Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
дечки како да проверам телефонски број чив е со име и презиме?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.065
Поени од реакции
14.962
ако те малтретира само со пријавување во полиција. налогот оди до истражен судија,кој го проследува до операторите.

само од радозналост нема да дознаеш,не ти кажуваат операторите
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дечки пред некое време се враќав од Грција и случајно еден тип имаше апликација на мобилниот (Самсунг с4 мини) iGo навигација која работеше точно и прецизно поврзана на GPS, но немавме многу можност за муабет и ми кажа дека зафакала прилично многу (околу 2.5 гб) и дека за Самсунгот ја (пре)правеле околу 3 часа. Отворив на нивната официјална страна и iGo е достапен само за iPhone уреди.Дали некој знае по мобиларите каде можам да ја најдам апликацијата нормално и да си платам?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
850
Поени од реакции
572
Дечки пред некое време се враќав од Грција и случајно еден тип имаше апликација на мобилниот (Самсунг с4 мини) iGo навигација која работеше точно и прецизно поврзана на GPS, но немавме многу можност за муабет и ми кажа дека зафакала прилично многу (околу 2.5 гб) и дека за Самсунгот ја (пре)правеле околу 3 часа. Отворив на нивната официјална страна и iGo е достапен само за iPhone уреди.Дали некој знае по мобиларите каде можам да ја најдам апликацијата нормално и да си платам?
а да си ја симнеш од торент :свиркам: и онака од мобиларите најверојатно ќе ти дадат пиратска верзија. Друга многу добра е Copilot. Јас мислам од Google Play да го симнеш Navigator и завршена работа и бесплатните супер си бркаат работа
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.065
Поени од реакции
14.962
Навигатор сум ја користел и е добра ,а сега ја имам ‚‚be on road‚‚ и таа не е лоша. Спушташ мапи за земји кои ти требаат,нетреба безпотребно од цел свет
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
а да си ја симнеш од торент :свиркам: и онака од мобиларите најверојатно ќе ти дадат пиратска верзија. Друга многу добра е Copilot. Јас мислам од Google Play да го симнеш Navigator и завршена работа и бесплатните супер си бркаат работа
Навигатор сум ја користел и е добра ,а сега ја имам ‚‚be on road‚‚ и таа не е лоша. Спушташ мапи за земји кои ти требаат,нетреба безпотребно од цел свет
Симнав една, се вика Offline Maps & Navigation и ja развозев онака низ град малку и солидна е, барав и пат до Велес, до Грција и по памтење од прилика тие се патиштата околу обиколниците, кривините и приклучувањата.Мапите исто така се симнуваат по државите за кои ти треба/сакаш. Една замерка за сега ми е што местата во Грција ги дава на нивното писмо па малку потешко е да го погодиш името на дестинацијата на грчки. Дали сте ја пробале оваа што ви ја кажав и дали мислите дека тие што ги наведовте се можеби подобри?

п.с Гледам клип од Be On Road и е (пре)многу слична со таа што ја симнав Offline Maps & Navigation
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Од бесплатните од Play Store ти се добри исто и OsmAnd и Here (од Нокиа)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Симнав една, се вика Offline Maps & Navigation и ja развозев онака низ град малку и солидна е, барав и пат до Велес, до Грција и по памтење од прилика тие се патиштата околу обиколниците, кривините и приклучувањата.Мапите исто така се симнуваат по државите за кои ти треба/сакаш. Една замерка за сега ми е што местата во Грција ги дава на нивното писмо па малку потешко е да го погодиш името на дестинацијата на грчки. Дали сте ја пробале оваа што ви ја кажав и дали мислите дека тие што ги наведовте се можеби подобри?

п.с Гледам клип од Be On Road и е (пре)многу слична со таа што ја симнав Offline Maps & Navigation
А бе симни си ја Here од Play store и уживај, работи offline ако така ја подесиш и имаш гласовно водење на српски.
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
А бе симни си ја Here од Play store и уживај, работи offline ако така ја подесиш и имаш гласовно водење на српски.
Така е.Here е добра од нокиа што беа,јас ја користев на нокиа и немаше проблем,само си симнуваш мапи и после ти е офлајн навигацијата.една од подобрите од скоро ја има на плеј стор и апп стор :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
17
Поени од реакции
3
Samsung Galaxy Core Prime или
LG Spirit

Се мислам помеѓу овие два телефони, вака по спецификации LG гледам подобар е, поголем екран со 1280 x 720 pixels Gorilla Glass 3 а пак Samsungot има само предност у камерите. а со цена е 3000 поевтин од LG. Некој да ми сподели искуство со овие два телефона? Што мислите вие кој да го одберам, или пак некој друг од вип до кај 5 000 ден. на поспејд со Specijal тарифата. Секој совет е добредојден :) И уште нешто. Што мислите за SONY како се покажаа тие телефони.

http://www.gsmarena.com/lg_spirit-7052.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_core_prime-6716.php

Благодарам однапред.
Поздрав
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Samsung Galaxy Core Prime или
LG Spirit

Се мислам помеѓу овие два телефони, вака по спецификации LG гледам подобар е, поголем екран со 1280 x 720 pixels Gorilla Glass 3 а пак Samsungot има само предност у камерите. а со цена е 3000 поевтин од LG. Некој да ми сподели искуство со овие два телефона? Што мислите вие кој да го одберам, или пак некој друг од вип до кај 5 000 ден. на поспејд со Specijal тарифата. Секој совет е добредојден :) И уште нешто. Што мислите за SONY како се покажаа тие телефони.

http://www.gsmarena.com/lg_spirit-7052.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_core_prime-6716.php

Благодарам однапред.
Поздрав
Ја би го одбрал LG понов софтвер има и понов модел е,сони се исто добри само зависи кој модели Z серијата им е одлична

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Samsung Galaxy Core Prime или
LG Spirit

Се мислам помеѓу овие два телефони, вака по спецификации LG гледам подобар е, поголем екран со 1280 x 720 pixels Gorilla Glass 3 а пак Samsungot има само предност у камерите. а со цена е 3000 поевтин од LG. Некој да ми сподели искуство со овие два телефона? Што мислите вие кој да го одберам, или пак некој друг од вип до кај 5 000 ден. на поспејд со Specijal тарифата. Секој совет е добредојден :) И уште нешто. Што мислите за SONY како се покажаа тие телефони.

http://www.gsmarena.com/lg_spirit-7052.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_core_prime-6716.php

Благодарам однапред.
Поздрав
И двата се тука некаде, прашање на вкус е. Core Prime е солидно телефонче, тачвизот е испеглан и софтверот лета, има добар процесор A53.

А LG Spirit зависи кој модел го гледаш, 4Г моделот H440N е со побрзиот А53 процесор и со 8МП камера, а послабиот Н420 е без 4Г, послаб медиатек процесор како и 5мп камера.
Исто така спиритов има и Gorilla Glass 3, а и понов Андроид 5.0 Лолипоп, како и за малце поголемо екранче.
Јас би одел со ЛГ-то.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ми се расцвета екранот на HTC ONE SV. Тачот си работи, е сега незнам дали иде комплет екран + тач или само екран може.

Шо пари е да го сменам (знам имаше некој на форумот од мобилара).
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Брат ми му удрил мерак на LG G4, па ме интересира какви се досегашните искуства со овој телефон.
Прочитав некои работи за него на интернет ама друго е кога ке ти каже некој кој имал некакво искуство.
Како стои со батерија при нормално користење на телефонот (пр:3-4 саати сурфање, 2 саати разговор) и дали се појавуваат некои проблеми кои ке сметаат во секојдневното користење?
@Ryan Giggs гледам ти го имаш телефонот некое време, ако можеш да ми кажеш нешто за него би бил благодарен.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Брат ми му удрил мерак на LG G4, па ме интересира какви се досегашните искуства со овој телефон.
Прочитав некои работи за него на интернет ама друго е кога ке ти каже некој кој имал некакво искуство.
Како стои со батерија при нормално користење на телефонот (пр:3-4 саати сурфање, 2 саати разговор) и дали се појавуваат некои проблеми кои ке сметаат во секојдневното користење?
@Ryan Giggs гледам ти го имаш телефонот некое време, ако можеш да ми кажеш нешто за него би бил благодарен.
Телефонот е одличен, нема утка и не е промашај како G3 ако имаш можност зимај го и не се мисли,стандарт сот ке вадиш 4-5 саати сигурно, едино дизајнот не ми се свига, ако нешто го нема зимај го во предвид и ноте 4 ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom