После разделба... пријатели нели?

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
zavisi we... nikogas nema pravilo za toa.. zavisi od samata licnost kako ke se postavi. Nekogas se slucuva stvarno da ostanete drugari... i dobri drugari ali nekogas.... kje bide demek drugari.. a nejkes ni pilotka na tell da i pratis..
taka da ... nikogas ne se znae
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
abe taka ide zborot nekoi koa ke raskinat demek j drugari ama ne ide toa taka malce e tesko da se gledaat kako drugari ali so tek na vreme ke se naviknat neli
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Зависи поради што сме раскинале. Ако сме се раскарале тогаш нема шанси да останеме пријатели. Но ако мирно сме прекинале не гледам проблем зошто да не останеме "пријатели". Ова е напишано во наводници затоа што и да се остане пријател со бившиот пак нема да биде она право пријателство. Можеби ќе бидете во исто друштво, ќе се гледате секој ден. Но нема да бидете прави пријатели.Со текот на времето ако врската и не била нешто премногу значајна, не е ни чудно да се стекне добро пријателство. Но само откако ќе помине повеќе време.
 
Член од
26 јули 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
Nema sansi,glupo e...Do vcera u krevet,a sega ne smees ni da ja pipnes...Drugari so tie sto ti se drugari i toa od ist pol normalno
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Би сакала секоја врска да завршува така, пријателски, но за жал не е можно тоа. Може другар но уше ќе има нешто повеќе...( за жал тоа ми се деси и мене и сеуште немаме расчистено во врска со тоа што чуствуваме но важно „другари” сме :) ) А може и другар само на едно чисто здраво ништо повеќе а пак ако сте во исто друштво уше полошо е тогаш.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ако врската траела долго време мислам дерка е неприродно потоа да се биде пријател, замислете вие пријатели на кафе ти со девојка она со дечко:lud: :lud:
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
*P|nK_G|rL* напиша:
Зависи поради што сме раскинале. Ако сме се раскарале тогаш нема шанси да останеме пријатели. Но ако мирно сме прекинале не гледам проблем зошто да не останеме "пријатели". Ова е напишано во наводници затоа што и да се остане пријател со бившиот пак нема да биде она право пријателство. Можеби ќе бидете во исто друштво, ќе се гледате секој ден. Но нема да бидете прави пријатели.Со текот на времето ако врската и не била нешто премногу значајна, не е ни чудно да се стекне добро пријателство. Но само откако ќе помине повеќе време.

Во право си ... Ако си се скарал нема шанси да останете другари како што сте биле порано...
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
se razbira deka moze drugarstvo posle vrska, ako sum go odsakala. ama da raskinam so nekoj i seuste da go sakam NEMA SANSI, koga ke go vidam ke nemozam da zboruvam.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Green eye напиша:
se razbira deka moze drugarstvo posle vrska, ako sum go odsakala. ama da raskinam so nekoj i seuste da go sakam NEMA SANSI, koga ke go vidam ke nemozam da zboruvam.
A ako on ne te odsakal??
 

UnMistakable

Love's divine
Член од
16 февруари 2006
Мислења
342
Поени од реакции
1
CuCeNcE напиша:
Најчесто после раскинување ја слушаме таа реченица "Ке останеме пријатели нели?"... Но колку е тоа така? Дали можете да останете со бившиот/бившата пријатели? Дали тоа пријателство е вештачко или искрено?
ako posle razdelbata dvajca ostanat prijateli najmalku verovatno e deka toa ke se sluci na pogore spomenatiot nacin - po pat na dogovaranje so ironicnoto zborce "neli" na krajot.
inaku posle sekoja razdelba pomegu dvajca voopsto ne ja isklucuvam moznosta za prijatelstvo. vo nekoi slucai mislam deka polesno mozeme da bideme prijateli so osoba koja veke mnogu ubavo od prethoden zaednicki zivot ja poznavame...
moe iskustvo... da, sum, i ke ostanam prijatel zasekogas dokolku dozvoluvaat uslovite.
 

ScarFace

Командант
Член од
11 јануари 2006
Мислења
124
Поени од реакции
2
abe ne najdobri prijateli ali da zastaneme na ulica da si receme zdravo i trista drugi raboti za mene toa e OK. A ne da projdeme na ulica da ne se ni poznavame sme se lizele tolku vreme a sega ni zdravo!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom