Попис 2021

Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Aнтарктик-3, ова некој наши истражувачи?
Волис и Футуна ? Да фак ис дис?
Хаити, Џибути, Уганда, Централна Африканска република има 14 македонци, Гана 13.
Насекаде не има.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.630
Aнтарктик-3, ова некој наши истражувачи?
Волис и Футуна ? Да фак ис дис?
Хаити, Џибути, Уганда, Централна Африканска република има 14 македонци, Гана 13.
Насекаде не има.

aha... so vpn
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Беа вчера кај мене, никој не им отвори врата, сем 3-4 стана...онака жал ме фати за попишувачот :'(
Нели ти си во Чаирит кај браќата?

Кај мене ѕвонеа денес, на спратот им отворија само едни старци :D
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.665
Поени од реакции
7.573
Баш сакам да видам кое ќе биде објаснувањето/изговорот зошто не беше направен попис. Дека еве после 12 часот денеска 1/3 од времето за попис ќе има поминато, а пописот не е ни мрднат од стартот сеуште. Они можеа да глумат дека направиле попис и да си ги објават своите претходно договорени резултати ако имаа попишано едно 60-70% од популацијата.

Ама еве од тоа што јас го гледам они веќе немаат скоро никакво присуство на попишувачи ниту во најурбаните региони. Бројот на попишувачи ќе им биде се помал и помал. Што ќе глумат дека направиле успешен попис со реално попишани 20-30% од популацијата? Тоа ќе биде лакрдија.

Пописов е реалистично мртов, не верувам дека они ќе успеат воопшто и тие малку попишувачи кои ги имаа повторно да ги извадат на терен. Не па на некој начин да го надоместат загубеното време.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Не. Од утре продолжува пописот, нормално ако не се појават повторно технички проблеми.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Што одлучија, ќе ви даваат и фиксна „дневница“ или само по човек и објект?
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Вчера бев на гости кај пријател во Аеродром, попишувач ме праша да му отворам да почне да попишува во зградата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom