Потеклото на Албанците

Член од
25 март 2012
Мислења
8.367
Поени од реакции
4.805
Историчарите и лингвистите гомна да јадат, кајгана експертите бушеа ново дно, извори за своите тврдења им се јутјуб коменти на деца. Или па поглупувам малце па не препознавам сарказам...
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.274
Поени од реакции
3.214
Историчарите и лингвистите гомна да јадат, кајгана експертите бушеа ново дно, извори за своите тврдења им се јутјуб коменти на деца. Или па поглупувам малце па не препознавам сарказам...
"Деца" се поголеми експерти од тие ваши историчари. Илири биле, а во 15 век биле мало племе диви и насилни номади кои не живееле во градовите...
 
Член од
26 јули 2021
Мислења
49
Поени од реакции
54
Историчарите и лингвистите гомна да јадат, кајгана експертите бушеа ново дно, извори за своите тврдења им се јутјуб коменти на деца. Или па поглупувам малце па не препознавам сарказам...
Ebave izmestenite iliri bile pojdi CG da vidis so e Ilir vi se blizhi krajot
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
2
Поени од реакции
2
Може да биле и албанци, особено ако се католици.
Доколку сакате да дознаете нешто за племево ќе поставам линк од една книга која може да ја прочитате.


Во племево се среќаваат и различни хаплогрупи Е, R1b , така да е многу мешовито племе. Јас правев тест за генетичко потекло и припаѓам на Е хаплогупата, но не сум блиско поврзан со никоја фамилија од племето Кучи. Ќе споделам уште еден линк од еден српски форум каде што се дискутираат вакви теми

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=6439.msg167399#msg167399

Можете и да го разлистате малце форумов има и други дускисии на тема Кучи.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.431
Поени од реакции
4.260

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.644
Поени од реакции
26.168
Имам и црна табла и креда, ако сакате може да ви објаснам како на мали деца.
Може албанецот да има Грчко име, Попут Филип, Александар, Димитар, ама неможе да има Грчко име Тасос или Ташули. Ама пак гледаш ти од призмата на твојата религија. А што се однесува до Словенските имиња, Можда некогаш некое помодарско име да му се даде, по некој јунак или позната религиска личност. Ама Правпславен Качак да носи име Трајче, Стојан, Трајанка, Трпе, Трпана, Репош, Влајка, Лиска, Лале, Тоа нема да се деси. А тоа што не го разбираш ти е што овие имиња се нарекувања поврзани со пагански адети кои се предхристијански. А тоа таблата што ја имаш и кредата и да ја изедеш џабе ти е.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.601
Поени од реакции
9.179
Историчарите и лингвистите гомна да јадат, кајгана експертите бушеа ново дно, извори за своите тврдења им се јутјуб коменти на деца. Или па поглупувам малце па не препознавам сарказам...
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.486
Според мене, вакво зло не е можно природно да се развие. 100% сум сигурен дека во лабараторија се правени.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.983
Според мене, вакво зло не е можно природно да се развие. 100% сум сигурен дека во лабараторија се правени.
Масонско - еврејски експеримент за уништување на словенството.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.367
Поени од реакции
4.805
Може албанецот да има Грчко име, Попут Филип, Александар, Димитар, ама неможе да има Грчко име Тасос или Ташули. Ама пак гледаш ти од призмата на твојата религија. А што се однесува до Словенските имиња, Можда некогаш некое помодарско име да му се даде, по некој јунак или позната религиска личност. Ама Правпславен Качак да носи име Трајче, Стојан, Трајанка, Трпе, Трпана, Репош, Влајка, Лиска, Лале, Тоа нема да се деси. А тоа што не го разбираш ти е што овие имиња се нарекувања поврзани со пагански адети кои се предхристијански. А тоа таблата што ја имаш и кредата и да ја изедеш џабе ти е.
Ти гледаш од призмата албанецот треба да е муслиман, програмиран си, нема да очекувам робот да свири клавир, а програмата му е да чисти под со дводимензионално движење.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.431
Поени од реакции
4.260
Ти гледаш од призмата албанецот треба да е муслиман, програмиран си, нема да очекувам робот да свири клавир, а програмата му е да чисти под со дводимензионално движење.
Призмата е просек и мнозинство(барем обсервирано во непосредна средина). Статистика.
Или љузми случајно преку ноќ решил да ги ебе саудијците и да се преименува во лукрециј или линден или нешо(што поверојатно карпа злато има да ископам него ова)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.644
Поени од реакции
26.168
Ти гледаш од призмата албанецот треба да е муслиман, програмиран си, нема да очекувам робот да свири клавир, а програмата му е да чисти под со дводимензионално движење.
Џабе пробуваш да го исмееш мојот став. Не успеа да одговориш на ниедно прашање. Ништо подобро не се ни бугарите, ја силуваат нашата историја. После ова што се случува во модерно општество, во и околу ЕУ и НАТО, историја под диктат на Политика. Пред очите на ЕУ и НАТО се одвива најголемиот злостор против еден народ во 21 век.

Ти реков, замисли Македонскиот народ од немајкаде, притиснат одсекаде почне за инат на сите да се нарекува Руски народ. Види како дејствува Русија, кога нејзин народ пати.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.367
Поени од реакции
4.805
Џабе пробуваш да го исмееш мојот став. Не успеа да одговориш на ниедно прашање. Ништо подобро не се ни бугарите, ја силуваат нашата историја. После ова што се случува во модерно општество, во и околу ЕУ и НАТО, историја под диктат на Политика. Пред очите на ЕУ и НАТО се одвива најголемиот злостор против еден народ во 21 век.

Ти реков, замисли Македонскиот народ од немајкаде, притиснат одсекаде почне за инат на сите да се нарекува Руски народ. Види како дејствува Русија, кога нејзин народ пати.
Вашата историја треба да се силува, зљтоа што не е вистинита, ако Скендербег за вас не е албанец, шкретите не беа албанци, семејството Гропа не беа албанци, немаше злосторства над албанците низ балканаските војни.
Не знам точно како е историјата со бугарите, ама ако ви е слична како со албанците тогаш целосно ги разбирам и подржувам.
Како што ги негирате православните албанци така ги негирате и бугарите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom