Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Незнам дали пишам на правилно место, ама ќе се обидам :)

ми треба програма за симбиан, која би пренасочувала одредени повици? гледам во телефонот, има за сите повици да се пренасочуват, ама мене ми треба само за одредени напорни луѓе? се надевам ќе најдам решение, а несакам да го менвам бројот! Фала
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
blacklist, whitelist :) use search.
--- надополнето: 25 март 2012 во 11:17 ---
Не не,телефонот си работи нормално и ми го дадоа гага,само нема капаче позади изгубено е,тоа што е изгребан не ми е толку важно.
Имам оригинални капачиња од телефони што сум ги растурал за делови.
ПП имаш со цени.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
blacklist, whitelist :) use search.
--- надополнето: 25 март 2012 во 11:17 ---

Имам оригинални капачиња од телефони што сум ги растурал за делови.
ПП имаш со цени.
Ај пиши ми пак зашто ми нема стигнато ништо....
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Барам Screen protector за HTC Desire S, од т`нките и проѕирни, не оние со огледало ефект! пишете кој/каде има и цена. данќешунс.
--- надополнето: 27 март 2012 во 13:33 ---
допуна: и маска некоја т`нка најт`нка, пошо само што го лупнав од земја здраво. мислам дека преживеа, сеа за сеа функционира =)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
264
Поени од реакции
72
Дали телефон кој што функционира на овие фрекфенции може да работи во Македонија?

EDGE/GSM (2G): 850/900/1800/1900 MHz
3G HSDPA: 900/1700/2100 MHz
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Дали телефон кој што функционира на овие фрекфенции може да работи во Македонија?

EDGE/GSM (2G): 850/900/1800/1900 MHz
3G HSDPA: 900/1700/2100 MHz
Да, да работи во Македонија, сите мрежи кај нас се GSM, исто имаш и 3G т.е. HSDPA но само ако имаш data plan со претплатата инаку ке добиваш солени сметки. А за кој телефон точно се работи ??? :)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
264
Поени од реакции
72
Да, да работи во Македонија, сите мрежи кај нас се GSM, исто имаш и 3G т.е. HSDPA но само ако имаш data plan со претплатата инаку ке добиваш солени сметки. А за кој телефон точно се работи ??? :)
Дудук сум за телефони, затоа и прашав.
За некоја недела треба да го добијам
http://www.amazon.com/HTC-X515M-Smartphone-Dual-Core-Processor/dp/B00594VQVY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1332683253&sr=8-1
Работата е што веќе е купен, баш овој од линкот, од Америка, па ме интересираше дали ќе функционира во МК или само ќе го користам како држач за врата :)

Патем, што е дата план?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Дудук сум за телефони, затоа и прашав.
За некоја недела треба да го добијам
http://www.amazon.com/HTC-X515M-Smartphone-Dual-Core-Processor/dp/B00594VQVY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1332683253&sr=8-1
Работата е што веќе е купен, баш овој од линкот, од Америка, па ме интересираше дали ќе функционира во МК или само ќе го користам како држач за врата :)

Патем, што е дата план?
Убаво телефонче, инаку дата план ти е мобилен интернет (3G) кој го купуваш од операторот ако си на пост пејд. Имаш пакети од 300mb, 1GB, 2GB зависно на кој оператор си. Со дата план никогаш не мора да го гасиш интернетот на телефонот т.е. нон-стоп е вклучен.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
264
Поени од реакции
72
Убаво телефонче, инаку дата план ти е мобилен интернет (3G) кој го купуваш од операторот ако си на пост пејд. Имаш пакети од 300mb, 1GB, 2GB зависно на кој оператор си. Со дата план никогаш не мора да го гасиш интернетот на телефонот т.е. нон-стоп е вклучен.
Фала ти, да ми стигне, ќе се распрашувам пак, сигурно! :)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
По грешка ставив пасворд на Samsung Omnia SGH I900 и сега неможам да го погодам а и кога пишам нешто и стиснам унлок ништо не се случува пробав со да направам ресет со стискање на двете слушалки и ресет копчето и не реагира како што треба т.е. треба да се појави дијалог дали сакам да направам хард ресет но не го добивам тоа пробав неколку пати и ништо.Утре ќе го однесам на сервис...Вањда ќе го оправат...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
По грешка ставив пасворд на Samsung Omnia SGH I900 и сега неможам да го погодам а и кога пишам нешто и стиснам унлок ништо не се случува пробав со да направам ресет со стискање на двете слушалки и ресет копчето и не реагира како што треба т.е. треба да се појави дијалог дали сакам да направам хард ресет но не го добивам тоа пробав неколку пати и ништо.Утре ќе го однесам на сервис...Вањда ќе го оправат...
Што е поентава на мислењето?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Каде може да се декодираат мобилни во Аеродром?
 
А

Антоние

Гостин
Имам број од One. Дали можам некако да ставам забрана за одреден број да не може да ми врти, или кога ќе ми сврти да му вика "претплатникот не е достапен..."?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom