Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Планирам да купам алкател от идол ....лоши,добри страни на телефонот ...според вас вреди ли да се купи :)
Зависи за колку пари ќе го земеш.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Дечки колку би чинело декодирање за алкател идол вчера го земав ама на вип само работи :(
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
28
Поени од реакции
4
Однеси го во мобилара и нека ти го направат.
Па да ти кажам право најдобра опција, шо ќе се влечкам до лептокарија, вака фино лепо, може и одма ќе биде. Не е ваљда скапо слушалче да ти сменат нели?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Па да ти кажам право најдобра опција, шо ќе се влечкам до лептокарија, вака фино лепо, може и одма ќе биде. Не е ваљда скапо слушалче да ти сменат нели?
Затоа и ти реков.
А дали е скапо не знам,ама не би требало.
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Здраво земав ZTE BLADE III PRO е сеа имав проблем малце со брзината на телефонот иако процесорот му е 1.2 dualcore али со нова ланчерот се среди малце од малце. Е сеа ми искочи нов проблем дали јас имам нешто стиснато или од самиот телефон е незнам, али кога ке стиснам на пример да пишам страна на интернет пребарувачот или што било да пишувам дали порака или пребарување на песна на youtube појавувањето на тастатурата е тешко по 3-4 пати кога ке стиснам на тоа или некогаш ке мора да го заклучам телефонот и да го откучам и после 3-4 обиди да се појави тастатурата а некогаш и тоа не фаќа ЧАРЕ НЕКОЕ ИМА ЛИ?

Вториот проблем го приметив од пред 2 дена 10 пати ми се има десено до сега ми пишува unfortunately android.com has stopped и ке стиснам ок или другата опција ми е репорт, кога ке стиснам ок ке се исклучи се и ке мора да го внесам пинот и ке појави позадината. Како ова да се среди некое чаре има ли зашто само една недела го имам телефонот или ке мора да го носам на сервис уште одма :)
ПОЗДРАВ
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Здраво земав ZTE BLADE III PRO е сеа имав проблем малце со брзината на телефонот иако процесорот му е 1.2 dualcore али со нова ланчерот се среди малце од малце. Е сеа ми искочи нов проблем дали јас имам нешто стиснато или од самиот телефон е незнам, али кога ке стиснам на пример да пишам страна на интернет пребарувачот или што било да пишувам дали порака или пребарување на песна на youtube појавувањето на тастатурата е тешко по 3-4 пати кога ке стиснам на тоа или некогаш ке мора да го заклучам телефонот и да го откучам и после 3-4 обиди да се појави тастатурата а некогаш и тоа не фаќа ЧАРЕ НЕКОЕ ИМА ЛИ?

Вториот проблем го приметив од пред 2 дена 10 пати ми се има десено до сега ми пишува unfortunately android.com has stopped и ке стиснам ок или другата опција ми е репорт, кога ке стиснам ок ке се исклучи се и ке мора да го внесам пинот и ке појави позадината. Како ова да се среди некое чаре има ли зашто само една недела го имам телефонот или ке мора да го носам на сервис уште одма :)
ПОЗДРАВ
Од ланчерот можда ти лагира,избриши го.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Од ланчерот можда ти лагира,избриши го.

Ма каков ланчер, тиња е телефонот. Ефтино ѓубре, сите што ги имаат овие телефони се жалат

Здраво земав ZTE BLADE III PRO е сеа имав проблем малце со брзината на телефонот иако процесорот му е 1.2 dualcore али со нова ланчерот се среди малце од малце. Е сеа ми искочи нов проблем дали јас имам нешто стиснато или од самиот телефон е незнам, али кога ке стиснам на пример да пишам страна на интернет пребарувачот или што било да пишувам дали порака или пребарување на песна на youtube појавувањето на тастатурата е тешко по 3-4 пати кога ке стиснам на тоа или некогаш ке мора да го заклучам телефонот и да го откучам и после 3-4 обиди да се појави тастатурата а некогаш и тоа не фаќа ЧАРЕ НЕКОЕ ИМА ЛИ?

Вториот проблем го приметив од пред 2 дена 10 пати ми се има десено до сега ми пишува unfortunately android.com has stopped и ке стиснам ок или другата опција ми е репорт, кога ке стиснам ок ке се исклучи се и ке мора да го внесам пинот и ке појави позадината. Како ова да се среди некое чаре има ли зашто само една недела го имам телефонот или ке мора да го носам на сервис уште одма :)

ПОЗДРАВ


Инсталирај advanced task killer од плејстор. Ќе го убрза колку толку
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
добро брзината ја средив се си функционира добро сеа али проблем имам сеа со појавувањето на тастатурата и тао што се појавува unfortunately android.com has stopped
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дечки колку би чинело декодирање за алкател идол вчера го земав ама на вип само работи :(
Е добро де ништо страшно оди во некоја мобилара и прашај.
Мислам дека е 1000 денари.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
дали ќе можам да купувам апликации од app store со iphone 4s на x-sim?
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
имам сони типо,но мрежата ептен се губи пробав да го исклучам и пак да го вклучам добива мрежа но подоцна пак ја губи што може да биде
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Во петокот направив update на Андроидот и од тогаш секогаш кога ќе се уклучам на интернет како да паѓа интернетот и пак да се уклучува. Најмногу се приметува на апликациите што бараат интернет, како фејсбук и стопанска банка, а додека си сурфам ништо не се дешава. Решение?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom