Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 јуни 2011
Мислења
382
Поени од реакции
187
Имам проблем со сензорот кој што треба да го изгасне екранот кога збориш на телефонот и кога ќе го тргнеш повторно да се вклучи екранот... откако го надградив оне х на 4.1 сензорот не функционира. Направив ресет се што може џабе. Сензорот некогаш го гаси екранот и не се пали па мора на копчето горе да го вклучам... и останува да свети црвено а некогаш се гаси... помош
 
П

Пепси_

Гостин
Имам проблем со сензорот кој што треба да го изгасне екранот кога збориш на телефонот и кога ќе го тргнеш повторно да се вклучи екранот... откако го надградив оне х на 4.1 сензорот не функционира. Направив ресет се што може џабе. Сензорот некогаш го гаси екранот и не се пали па мора на копчето горе да го вклучам... и останува да свети црвено а некогаш се гаси... помош

што телефон имаш и кај мене на хтц дизајр C знае да ми направе чат пат.....
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Имам еден постар телефон samsung gt-s3770 кој работеше до некни арно, ама од кога
се конектирав на една WI-FI мрежа одма ми се рестартира и од тогаш кога ќе го уклучам по 2 секунди се рестартирва од ново,да не треба да се ресетира телефонот и како да го направам тоа? Или е во друго нешто проблемот?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Да не знае некој од прилика колку би коштало да се замени тоа екранот за LG Cookie Fresh пошто е изгребан?
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
100
Поени од реакции
3
Не треба ништо додатно да се инсталира само види таму кога на микрофонот ќе ти пише оф-стисни на него и зборувај.
--- надополнето: 26 март 2013 во 21:15 ---

А каде да видам на екранчето или да одам во поставки за микрофон ? Затоа што кога не се слуша на Pou не ме слушаат и оние со кои разговарам на телефонот, a јас ги слушам. Тоа се случува често, но не секогаш.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Епа, ди телефонот е изгледа. Тука немам поима.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.206
Поени од реакции
1.239
Да не знае некој од прилика колку би коштало да се замени тоа екранот за LG Cookie Fresh пошто е изгребан?
Не заебаај, тел ти е канта, поке ке те фати за стаклото отколку за телефонот :pos:
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Дај бе кажете ми како се работи со апликацијава https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5hMHNvZnQuZ3Bob25lLmFwcDJzZCJd
Незнам како да ги преместам апликацииве в мемориска. Нели има три мемории: од телефонот, внатрешна и мемориската. Во апликацијава ми вика апликации на СД мемориска и ги има игрите шо си ги имам турнато. Ама во меморија долу кај шо пишва ми вика дека имам 2 гигабајти а мене мемориската ми е 8.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Да не знае некој од прилика колку би коштало да се замени тоа екранот за LG Cookie Fresh пошто е изгребан?
Треба да ти се замени тачскринот само, секако ако екранот ти добар ако ти покажува добра слика
Имаш цена по ПП
 
Член од
5 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Sakam da kupam LG optimus L7 za 6000den nov, dali se isplati?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Sakam da kupam LG optimus L7 za 6000den nov, dali se isplati?
Како нов? На претплата, мобилара, човек..?
Ако не се лажам телефонот држи 11-12.000 денари цена.
Ако е исправен телефонот, буквално нов, уште неотпакувам, вреди.
Одличен entry level android device, за тие пари друг нов ист/подобар нема, освен на старо може некој да се мери..
Според мене.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Tipovo izgleda ne mi js prepoznava memoriskata zato ne mi gi prefrla aplikaciive. Da ne treba da go rutiram tel. I ako treba ksko da go rutiram?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Tipovo izgleda ne mi js prepoznava memoriskata zato ne mi gi prefrla aplikaciive. Da ne treba da go rutiram tel. I ako treba ksko da go rutiram?
Само кога пробуваш да префрлиш апликации не бива или така општо не ти ја препознава. Со која апликација пробуваш да ги преместиш. Инаку ако сакаш да го рутираш телефонот еве ти http://forum.kajgana.com/threads/Рут-на-zte-kis-lite.66854/.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Само кога пробуваш да префрлиш апликации не бива или така општо не ти ја препознава. Со која апликација пробуваш да ги преместиш. Инаку ако сакаш да го рутираш телефонот еве ти http://forum.kajgana.com/threads/Рут-на-zte-kis-lite.66854/.
Вака... Си инсталирав програма т.е апликација за преместување на апликациите во мемориската, ама таа апликација не ми ја чита меморијата од мемориската (8 гига) туку ја чита меморијата од внатрешната меморија (2.15 гига). А инаку кога ќе го ставам каблето в компјутер ја чита мемориската, си ставам песни и си ги чита во телефонот. А ова рутирање што значи? Некаде прочитав дека се губела гаранцијата на телефонот со рутирањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom