Пост на кој сте се изнасмеале

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Да ви дадам малку контекст, од постот кој го цитирала некако сфатила дека јас сум женско. Во една друга тема ме нарече ни помалку ни повеќе знаменосец лол. Фантастично резонирање морам да признаам.
...комбинација си ти! ;)
50689.jpg

аватарот ти е знаменосец, така го гледам :toe:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Нормален ли си бе што тропаш??????
Жалосно, навистина жалосно...
Тешка сељандура сте, не заслужувате човек ни да пљукне на вас.
Сакал слеп да биде:facepalm:...и ова демек е смешно:tapp:
Зашто го персираш, откако ќе го наречеш тешка сељандура што не заслужуе ни да се пљука по него?
Ако некого наречеш така, онда значи дека немаш ич почит кон него, а персирање, меѓу другото, е знак на почит.
Автоматски споено мислење:

Да ви дадам малку контекст, од постот кој го цитирала некако сфатила дека јас сум женско.
Мислам дека сите овде мислиме дека си женско.
Автоматски споено мислење:

Ова :(

Умира среќен на 63 години после преживеани 12 инфаркта и вградени 48 стентови. Сите се чудат од што така наеднаш отишол и со теории се иде дека илуминати го егзекутирале зашто во младоста кога му ја предавал штафетата на Тито , видел дека маршалот имал тетоважа во форма на триаголник.
nema ni krs na grobot
ni petokraka
dekae mason

nee toj tito
praviot tito go smenile posle prvata vojna
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Кажа hello kitty... хрк пу. Држи го фронтот против тетките немој со пријателски оган.
Доста бре.
Те заебавам, аман. Не мислам стварно дека си женско.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Трауми од детството Владе.

Стрепаш за благо, идеш низ куќа тарашиш (прв се среќавам со зборов у пишана форма), бараш све и свашта и на крај ги прашуваш домашните, еј абе има нешто благо и добиваш одговор ете има у висачи. И очекуваш да има некои колачи, чоколада, нешто слично, отвараш наоѓаш РАТЛУК од тој сиромашниот што го опишав погоре. Све паѓа у тебе.

И за пифтии, урла све низ куќа, одеднаш глеаш сомнителни меса, чапунки, коленици, зглобови, нос од свиња, опаш, кур од вепар, лукови мукови, една цела соба зафатена пошто таму не се грее и е доволно ладна да ги држи цврсти пифтиите. И имаш 2-3-4 дневно форсирање на тоа јадење, закоравен фрижидер од миризбата, рандом чичко, вујко, дедо што ти дошол на гости ти збори у уста доека мљацка улоен лукосан опаш и плука живи коски од уста и ти кажува како ова е најздраво нешто што може да постои и дека ние младите неаме поима. Не се исклучува и можноста да боцне една коцка и таква растресена да ти ја носи накај тебе, пробај бе пробај, а ти бегаш како да си на егзорцизам.

Се протнува и хумор како ова е пудинг од свиња. ехехеухеуахуаеухеа смеје се грокче ојдумре.

Секако кога сме на темата најздраво нешто за јадење, никогаш ама апсолутно никогаш не се заборава да се спомене свинска маст намачкана на леб и наросена со буковец. Тоа било светско јадење за нив на времето, едноставно се давеле у тоа.

Фонија добива у уши од што му свири притисокот од пифтија и чварки но сепак тоа било природно и здраво а не ова ние што сме јаделе купечко кој ти знае што ни пакуваат.
Tarasvas e pravilno, ne tarasis , tarasvas niz kukja :) .
Traumi od detstvoto.
Kazi im na tvojte deka piftija poveke nikoj ne pravi na nacin na koj ja spomna. Tie delovi se koristat samo radi zelatinot, za da stegni smesata, inaki se stava cista udina pa nema nepotrebni iznenaduvanja kako nodje ili use od svince. Ednostavno mezis rajat so rakice i uzivas vo piftijata.
Za lokumot, soznam nemam i nekoj traumi. Ne e milka cokolado, ali kako velat ,vo susata i gradot pomaga.
P.s ti peljte nemas jadeno koga ti barala dusata blago.
Znaes sto e peljte taka?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Трауми од детството Владе.

Стрепаш за благо, идеш низ куќа тарашиш (прв се среќавам со зборов у пишана форма), бараш све и свашта и на крај ги прашуваш домашните, еј абе има нешто благо и добиваш одговор ете има у висачи. И очекуваш да има некои колачи, чоколада, нешто слично, отвараш наоѓаш РАТЛУК од тој сиромашниот што го опишав погоре. Све паѓа у тебе.

И за пифтии, урла све низ куќа, одеднаш глеаш сомнителни меса, чапунки, коленици, зглобови, нос од свиња, опаш, кур од вепар, лукови мукови, една цела соба зафатена пошто таму не се грее и е доволно ладна да ги држи цврсти пифтиите. И имаш 2-3-4 дневно форсирање на тоа јадење, закоравен фрижидер од миризбата, рандом чичко, вујко, дедо што ти дошол на гости ти збори у уста доека мљацка улоен лукосан опаш и плука живи коски од уста и ти кажува како ова е најздраво нешто што може да постои и дека ние младите неаме поима. Не се исклучува и можноста да боцне една коцка и таква растресена да ти ја носи накај тебе, пробај бе пробај, а ти бегаш како да си на егзорцизам.

Се протнува и хумор како ова е пудинг од свиња. ехехеухеуахуаеухеа смеје се грокче ојдумре.

Секако кога сме на темата најздраво нешто за јадење, никогаш ама апсолутно никогаш не се заборава да се спомене свинска маст намачкана на леб и наросена со буковец. Тоа било светско јадење за нив на времето, едноставно се давеле у тоа.

Фонија добива у уши од што му свири притисокот од пифтија и чварки но сепак тоа било природно и здраво а не ова ние што сме јаделе купечко кој ти знае што ни пакуваат.
Значи ТАРАШКАШ брат, ТА РАШ КАШ.


И на крај од очај отвараш Еурокрем кутијата у фрижидер у 4 сабајле, начекуваш грав или сарми и гнетеш чисто од инат.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Пелте или како што вика Владе пељте, ај погодете што е?
Сибишвекот, јас 30 години немам пробано.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Пелте или како што вика Владе пељте, ај погодете што е?
Сибишвекот, јас 30 години немам пробано.
Ако правиш сам погачи за пчелите, тука некаде е смесата, само пељтето со овошен вкус. Уште едно благо создадено за сиромаштијата :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Пелте или како што вика Владе пељте, ај погодете што е?
Сибишвекот, јас 30 години немам пробано.
Одамна го немам чуено тој збор, изгледа стари битолчани го употребуваат.
Овошен шербет, желе од овошје, така ли му доаѓа...никогаш не сум пробала.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Одамна го немам чуено тој збор, изгледа стари битолчани го употребуваат.
Овошен шербет, желе од овошје, така ли му доаѓа...никогаш не сум пробала.
Да, бидејки нашиот крај беше сиромашен со овошја баба ми го правеше со нишесте и по нешто од овошје, во основа круши или јаболки.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Но ете битно Стекот никогаш не навредил тенисер на КАЈГАНА.
Коа се игра Вимблдон он дома се облака у бело
Прочитајте ги последните 2 страни од темата и ќе ви стане јасно :pos:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
А од кај е муабетов дека ПЕТ има 60 години? Малце ми го кршите филмот, ја другачие ја замишљав.
Што си замислуваше, 22 годишна студентка на Филолошки? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom