Потеклото на Албанците

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.092
негирате православните албанци
Мање од 1 посто. Знаеш што е мање од 1 посто? Статистичка грешка.
љтоа што не е вистинита,
А зулумите, пљачкањето, бандитството..а тоа не вистина?И тоа со векови?
Абе бегај за вас лек пендрак 24/7 365 дена во годината, едно 10-20 години.
Има луѓе од вас да се направат така.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.461
Абе бегај за вас лек пендрак 24/7 365 дена во годината, едно 10-20 години.
Има луѓе од вас да се направат така
И тоа тешко дека ќе ги направи луѓе. Само гасна комора, и да се спаси човештвото еднаш засекогаш од нив.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.092
И тоа тешко дека ќе ги направи луѓе. Само гасна комора, и да се спаси човештвото еднаш засекогаш од нив.
Не џими. Со гасна комора ќе умрат така, ама ќе умрат како гнаси.
Прво луѓе треба да се прават....
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.461
Не џими. Со гасна комора ќе умрат така, ама ќе умрат како гнаси.
Прво луѓе треба да се прават....
Тоа е најдобрата опција, ама мислам дека е невозможно да се хуманизира такво дегенеричко племе.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.781
Поени од реакции
24.809
Вашата историја треба да се силува, зљтоа што не е вистинита, ако Скендербег за вас не е албанец, шкретите не беа албанци, семејството Гропа не беа албанци, немаше злосторства над албанците низ балканаските војни.
Не знам точно како е историјата со бугарите, ама ако ви е слична како со албанците тогаш целосно ги разбирам и подржувам.
Како што ги негирате православните албанци така ги негирате и бугарите.
Како да верувам дека бил Албанец ако цела негова најблиска фамилија имала типично словенски имиња и татко му се замонашил во Хиландер. Само човек со пречки во развојот би го поверувал тоа.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.200
Поени од реакции
4.540
Само човек со пречки во развојот би го поверувал тоа.
Целиот свет е со пречки во развојот само вие небески народ.
Автоматски споено мислење:

И тоа тешко дека ќе ги направи луѓе. Само гасна комора, и да се спаси човештвото еднаш засекогаш од нив.
Имав двоумења ама почнува се повеќе да ми се зајаснува зошто ги мразите бугарите и албанците. Ви боли тоа што тие станаа сојузници со нацистите а не вие.
Потсвесно ви излегуваат овие нацистички побуди.
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.461
Имав двоумења ама почнува се повеќе да ми се зајаснува зошто ги мразите бугарите и албанците. Ви боли тоа што тие станаа сојузници со нацистите а не вие.
Потсвесно
Кај мене не е потсвесно. Мене воопшто не ме боли што не сме биле нацисти во минатото, ама сум многу свесен дека само екстремна десница е спасот за Македонците и Македонија.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.092
Целиот свет е со пречки во развојот само вие небески народ.
Автоматски споено мислење:


Имав двоумења ама почнува се повеќе да ми се зајаснува зошто ги мразите бугарите и албанците. Ви боли тоа што тие станаа сојузници со нацистите а не вие.
Потсвесно ви излегуваат овие нацистички побуди.
Чекај малце, ти случајно да не си под некаква заблуда дека се пријателски настроени кон вас?:vozbud::vozbud::vozbud::lolzz::lolzz::lolzz:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.200
Поени од реакции
4.540
Мање од 1 посто. Знаеш што е мање од 1 посто? Статистичка грешка.

А зулумите, пљачкањето, бандитството..а тоа не вистина?И тоа со векови?
Абе бегај за вас лек пендрак 24/7 365 дена во годината, едно 10-20 години.
Има луѓе од вас да се направат така.
Не е важно колку биле православни, важно било да нема воопшто, нула православни.
Па и дискутабилно тој 1%, пореална бројка е 7-9%.
Автоматски споено мислење:

Чекај малце, ти случајно да не си под некаква заблуда дека се пријателски настроени кон вас?:vozbud::vozbud::vozbud::lolzz::lolzz::lolzz:
Не, не сум во таква заблуда, знам какво мислење имаа за албанците.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.092
Не, не сум во таква заблуда, знам какво мислење имаа за албанците.
“имаа„....
Дефинитивно си под заблуда ако мислиш дека е сменето или дека може да го промениш. Ама ајде, они до јадран ја имат нацртано велика вулварија.
пореална бројка е 7-9%
Фактичка бројка дека 2/3 тини од популација ваша во оваа држава се брои во 2 или три држави, т.е. бројката е имагинарна оти има косинус компонента чиј агол се мења зависејки од функција на времето и просторот.
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
277
Поени од реакции
405
Потеклото на било кој народ е врзано со какви траги оставиле зад себе,албанците немале што да остават како другите народи бидејки тие никогаш немале нивни Меделеев,Никола Тесла,Ајнштајн,Симон Трпчевски,Бадев и сл. тие единствено што имале е албанска мафија бидејки тоа е капацитетот бело робје,дрога,оружје,Гледано антрополошки од културна или научна проспектива тие се празни нема наука култура уметност не за џабе орки племе и сл епитети се користат за нив.
Многу едноставен пример

Ваква песна може да искочи само од народ кој има душа,вакво нешто албанците никогаш немале и никогаш нема да имаат бидејки нивните гради се празни како празна конзерва или со други зборови кажано немаат душа.:)
Според мене воопшто не е важно кое е нивното потекло бидејки доволно е да се види што вредно оставиле како народ а тоа е едно големо ништо.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.385
Поени од реакции
75.703
Имав двоумења ама почнува се повеќе да ми се зајаснува зошто ги мразите бугарите и албанците. Ви боли тоа што тие станаа сојузници со нацистите а не вие.
Потсвесно ви излегуваат овие нацистички побуди.
тоа е.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.008
Поени од реакции
17.748

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.388
Поени од реакции
19.662
Ако е точна мапава, изработена по оваа студија
Косоварите се многу повисоки од Албанците во Албанија.

Прегледај го приврзокот 349162
И покрај тоа што се повисоки на голем дел од нив сеуште им се приметува словенското потекло преку презимињата што им завршуваат на ич или целосно словенските презимиња :
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.236
Поени од реакции
7.041
@puno, што е ова? Зошто не кажувате дека и вие сте дошле од зад Карпатите? Вие бре, Словени да не сте?

Аlbanians

The lack of close linguistic relationship of Albanian with Illyrian, the lack of Proto-Albanian toponymy in Illyria, and the absence of indigenous sea-faring terminology in the reconstructed language (borrowing corresponding words from Romance or Greek) make it likely that Albanians were unrelated to the ancient Illyrians. It has been proposed that they came from further north, with the settling of Proto-Albanians believed to be in Dacia Ripensis and farther north, in the foothills of the Carpathian Mountains and the Beskidy/Bieszczady (possibly a toponym of Albanian origin), with the migration to Illyria via the eastern slopes of the Balkans taking place before (but not much earlier than) their contact with Romance speakers and the end of the Proto-Albanian period (Orel 1998).

The diversity of haplogroups among modern Albanians reflect their complex ethnogenesis (Peričić et al. 2005; Battaglia et al. 2008): An origin of the Albanoid homeland close to the north-west Pontic region during the Iron Age, before their expansion and subsequent Y-DNA bottlenecks, is supported by the prevalent E1b1b1a1b1-L618 lineages (ca. 24–44%)—mainly V13+ (formed ca. 6100 BC, TMRCA ca. 2800 BC)—a haplogroup found previously in Neolithic Hungary and among Scythians of the north-west Pontic area, with a likely origin in early European farmers; and by hg. R1b1a1b2-M269 (ca. 18–20%), mainly R1b1a1b1b3a1a1c-Y10789 with Z2705+ (formed ca. 700 BC, TMRCA ca. AD 550), a subclade of R1b1a1b1b-Z2103. Their close contact with other Palaeo-Balkan groups, probably through mixture with local peoples of the Balkan and Adriatic regions after their migration from the Carpathians, possibly as early as the 7th century BC (Witczak 2016), is to be inferred from the presence (ca. 15–17%) of J2b2a1-L283 lineages (formed ca. 7700 BC, TMRCA ca. 3400 BC), proper of Balkan populations; but also possibly from hg. R1b1a1b2-PF7562 (ca. 5%)[31], an early offshoot of R1b1a1b2-M269, associated directly or indirectly to the Yamna expansion to the west.

https://indo-european.info/indo-europeans-uralians/index.htm#t=VIII_11_Balkan_province-.htm#viii_11_Thracians_andbc-5&rhtocid=_11_10_4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom