Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
ште ми трјабват две предплатени сим карти за Македонија. Кој оператор ште ми препор'чате и нужна ли е регистрација с паспорт или е свободно. Благодарја.
Lyca mobile
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Здраво, треба да го продолжам договорот на магента 1 и да го искористам семејниот буџет. Сакам да прашам дали некој користел сони Ха2 за да сподели мислење.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Kako moze posle sekoj razgovor na telefonot odma da mi se restartira. Ke mi se java nekoj ke razgovarame i posle zavrsuvanjeto telefonot se restartira. Se raboti za huawei y6 2017?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Дечки ми треба поука од вас. Се работи за број од Австралија, при што кога и да се приклучи тука во Македонија, покажува No Service и не сака да се приклучи ни на ТМобиле ни на ВИП. Исконтатиравме со компанијава во Австралија и ни кажаа дека на бројот му е дозволено користење на мрежа во Македонија т.е поточно на ТМобиле, а еве никако не сака да се поврзи на мрежата од ТМобиле. Некој со ваков проблем или поука?! Дали е можно да има од овде во ТМобиле? Поздрав
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Има некој искуство со сервисирање преку вип, конкретно мобико, телефонот уште ми е под гаранција а се работи за nexus 5x, црн екран, никако да стартова...а не е бутлупинг, барем јас така мислам..:)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.870
Има некој искуство со сервисирање преку вип, конкретно мобико, телефонот уште ми е под гаранција а се работи за nexus 5x, црн екран, никако да стартова...а не е бутлупинг, барем јас така мислам..:)
Пробај у рекавери да влезеш, ако влага до софтверот е ако не отиден е ваљда.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Па убаво де, нов ќе ти дадат:D мене на времето ми изгоре сони па го сменив за друг со мала доплата
Па и то ми беше прашањето дали има некакво решение во случај баш на ваков хардверски проблем и нормално ако не можат да го поправат..мене ми да не ми речат дечко то е , џабе имаш гаранција мобилниот не можи да се поправи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom