После разделба... пријатели нели?

Член од
8 август 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
to e

da moze da si prijatel ama ke imas samo zdrabo zdravo to e to
a ako vrskata e predolga ne mozes da si
tesko e na srceto
ako e kratka moze
kako prvi drugarti ke ste togas
 
Член од
26 април 2006
Мислења
53
Поени од реакции
1
Е што пријатели после раскинување, кога ќе седнете не кафе ќе муабетите за старите добри времиња поминати заедно?
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
ako on prv mi se javi ili slicno DA,a ako ne togas nema sansi:pipi:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Мене ми е глупаво да се разминам со некој што ми бил близок и да ја свртам главата,знам и такви али тоа е малограѓанштина,ако не сака да се дружиме ОК али да поминува како поред "турски гробишта" тоа не ми се допаѓа
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Многу тешко кај повеќето, јас на пр. немам роблем да останам после се’ пријател но зависи и какво е раскинувањето и причините.
 
С

Сатори

Гостин
Ако чувствата се замрени и од двете страни, да пријателство е возможно, но ако другата страна сеуште има чувства и само претендира со тоа лажно пријателство да ја врати врската, тогаш не.Иако мислам дека е подобро, кога една врска ќе се заврши, прво да се изладат односите, па потоа да се разговара на тема, пријателство!
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Sum ja slusala taa recenica i kaj mene sekogas se ispolnuva...kako na primer so toj sto idev pred godina ipol sea sme najdobri drugari i isto taka so toj sto bev pred edna godina! Sakam da ostanvam bliska so lugeto sto sum bila i nekam da gi izgubam kolku i da me povredile...
ednostavno so toj sto mi e najdobar drugar odseogas sme bile bliski i koga bevme vo vrska i otkako raskinavme...
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
До сега со сите бифши сум останал на здр а на ништо повеќе зашто никогаш нема да биде она што било некогаш додека сме биле другари
 
N

NeMiRnA

Гостин
abe jas imam zelba da ostanam,sepak neso mi znacele,ama tie ne mi davaat,premnogu se ponasaat idiotski i nemozes ednostavno kolku i da sakas,sea za sea sum ostanala samo na zdravo i dosta mi e.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
По разделба...навидум другари ама у суштина површно здраво(колку да се рече)...подобро речено познанство...Другар ми е некој близок,за муабет,за заебанции итн. кај можам да бидам другарка со некој што ми бил дечко и се завршило па сеа ај да не биде без ич,ќе бидеме другари..некако не ми иде
 

Dark Butterfly

Желна за секс
Член од
6 февруари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
5
да после раскинување другарка, но тука секогаш машките испаѓаат кретени и се прават некои и нешто, но сепак се никои и ништо. И откако ќе фатат друга не те познаваат, а сепак нели би требало да сме другари?
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Mislam deka tesko,recisi nevozmozno e da ostanes so nekogo prijatel posle vrska.Mozebi e vozmozno da postoi nekoe prijatelstvo pomegu vas no toa bi bilo samo povrsno,poveke bi licelo na pocituvanje na eden sprema drug otkolku na prijatelstvo.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
После разделба очи не сакам да и видам .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom