Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ја сменив батеријата пак проблемот го има. И јас прво помислив дека е до батеријата ама ја сменив и ја 90% прави исто али само на камера на ништо друго.
Пробав и со Опен Камера и пак се блокирува и на предна и на задна.
И морам батеријата да ја вадам за да се врати во нормала.
Помош?
Алфа мобалј = гугл.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Ја сменив батеријата пак проблемот го има. И јас прво помислив дека е до батеријата ама ја сменив и ја 90% прави исто али само на камера на ништо друго.
Пробав и со Опен Камера и пак се блокирува и на предна и на задна.
И морам батеријата да ја вадам за да се врати во нормала.
Помош?
софтверот те дупи ваљда, ако не е софтверот сигурно камерата те дупи
 
Член од
25 март 2013
Мислења
235
Поени од реакции
141
софтверот те дупи ваљда, ако не е софтверот сигурно камерата те дупи
Јас мислам фека е до софтверот затоа и баш тука пишав за помош ако можам сам да го средам, бидејќи да беше до камерите не може 2те да не чинат нешто. Барем јас така мислам според некоја логика. Можеби грешам. Затоа барам некој што се разбира повеке да ми помогне.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Јас мислам фека е до софтверот затоа и баш тука пишав за помош ако можам сам да го средам, бидејќи да беше до камерите не може 2те да не чинат нешто. Барем јас така мислам според некоја логика. Можеби грешам. Затоа барам некој што се разбира повеке да ми помогне.
Имаш тема на форумов флешување со один
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Јас мислам фека е до софтверот затоа и баш тука пишав за помош ако можам сам да го средам, бидејќи да беше до камерите не може 2те да не чинат нешто. Барем јас така мислам според некоја логика. Можеби грешам. Затоа барам некој што се разбира повеке да ми помогне.
Наједноставно што можеш да направиш е да му направиш фактори ресет да го вратиш на фабрички поставки, ама тоа све ќе ти избрише затоа напрај бекап на податоци, ако и тоа не бива префлешувај го со друг ром, ако и тоа не бива нешто до сензорот е ваљда.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
промена на екран и тач за xiaomi mi 6? добар сервис?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Хајстор има сервис за Шаоми, они се застапници тука во мк
Глумат застапници, обична продавница се што прават нарачки нивни од алиекспрес и ставаат превисоки цени (најмалце 3000 денари од нарачаното). Истото го прават и другите мобилари и оператори, ама си имаат свое име. Во Европа имаат локални застапени продавници само во земјите од ЕУ, но не и кај нас. Може да проверете овде - https://www.mi.com/global/
Еве им ја онлајн продавницата.
https://xiaomionline.aliexpress.com/store/2178148
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
како не застапници. немале екрани, за еден месец ќе добиеле и цената надуена прекумерка.
Абе дека се фалеше тој тука на форумов отвориле свој сервис, иначе иста прича ко порано кога и да го прашаш за све, немаме сеа ќе добиеме за некое време, бродот потонал што ги носел телефоните:D
 
Член од
25 март 2013
Мислења
235
Поени од реакции
141
Наједноставно што можеш да направиш е да му направиш фактори ресет да го вратиш на фабрички поставки, ама тоа све ќе ти избрише затоа напрај бекап на податоци, ако и тоа не бива префлешувај го со друг ром, ако и тоа не бива нешто до сензорот е ваљда.
Денеска се слушнав со сервисер од алфа мобиле по препорака на еден од членовите. Ми рекоа батерија прво да сменам па после ако не бива ке видиме.
Сеа некој ако знае каде можам да купам оргинална Самсунг батерија за Ноте 4(да не биде реплика или некоја кинезарија од али експрес)?[DOUBLEPOST=1553810656][/DOUBLEPOST]Каде можам да најдам оргинална батерија за Самсунг Ноте 4?
т.е кој се официјални самсунг продавачи за резервни делови во Македонија?
Видео Дата или ?
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Денеска се слушнав со сервисер од алфа мобиле по препорака на еден од членовите. Ми рекоа батерија прво да сменам па после ако не бива ке видиме.
Сеа некој ако знае каде можам да купам оргинална Самсунг батерија за Ноте 4(да не биде реплика или некоја кинезарија од али експрес)?[DOUBLEPOST=1553810656][/DOUBLEPOST]Каде можам да најдам оргинална батерија за Самсунг Ноте 4?
т.е кој се официјални самсунг продавачи за резервни делови во Македонија?
Видео Дата или ?
Имам фул орг од телефон со скршен екран
 

Kajgana Shop

На врв Bottom