Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
28 октомври 2008
Мислења
74
Поени од реакции
1
Малку ми е чудно.. Кога потпишав договор зедов 4, значи сега потпишувам нов договор, и писмото кое ми стигна е во смисла да ја наградат мојата лојалност и соработка со t-mobile.
Со потпишувањето на нов договор, а одбирам само 1 телефон не гледам како сум награден :)

Епа на татко ми секоја година му стига тоа писмо да си одбери моб. као демек за довербата која ја имал и такви работи....А и кај нас е исто има 4 броја па само 1 дават како награда...:toe:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ај ако има некој присутен нека помага. нокиа 6300 или самсунг д900и???? кажувајте денес планирам да земам еден од овие два...
 

Rehan

Sith Lord
Член од
18 мај 2006
Мислења
38
Поени од реакции
0
значи вака, иам сони к750и брендиран со водафон софтвер

мислев да менам софтверот, ама сега поважно ми е зашо не сака на интернет да оди, подесено е све (cosmofon fag) и пак вика connection failed

хелп?:nesum:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
168
Поени од реакции
118
ај ако има некој присутен нека помага. нокиа 6300 или самсунг д900и???? кажувајте денес планирам да земам еден од овие два...
Јас би земал нокиа затоа што е поквалитетен а и нема некоја разлика меѓу овие два модели
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ај ако има некој присутен нека помага. нокиа 6300 или самсунг д900и???? кажувајте денес планирам да земам еден од овие два...
Според мене Нокиата 6300 ти е подобра

еве ОВДЕ имаш комплетни рецензии на македонски за двата телефона ... па види си што и како ти треба

поздрав :helou:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
нокиите им се кодирани мислам, сега последната тура и декодирање е 1200 денари.
кај самсунг е 300 денари.
од сервисна гледна точка тоа можам да ти препорачам.
од корисничка, самсунгот има поголем дисплеј, повеќе држи цена на старо, почиста и поголема резолуција на камерата и блиц.
ако нешто тоа ти значи.
нокиата па голема предност има што лесно се наоѓаат резервни делови и не се многу скапи освен екранот :pos:

да така ако чуваш мобилни, добар избор е самсунгот.
ако не - нокла!~
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
74
Поени од реакции
1
Според мене некрофилиа е или заљубен во самсунг или му плаќаат да ги рекламира или не се разбира од мобилни...:toe:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.498
Поени од реакции
3.844
POMOS kako dase odkodira ALCATEL S107 sto rabo ti na COsmofon i Frog samo:)
imalo nekoj kod dase vnesi baraat mnogu pari 300~400 den~ a telefonot nov e 999den !:)
Pomoss please.................:nesum:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
фала на помошта на сите...иако ништо од ова не прочитав пред да го купам телефонот. сепак и јас сум бил на исто мислење како и вас, т.е. земав нокиа, од едноставна причина, нокиа е нокиа. камера со блиц не сакам оти имам дигитален апарат така да...знае да ми падне чат-пат телефонот а нокиите се ем поиздржливи ем оваа 6300 е изработена од стаинлес стеел :pos2: па ај со здравје да се служам со неа:kesa:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
so zdravje da ja vozis 6300 kamen e telefonot :helou:

a nekro e too much in love vo samsung :pos2:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
маркетиншки трик.
ти поминува договорот, ти нудат "demek" бесплатен телефон со висока цифра + твоја минимална доплата - што реално телефонот вреди мн пониско одколку они што го пишале во цена и те условуваат да бидеш корисник следните 2/3 години.
поубаво одкако ти поминал претходниот договор, откажи ги броевите и земи нови 4, така ќе добиеш 4 нови телефони на пост пејд.
оваа првата нивна варијанта, не само што ќе те ограничат на неколку нивни непотрошни модели, туку и цените се ломои!
татко ми имаше 18.000 денари да земе телефон зема 2 6300 нокии + доплати некои 2000 денари а ги продадовме едвај 8000.
да земеше на пост пејд - таа нокиа е 4000 денари, значи за 16.000 денари 4 такви нокии ке земеше и пак договорот ке му траеше 2/3 години ватевер... :D
Ова е ок некро, пошо и мене ми стигна истото писмо, ти како што кажуваш е најдобро, само мислам нема да можеш да си го земеш пак истиот број! Па затоа и се продолжува договорот мислам..освен ако некој не се определи за друг оператор!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
POMOS kako dase odkodira ALCATEL S107 sto rabo ti na COsmofon i Frog samo:)
imalo nekoj kod dase vnesi baraat mnogu pari 300~400 den~ a telefonot nov e 999den !:)
Pomoss please.................:nesum:
не е многу декодирање 300/400 денари за локосто платформа на алкател, за која треба читање не епром и лепење на жици.
многу е 20 евра за телефон од 15 :D
 
S

StormRage

Гостин
народе ми треба софтвер (поточно далинско за телевизор програма) за Sony Erricson W610...ако некој можит да ми дајт линк и сл... пп или профил... фала
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
народе ми треба софтвер (поточно далинско за телевизор програма) за Sony Erricson W610...ако некој можит да ми дајт линк и сл... пп или профил... фала
не постои за јава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom