Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

F

FuckYouAll

Гостин
Мемориската картичка ми се блокира нешто, пасворд ми барат.
Можам да ја одблокирам некако или да ја фрлам ?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Мемориската картичка ми се блокира нешто, пасворд ми барат.
Можам да ја одблокирам некако или да ја фрлам ?
Како да ја одблокираш не те разбирам ?

Мани му формат...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Како да ја одблокираш не те разбирам ?

Мани му формат...
Ја користев на еден мобилен, и ја позајмив на другар, кога ја ставил не му ја регистрирвел мобилниот (исто како да не ја ставил) и од тогаш мене ми барат или пасворд да пишам или да ја форматирам, кога стегам да се форматират несакат.(n)
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
Iphone 3gs vs. BlackBerry bold 9900 koj model ke mi preporacate planiram da kupuvam

Sent from my SGH-I897 using Tapatalk 2
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
28
Поени од реакции
4
Затоа и ти реков.
А дали е скапо не знам,ама не би требало.
У мобилара ми рекоа дека нејќат да чепкаат ништо за да не ми ја заебат гаранцијата. Пошо демек ако не било до слушалка, туку до аудио процесор, ќе требале да ми дадат нов телефон бидејќи тоа не се поправало. Така да ми рекоа пак да го носам у Мобико, али дека звукот бил ок. Мене не ми е ок звукот, не е ист као на други телефони, не сум нетачна ебате и го однесов пак у Мобико. Ќе има колење ако не може да се попраи, телефонот е ганц нов.

Ама ако е до аудио процесор тогаш звукот ке биде сјебан на сите микрофони на телефонот ваљда, како иде тоа? Не само на слушалка... мислам.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Како да сменам download location на било што од phone memory на картица? Иам 8 гига картица а коа пробувам да симнам нешто од google store вика insufficent memory... HTC Wildire S
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Како да сменам download location на било што од phone memory на картица? Иам 8 гига картица а коа пробувам да симнам нешто од google store вика insufficent memory... HTC Wildire S
Апликациите од PlayStore се спуштаат и инсталираат на внатрешната меморија од мобилниот.
Мидлам дека ти треба рут за да смениш download location.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Iphone 3gs vs. BlackBerry bold 9900 koj model ke mi preporacate planiram da kupuvam

Sent from my SGH-I897 using Tapatalk 2
Зошто толку стари модели? Земи нешто поново, не се заглавувај со овие. Инаку ако се мислиш општо меѓу iPhone и BB, размисли за што ти треба. iPhone има многу повеќе апликации, игри, а со BB треба да земеш и посебна претплата што е околу 600 денари месечно за да можеш да го искористиш во целост, инаку ќе ти биде исто како нокиа 3310.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Колку би можел да продадам С3ка плав,гаранција 1 год,користен 2 недели,фолија+маска,со цела опрема?
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Зедов алкател идол ама на вип..се беше океј и ај реков ке го декодирам го однесов фино лепо ми го откодираја арно ама сега камерата не ми функционира вика camera unable to conect ко ке му текни некогаш се пушта еднаш или два пати во денот ...што може да е,чаре некое фактори ресет или пак да му го носам од каде што ми го декодираја
благодарам
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
28
Поени од реакции
4
Зедов алкател идол ама на вип..се беше океј и ај реков ке го декодирам го однесов фино лепо ми го откодираја арно ама сега камерата не ми функционира вика camera unable to conect ко ке му текни некогаш се пушта еднаш или два пати во денот ...што може да е,чаре некое фактори ресет или пак да му го носам од каде што ми го декодираја
благодарам
Само ресетирај го и мислам дека ќе се реши проблемот. Ако не од прв пат, од втор пат сигурно.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Moze nekoj da mi objasni zosto na site reviews na internet nexus 4 go smetaat za eftin super telefon so odlichni performansi a ovde vo mk gledam e 300 evra?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom