Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам HTC Desire HD, али многу брзо му се празни батеријата. Ни 1 ден не трае (да речеме се на се го користам дневно 1 саат. Повици/апликации).

Помош?
Имаш 3G и/или WiFi уклучено? Brightness колку ти е наместено?

Ако трае претерано кратко, можно е да ти е батеријата сјебана или да не се полни како што треба.
Пробај или со друга батерија или со друг полнач.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Имаш 3G и/или WiFi уклучено? Brightness колку ти е наместено?

Ако трае претерано кратко, можно е да ти е батеријата сјебана или да не се полни како што треба.
Пробај или со друга батерија или со друг полнач.
Wi-Fi ми е цело време уклучено, а во батери тракер дури 78% одзима Display а на други видеа гледам само по 40%?

Инаку, најдов нешто, ќе го постнам тука, можеби на некој ќе му помогне - Линк.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Немој да ме јебеш бре?
Искуство или препорака?
Јас би пробал погрубо со ноктите ама да не ми останат закачени на телефонот.
Така е на поновиве телефони, за да смениш маска, треба искуство, а не само повлечи и вади.
Пола телефон е на маската (флет кабли, сензори, чипови....). Ако не знаеш, отиде јабана телефонот.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Така е на поновиве телефони, за да смениш маска, треба искуство, а не само повлечи и вади.
Пола телефон е на маската (флет кабли, сензори, чипови....). Ако не знаеш, отиде јабана телефонот.
Море само задната за да ја стаам сим картичката :) Денес го купив па да почнам да го користам :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Море само задната за да ја стаам сим картичката :) Денес го купив па да почнам да го користам :)
па изрази се ко шо треба. од капачка задна до цела маска вадење,разлика од тука до стамбол! види отвори тоа упатството!!!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Море само задната за да ја стаам сим картичката :) Денес го купив па да почнам да го користам :)
За тоа ли ти треба? :)
Во упатството не ли ти пишува?
Или да има од страна или од горе како кај iPhone за сим картица?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
па изрази се ко шо треба. од капачка задна до цела маска вадење,разлика од тука до стамбол! види отвори тоа упатството!!!
Понекогаш лекот е 5пари само треба да се знајТ! ах да си долговечен-никад не сум слушнал за упатство :) Бруки
Фала
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дајте ве молам не терајте цели страни во офф-топик, доколку некој има ваков телефон или знае како да му помогне на членот - нека пише, во спротивно ќе треба да санкционирам.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846

Kajgana Shop

На врв Bottom