Порака до бившите

Џ

ЏинЏер

Гостин
Прва мисла што ми помина низ глава кога се разбудив сабајле беше „Еј, роденден му е денес, ќе му пишам да му честитам“. Фино лепо, скоцкав две реченици и кога требаше да ја пратам пораката, сфатив дека не ми текнува кој ти е бројот. Јас, што уште го памтам бројот на првиот симпатија, на наставничката по математика од основно, на Министерството за образование и наука, на омилената пицерија која ја затворија пред неколку години, не успеав со сигурност да се сетам на бројот на човекот со кој поминав четири години од мојот живот.

Прв пат после скоро година дена, ме фати некоја носталгија по тебе. И покрај сите глупости што се издешаваа на крајот, и покрај се што направивме и си кажавме еден на друг, не можам да негирам дека (голем дел од) времето поминато со тебе ми беше еден од најубавите периоди во животот. Имавме идилична љубов. Штета што дозволивме да згасне.

Не можев да одолеам да ги прочитам последните постови што ти ги имам посветено низ темиве. Едниот од август, другиот од јануари. Многу пати пробав да сфатам кога точно измеѓу овие две точки, работите тргнаа надолу, но не успеав. И не, во ниеден момент не се покајав што ставивме крај. Уште стојам на тоа дека беше најдобрата и најпаметната одлука што можевме да ја донесеме, ама не можам да не се запрашам дали некогаш, било кога, ќе најдам некој со кого ќе имам нешто барем приближно толку посебно како она што го имав со тебе. Те сакав. Вистински те сакав.
Ме боли денов.

Среќен роденден.
 
S

StormRage

Гостин
I'm trying to move on, had to choose not to remember...
Sorry, been 6 years. In case you were wondering, I'm still in the monochrome.

Goodbye
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

Не можам више! ПРЕКУ КУР ПРЕКУ КУР ПРЕКУ КУРАЦ ВИШЕ АМАААААААААААААААААН!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
За мојата последна...еј бич, ајм рич. Фак ју.
За мојата предпоследна, да ми го вратиш и срцето и умот и тие 10 години.
 
Член од
27 ноември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
36
Не сакам да сме во волку добри односи. И не може да сметаш дека сега си ми најдобар другар и дека ќе ти кажувам се што ми се случува во животот. Едноставно не одат така работите.
Убаво ми викаа дека со бивши се останува само на Здраво.
 
L

Lu

Гостин
Никогаш нема да ти дадам втора шанса, кога не знаеше да го цениш тоа што го имаше, и се' упропасти, не ми барај втори шанси.
А ме изгуби и како другарка.
Не ми треба ништо од тебе.

Ќе си го најдам сама патот, и ќе најдам некој што ќе ми покаже што е вистинска љубов, ти ионака не беше способен за тоа.
Со среќа, ќе ти треба.
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Кој сака нека тврди ама тие пораки од бившите или за бившите барем за мене се некако МАГИЧНИ !!
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
215
Поени од реакции
143
Се` најдобро на сите.
Глупаво е да се пцуе или колне некој, со кого некое време сме биле среќни. Тоа му доаѓа како самите да се вреѓаме.
Никого не мразам и немам ништо лошо да му порачам.:toe:
Постот е стар ама ќе го цитирам бидејки исто размислувам.


Инаку јас сум во контакт со бивчата. Така да ако сакам да ја контактирам би ја прашал како е , или ке отворам некоја тема за филм, аниме , манга, музика и ќе разговарам исто како би разговарал со другар/ка за истите теми.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Да сум знајал дека инато на крајо ќе ме униште само мене никогаш не би ти водил инат. Само ќе водеше инат на самио себе да не ти пишам пак и пак и пак. Тоа да си го знаеш, а сега ти честитам на новиот дечко и баш сум среќен и баш ми е мило, малку ми е криво шо му правеш така, добро човече е не ми смета ниту ме нервира за разлика од тие лешовите од порано што ти беа. Поздрав бејби :гомце:
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Не знам што ти е, навистина не знам што ти е. И покрај тоа што на крајот постапи неправедно и несозреано, иако јас бев онаа помалата, ме боли тоа што дознавам дека многу пиеш. Знам будала сум, и дека после поминативе месеци не треба да ме интересира, но не е така... Еј, не пиј толку, не се враќај дома пијан лом, не крши телефони, не ги троши парите на виски..... Знам дека немам храброст да ти се јавам или да ти пишам за ова, а и да ти пишам знам дека нема да ми вратиш ништо, можеби кретенски ќе ми вратиш со тоа: мала си ти, не знаеш.. Епа душо, знам дека разумните луѓе не пијат толку и не се губат во свемирот ко тебе. А не заборавај, сега си уште попознат од тоа што беше, девојките не се палат на пијани музичари....
Се надевам дека идниот пат нема ништо да пишам на темава за тебе, дека е ова последниот пат, но се уште болиш чоеку!
П.С. научи убаво да ја свириш двојната фуга на Бах.
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Изгубен сум признавам. Вчера добив нокаут од мој другар, се убаво така ми плесна во лице за тебе и ме разбуди од овој ебан сон.А пустиот тој не ни знае што се случува меѓу нас. Мисли дека сме сеуште заедно и не чинело да пијам нон стоп и да не те барам за да излегуваме заедно, божем така ни личело. А јас и ти далечни како нашава земја со Австралија. Не сум јас крив што прекинавме, иако сеуште се сакаме и проклето не можеме еден без друг тоа добро го знаеш.
Не си ни ти крива душо, но те предупредив и ми вети дека ќе се бориме засекогаш и заедно.
Те предупредив дека со мене носам мрачни тајни со кој јас се изборив но ќе мораш и ти. Тогаш ми рече со тебе сум, и што ? Ме остави. Или јас тебе. Незнам.....
И мила ? Кај сме сега јас и ти ?
Јас скоро 3 месеци непрекинато лупам штокови по шанкови а ти душо моја, ти се затвори во себе и болно се упропастуваш. Така ти е тоа јас лечам рани со света билка а ти со тишина. А знаеме и јас и ти дека за брзо ќе сме пак заедно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom