знаеш на памет,може да е кодирана но и не мора...пред да ја земеш пробај со T-Mobile картичка или ако ја зимаш од Вип...едноставно прашај,сигурно ќе ти кажат.
 

ivo09

The Traveler
Член од
28 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
3
Ми бара xperiata tipo некој апдејт арно ама копмјутерот не може да го прочита воопшто телефонот кога го поврзувам со УСБ кабел. дали некој го имал тој проблем и кое е решението дали некој знае??​
 
A

Avenger99

Гостин
Ми бара xperiata tipo некој апдејт арно ама копмјутерот не може да го прочита воопшто телефонот кога го поврзувам со УСБ кабел. дали некој го имал тој проблем и кое е решението дали некој знае??​
Спиштни Sony PC Companion,ако нејќе ни со тоа пробај со Update Service исто од Sony,отвори го официјалниот сајт на сони за смартфони,треба да имаш објаснување
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Има некој купено од овие Дубаиските Галакси С3ки , или Iphone 3,4 .. дали се добри и дали вредат за парите гледам по пазар 3 ги продаваат по 9.000 денари ? ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom