Помош, софтверски проблеми и совети

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
Help! Help! Help!
Нешто се поремети во резолуцијата на дисплејов, сега ми е собран во средина и огромни се иконите. Пробав да сменам нешто во резолуција, но ништо не постигнав.. :((

Еве како излгеда..
 

Attachments

Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Help! Help! Help!
Нешто се поремети во резолуцијата на дисплејов, сега ми е собран во средина и огромни се иконите. Пробав да сменам нешто во резолуција, но ништо не постигнав.. :((

Еве како излгеда..
Ти си ја сменила резолуцијата ама полето подолу на Portrait си го оставила. Смени на Landscape и види.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Зошто на некој стримови, видеа на јутјуб, и кога гледам филмови онлајн понекогаш знае сликата да сецка а си работи видеото нормално ?
Дали нешто е до мојата графичка ? Графичката ја сменив пред неколку дена поради тоа што предходната ми цркна . Иначе имам инсталирано драјвери.

Ова ми се дешава само на видеа преку интернет што ги гледам.
Најчесто скоро и секогаш ова ми се дешава Google chrome ми се дешава и на Popcorntime програмата ѕа гледање торент филмови

Го инсталирав одново google chrome и ништо не помогна.

Чаре ѕнае некој ?
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
Ах, готово, го средив!! Фала Богу! Многу ви благодарам :*
Уште ако знаеше некој да ми помогне со звукот што му направив disable како да си го вратам.. :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ах, готово, го средив!! Фала Богу! Многу ви благодарам :*
Уште ако знаеше некој да ми помогне со звукот што му направив disable како да си го вратам.. :(
Ај кликни го звучникот во таскбарот, стисни миксер и дај принтскрин
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
Ова ми се појавува кога ќе кликнам на звучникот..
 

Attachments

Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
Help! Help! Help!
Нешто се поремети во резолуцијата на дисплејов, сега ми е собран во средина и огромни се иконите. Пробав да сменам нешто во резолуција, но ништо не постигнав.. :((

Еве како излгеда..
Истиов проблем го имав после инсталирање на игра.. Но го решив со менување на резолуцијата не е страшно ако е до тоа.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
232
Поени од реакции
164
Овој проблем го имам уште одамна кај компјутер што е отприлика 10 години стар. Зашто интернет видеата со поголем квалитет на сликата, или видеа пренесувани во живо како оние од atdhe.eu ми ги прикажува како успорена снимка? Ако не е до брзината на интернетот (што не верувам), до што може да е друго? А со звукот немам таков проблем...
 
Член од
9 март 2015
Мислења
23
Поени од реакции
7
Овој проблем го имам уште одамна кај компјутер што е отприлика 10 години стар. Зашто интернет видеата со поголем квалитет на сликата, или видеа пренесувани во живо како оние од atdhe.eu ми ги прикажува како успорена снимка? Ако не е до брзината на интернетот (што не верувам), до што може да е друго? А со звукот немам таков проблем...
Процесор на youtube и останати плери за гледање повеќе не подржуват single core процесор ..мора да биде миним dual core или повеќе
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Здраво, хард дисков на C: ми се намалува ден по ден за некои си 0.1 до 0.3 ГБ...појма немам од што е..

Ништо не симињам...што би можело во позадина да ми иде што ми троши "меморија" ?
 
Член од
9 март 2015
Мислења
23
Поени од реакции
7
Здраво, хард дисков на C: ми се намалува ден по ден за некои си 0.1 до 0.3 ГБ...појма немам од што е..

Ништо не симињам...што би можело во позадина да ми иде што ми троши "меморија" ?
Не логично тие поставено прашањето .. ти се намалува меморија на пример C денес ти било 200 GB утре 190GB па за една недла до 100gb дошло ? или ти се зголемува меморија .. C ti bilo 200 gb а си имал исполнето 50 gb па тие 50 се зголемуват ? ако е тоа нешто ти прави Temporary files нешто пторвери ги апликациите ...а најверојатно имаш некој глупости инсталирано како tune up 2014 ili avira антивирус ...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.697
Лаптопот не ми го препознае маусот, чаре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom