После разделба... пријатели нели?

Член од
23 јули 2006
Мислења
7
Поени од реакции
1
Зависи како завршила врската. Во повеќето случаи се е O.K.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
OrTacE напиша:
најчесто ми се дешава да останам пријател со бивша, многу се ретки оние со кои не разговарам после врска .
Што точно се подразбира под тоа "пријател"?

- Да не бидеш непријател
- Да си викаш здраво
- Да се дружиш активно, ама сепак да немате ништо
- Да немате ништо, освен кежуал секс
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Мистичен напиша:
За да се случи ова, двајцата треба или да не се сакаат и да им е гајле еден за друг, или премногу да се сакаат.
За првите 2 се согласувам со тебе али за третото...мислиш дека ако премногу се сакаат можат да бидат пријатели??!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Пријателство по врска, звучи лудо но би можело да профункционира, би сакал да се обидам...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
RealGirL напиша:
За првите 2 се согласувам со тебе али за третото...мислиш дека ако премногу се сакаат можат да бидат пријатели??!
Извесно време, само меѓуфаза додека повторно станат љубовници или си ги ископаат очите до даска.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Да, дефинитвно, пријатели. Здраво и два три реда муабет може. Чиста култура.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако сретнам некоја личност на улица со која имам само „Здраво“, тој за мене е познаник. Пријател е нешто поразлично од тоа. Ако со некој бивш партнер имам само „здраво“, тој во мојот свет зазема место кај што се другите познаници. Ако ми е пријател, малку поразлично би било.
А Аурора мислам дека рече, и се сложувам со нејзе дека е клише, начин на кој партнерот ќе те утеши дека не го губиш целосно од твојот живот, дека ќе е тука ако ти треба, дека единствена разлика ќе е само тоа што нема да сте во врска. Но, сето тоа е глупост, замачкување очи. Никогаш после раскинување не може да бидеш пријател со некој, само познаник со кој ќе размениш два-три збора од култура ако се најдеш на улица.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Pa oti da ne..ama pred se zavisi kako zavrsila vrskat..ako si odele so nekoj podolgo vreme glupavo eposle toa da pominete na ulica i da ne si kazete ni edno zdravo a stevrvele niz se i seto
 
Член од
24 јули 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
ako si odel so nekogo podolgo vreme posle krajot na vrskata prijateli vo sekoj slucaj.i toa pobliski prijateli zosto taa licnost tebe te poznava najdobro od site
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Што подразбирате под „поблиски пријатели”? Или си пријател или не си. Нема поблиски, подалечни.
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
гледање со омраза или со љубомора може да е пријателство ? не бе во никој случај!!!!!!!!
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
9
Поени од реакции
0
После дечко, тешко се останува другар. Но сепак, тоа зависи од начинот на раскинување.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не прајме муабет за другар, за тоа има посебна тема. Тука муабетот е за пријател (има разлика од познаник до пријател до другар, нели?).
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
9
Поени од реакции
0
Да, но сепак е тешко е да останеш пријател со некој кој што претходнпо ти бил дечко. Така ми кажува моето искуство.
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Тешка е таа комбинација,посебно зависи колку интезивно тие две особи биле заедно и колку земале дел од другиот со себе.Здраво и лав муабет ,а можно е и кафенце...да,зошто да не доколку разделбата била „на место”,не не е секогаш така.Обично тие пријателстава остануваат секогаш од едната страна со надеж за обновување на врската (како што во повеќе случаи и испаднало така).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom