После разделба... пријатели нели?

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
G e G o напиша:
После разделба очи не сакам да и видам .
Иако звучи сурово...ама најубаво е...инаку секогаш ќе имаш пеперутки в стомак (зависи колку била долга врската)
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
u pravo si najcesto se slusa taa recenica i kaj mene se desi takvo nesto da posle vrska imame edno iskreno drugarstvo normalno ne e seedno no sepak mozam da smetam na nego za sekoj problem......neznam sto se slucuva sto mislite dali vo red toa sto se uste se druzime i dali e mozno se ute da cuvstvuva nesto posle 3 god pls za sovet????
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
lostinyou напиша:
u pravo si najcesto se slusa taa recenica i kaj mene se desi takvo nesto da posle vrska imame edno iskreno drugarstvo normalno ne e seedno no sepak mozam da smetam na nego za sekoj problem......neznam sto se slucuva sto mislite dali vo red toa sto se uste se druzime i dali e mozno se ute da cuvstvuva nesto posle 3 god pls za sovet????
Секогаш ќе си имаш чувства :smir:
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
1
SE zavisi od vrskata, koj kogo kolku sakal.... ne znam ... ako ne mi bilo bas mnogu do deckoto a i nego do mene, moze. No ako go sakam ne znam dali bas ke mi bide seedno da go gledam i ponataka. Pa da mi raskazuva za devojka, koja kako ja muval, ili da se pojavi so nea (dodeka sme drugari, neli toa bi bilo normalno) i ja da glumam mrtva ladna... I don't think sow!
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
lostinyou напиша:
u pravo si najcesto se slusa taa recenica i kaj mene se desi takvo nesto da posle vrska imame edno iskreno drugarstvo normalno ne e seedno no sepak mozam da smetam na nego za sekoj problem......neznam sto se slucuva sto mislite dali vo red toa sto se uste se druzime i dali e mozno se ute da cuvstvuva nesto posle 3 god pls za sovet????
Ima posebna tema za soveti:helou:

A za temata, pa zavisi od toa kolku mi znacel i kolku sme bile zaedno. Sum imala vrski od mesec dena, i sega koga ke se vidam so deckite, si praime muabeti, se smeeme, se e Ok. A posle dolga vrska mislam deka nema sansi za prijatelstvo, koga i da se vidime zaedno ke bideme (sex, te sakam, me sakas, ljubenje)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Го сакам две години, заедно сме секој ден, никогаш не одевме а се мувавме секој ден! Ден денес го сакам и ке го сакам, поверен другар од него никогаш нема да имам!

За да бидиш пријател со некој кој ти бил парнер, се зависи од начинот на кој ке раскинеш! Али таа реченица колку ја мразам-ке бидеме пријатели нели? уф идиотска! Зашто е поставувана незнам? Можда од навика, или пак да се остави некаков впечаток?
Нема потреба, многу повеке би ми се свигало да речи, - знам дека нема да останеме којзнае какви пријатели, но доволно би ми било твоето здраво!
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Зависи каков ви бил односот и колку сте си значеле еден на друг.Ако немало нешто посебно,страст или силни чувства можно е.Али во обратниот случај најчесто тешко е и здраво да си кажете.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Ako bil pogoden sexot moze pa ponekogash taka prijatelski... :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
има многу фактори, па и карактерот на особата игра тука улога(колку-толку). зависи од врската, колку време траела, што сме биле претходо(дало воопшто сме биле), односите во врската(секакви, не само сексуални), причината за раскинувањето(што мислам дека е пресудна). мене се да ми било добро во врска, тоб значи, а да раскинам зашто ме изневерила-тогаш важи она на геџо-очи несакам да и видам. а во обратна ситуација каде во врска имало недоразбирања и на двајцата ни било ‘‘тапа‘‘, сме раскинале по мирен пат, на взаемна согласнот, тогаш можеби би останале пријатели.. велам можеби.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
BoYd напиша:
Зависи каков ви бил односот и колку сте си значеле еден на друг.Ако немало нешто посебно,страст или силни чувства можно е.Али во обратниот случај најчесто тешко е и здраво да си кажете.
епа да ...имав дечко..и не го сакав ама мислам дека тој ме сакаше, или барем чувствуваше нешто за мене.. ама јас сакав друг и сеуште го сакам (барем така мислам) а не сум се него. Со првиот раскинав по СМС бидејки ме мрзеше повеке да идам со него. Супер беше со мене и односот негов и почитта..малку беше срамежлив но сепак јас му раскинав по смс..до век и векова ке се каам за таа постапка ама тоа е тоа. кога ке ме види во град одмавнува со главата-несакам да ме мрази. барем здраво. нити ми се јавил ниту пак сум чула за него. како што дознав сега има девојка и бил насмрт заљубен а тоа помалку ми пречи. но тоа е си го пропуштив. а таа неговата сегашна не е свесна колку е срекна.
 
N

n/a

Гостин
Ne sum se skaral...sem so nekolku bestii
so niedna zenska do sega,
Pravam zdravo kako si...
Ali prijatel vo pravata smisla na zborot...ne sum ostanal so niedna od niv!
Bas sum si mislel zosto taka...imalo i momenti koga mi falat...ali ne sum se javil...
Story over, done! :vozbud:
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Pa zs da ne jas so site bivsi sum si frendica. Eve sea si se guskam so eden bivsi i ni vleze sea drugarce .....:nesum:
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
pa taka e sekogas. barem spored mene bidejki sum videl mnogu raskinuvanja:)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Baba mi sekogas mi vikase -Vo zivotot ke poljubis mnogu zabi dodeka naides na tvojot princ. Moze da se sluci nekoj da te privlekuva i posle nekoe vreme da zaklucis deka nemate ama bas nisto zaednicko i da se prasuvas kako si mozel da bides vo vrska so nekoj takov. Taka da zasto da ne ostanes prijatel so nego so koj mozes da odis na kafe ili gledas filmovi ili odis vo grad... Jas ne se karam so bivsi i ne raskinuvam nego ostavam samo po sebe da se oladi i ako ne si se karal a i nemalo emocii onda zasto da ne bides so nekoj bivs prijatel? No ako si sakal nekoj iskreno toa nikogas nema da go zaboravis, kolku i da se trudis i baras zameni za nego.Veruvajte i denes posle 4 godini posle zavrsuvanje na vrskata mi e tesko koga ke go vidam so druga devojka no sepak mozam normalno da napravam muabet i da cujam kako e. Najgolema greska sto site ja pravat koga imaat vrska e da go smetaat partnerot za niven, deka samo nas ni pripagja, posesivnost do besvest. Toa e i pricinata zasto ne moze da se ostane so nekoj prijatel sto si go sakal i posle vrskata, zatoa sto tesko ti e da gledas i da slusas toa sto do vcera na tebe ti pripagjalo sega go ima drug/a. Toa e moeto mislenje za temava, malku dolgo ama...:pipi:
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Најчесто после раскинување ја слушаме таа реченица "Ке останеме пријатели нели?"... Но колку е тоа така? Дали можете да останете со бившиот/бившата пријатели? Дали тоа пријателство е вештачко или искрено?
Единсвтен начин на кое ова ми личи изводливо е само ако врската кратко траела, и не значела ништо посебно и за двајцата. Сепак не мислам дека може да се негува некое посебно другарство после тоа, барем не непосредно после раскинувањето. :nenene:
Сепак по завршетокот на една врска она што го барам од другата личност е барем на улица кога ќе се видиме една Здраво да можеме да си кажеме, да не бидеме клошари до крај.
Се разбира, ако било кој од нас го заслужил тоа Здраво....:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom