Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
оди во сетингс во вајрлесс бла бла и подоле треба да имаш што да ти појавува кога ќе го поврзеш на усб, па ти одбери си што ти треба
Не бе брат нема такво нешш, значи има единствено во Development и е USB debugging ама не е тоа за тоа, значи нема опција ова знам како на нокиите кога ке го прикл што сакаш туку кога да го поврзев и горе излегуваше опција да кликнам ако сакам да префрлам, сега не сака...племе негово
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ве молам за мислење не можам да се одлучам помеѓу HTC One V и Sony xperia arc s
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ве молам за мислење не можам да се одлучам помеѓу HTC One V и Sony xperia arc s
Arc S треба да е подобар телефон. Јас би го одбрал тој, во скоро сите карактеристики е подобар од One V, само што е малку постар модел. Конечната одлука е сепак твоја.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Arc S треба да е подобар телефон. Јас би го одбрал тој, во скоро сите карактеристики е подобар од One V, само што е малку постар модел. Конечната одлука е сепак твоја.
да...и јас така мислам само некако не сум по овие гломазни телефони...морам да ги видам, па кој ке ми остави и подобар впечаток...сепак некако 4.2 инчи е гломазен а HTC one v 3.7 таман некако...
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
да...и јас така мислам само некако не сум по овие гломазни телефони...морам да ги видам, па кој ке ми остави и подобар впечаток...сепак некако 4.2 инчи е гломазен а HTC one v 3.7 таман некако...
Сфаќаш дека телефониве се на допир нели? Ако ти е прв ваков телефон веројатно понатаму ќе се нервираш дека ти е мал екранот (за сурфање, особено за пишување, видео и сл.). Оди и види ги двата телефона и тој што ти лежи повеќе земи си го. Ако ти се свиѓа, терај и не се замарај. Пази кај HTC-то да не имаш жолти дамки по екран (на бела позадина се гледаат најубаво), една маана им е тоа. За Аркот, доста имам прочитано дека откако го надградиле на Андроид 4.0.3 (телефонот ти доаѓа со 2.3.6, и апдејт мора преку кабел првиот пак доколку сакаш), камерата вадела послаби слики и има проблем со WiFi (не се закачува на сите мрежи или воопшто не се закачува).
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
да...и јас така мислам само некако не сум по овие гломазни телефони...морам да ги видам, па кој ке ми остави и подобар впечаток...сепак некако 4.2 инчи е гломазен а HTC one v 3.7 таман некако...
Да ама немам осетено телефон што толку добро лежи во рака како арк/арк с
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Сфаќаш дека телефониве се на допир нели? Ако ти е прв ваков телефон веројатно понатаму ќе се нервираш дека ти е мал екранот (за сурфање, особено за пишување, видео и сл.). Оди и види ги двата телефона и тој што ти лежи повеќе земи си го. Ако ти се свиѓа, терај и не се замарај. Пази кај HTC-то да не имаш жолти дамки по екран (на бела позадина се гледаат најубаво), една маана им е тоа. За Аркот, доста имам прочитано дека откако го надградиле на Андроид 4.0.3 (телефонот ти доаѓа со 2.3.6, и апдејт мора преку кабел првиот пак доколку сакаш), камерата вадела послаби слики и има проблем со WiFi (не се закачува на сите мрежи или воопшто не се закачува).
да...веќе прочитав што пишувавте за тие проблеми...не ми е прв телефон на тач...сум имал 4-5 откако излегоа....сега имам iphone 3gs 16gb....барем од 3гс, sonito треба да биде подобар има солидни карактеристики веке денови разгледувам и споредувам :)
--- надополнето: 26 септември 2012 во 01:07 ---
Да ама немам осетено телефон што толку добро лежи во рака како арк/арк с[/
има и преубав дизајн..навистина...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
да...веќе прочитав што пишувавте за тие проблеми...не ми е прв телефон на тач...сум имал 4-5 откако излегоа....сега имам iphone 3gs 16gb....барем од 3гс, sonito треба да биде подобар има солидни карактеристики веке денови разгледувам и споредувам :)
--- надополнето: 26 септември 2012 во 01:07 ---
Лапај го арк ес, хатецето е пониска класа, не дека не е добар ама не му држи гзот да застане рамо до рамо со аркот
ив ју ноу вот ај мин :)
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Сестрами сака да земе телефонче па да прашам Самсунг галакси мини 2 или Сони ТИПО
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
56
Поени од реакции
5
Последниве неколку дена се случува наутро кога ќе станам ама не секогаш, на телефон (Алкател 995) да немам пропуштени повици, а после ми велат ти титнав сабајлево зошто те нема ? Може кај мене да има некој проблем или другиов незнае да титка ?
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Moe mislenje sonito
Неа па поише мерак и праеше Самсунгот вака ко што ги споредив ми изгледаат исти по карактеристики само што самсуног има 4 гига меморија а Сонито има андорид 4.0 што на неа не и значи нешто дали е 2.3 или 4.0 бидејки ке и биде прв андоид телефон.


Прашањето ми беше да не се разликуваа многу во карактеристики некој багови и слични ствари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom