Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
9 март 2015
Мислења
23
Поени од реакции
7
тулбарови и екстензии никогаш не чувам,редовно ги бришам ако евентуално се спуштиле.сега пребарав имаше само екстензија од реал данлоадер и таа ја избришав.кешот редовно го бришам со цц клинер,а хромот го имам деинсталирано и инсталирано неколку пати,но ефект нема.

ова го прави само на хромот,со другите броузери немам проблем ама не ги користам често.

претпоставувам дека треба да се исчисти од корен хромот со некој програм,бидејќи вероватно со деинсталирањето остануваат на дискот некои работи кои после повторно се подигаат.

ако имаш некој програм за чистење до дно на хромот-пиши
вака идеш у "C" па Dokument and setings па во јусер незнам како ти името на јузерот па таму после идеш горе Tools со е па Folder options па view и праваш show hidden files and folders да е штиклирано па идеш Application Data и овде кеј најдеш хром и избриши го а потоа оди од контрол панел пак го избриши и од ново инсталирај
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Сношти правев повеќе јузери на компјутер и денес го уклучувам и мојот што беше Администратор магично исчезна, некој да не има идеја како е можно ова ? а фајловите фаљда стојат бидејќи во Ц има зафатено место.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Што и да внесам/избришам од пц, после самото рестартиранје или исклучување се врајќа во нормала, односно без внесените/избришаните работи. хелп?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Што и да внесам/избришам од пц, после самото рестартиранје или исклучување се врајќа во нормала, односно без внесените/избришаните работи. хелп?
Да не прашуваш за школскиве копјутери ? :D
Бидејќи тие имаат инталирано таква програма и за ја деактиваш или да ја избришеш ти треба поставената лозинка, е сеа јбг не ми текнува името на програмата како беше.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Да не прашуваш за школскиве копјутери ? :D
Бидејќи тие имаат инталирано таква програма и за ја деактиваш или да ја избришеш ти треба поставената лозинка, е сеа јбг не ми текнува името на програмата како беше.
не не за мојов дома прам моабет, немам никаква програма инсталирано и ова ми се случува на секое исклучување на пц
 
Член од
9 март 2015
Мислења
23
Поени од реакции
7
не не за мојов дома прам моабет, немам никаква програма инсталирано и ова ми се случува на секое исклучување на пц
имаш Deep Freeze инсталирано може ти не си инсталирал ама си инсталирај некоја апликација па со неја се има инсталирон затоа е добро кога се инсталира нешто да се чита
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
имаш Deep Freeze инсталирано може ти не си инсталирал ама си инсталирај некоја апликација па со неја се има инсталирон затоа е добро кога се инсталира нешто да се чита
nemam ni deepfreeze ni kurci palci, sve si bese ok do pred nekoja nedela, denes brisev fajloj od pc, gledam posle restart pak ostanuvaat tuka, spsutam film pram restart filmot go nema, so moze dr da e ? :D
 
Член од
9 март 2015
Мислења
23
Поени од реакции
7
nemam ni deepfreeze ni kurci palci, sve si bese ok do pred nekoja nedela, denes brisev fajloj od pc, gledam posle restart pak ostanuvaat tuka, spsutam film pram restart filmot go nema, so moze dr da e ? :D
па може некогаш си имал па си го оизбришал ама регистрите остануваат и сега некој вирус ги има активирано :cool:..или нешто ти е сјебан win па си прави сам ресторе на податоците ....
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Некој да ми каже дали може и како,да исклучам да не ми се гаси сам компјутерот,односно опцијата за штедење енергија ? после 5-10 мин ако не го користам,се гаси целосно,останува потоа се што сум отворил ама ипак мислам е лошо,таман се исклучил-ќќе го уклучам...?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Некој да ми каже дали може и како,да исклучам да не ми се гаси сам компјутерот,односно опцијата за штедење енергија ? после 5-10 мин ако не го користам,се гаси целосно,останува потоа се што сум отворил ама ипак мислам е лошо,таман се исклучил-ќќе го уклучам...?
Тоа ти е Standbу не ти се гаси копјутерот, инаку
http://lmgtfy.com/?q=how+to+disable+automatic+standby+
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Здраво дечки, ми треба малку помош, т.е. неколку совети. Сакам да инсталирам Office 2013 на мојов пц, али се двоумам пошто искрено незнам нешто многу околу ова издание, ем иам стар компјутер eм читам по нетов демек нема мн разлика од 2010...

1. Дали се исплати воопшто да инсталирам(ако нема некои големи разлики од 2010)?
2. Дали пиратските верзии се ок за користење, без багови и слични работи?
3. Дали влијае тоа што имам 7ца, прилично слаб компјутер, да не ме зеза со брзина на користење на самите програми од офисот?
4. Конвертирањето и вчитувањето од документи 2010 во MS 2013 си е стандард како и претходните верзии, компатибилно?
5. Што е Office 365? Оди заедно со програмите како Ворд, Ексел или дополнително се инсталира?

Секоја помош е добредојдена. :)
 
Последно уредено:

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Здраво дечки, ми треба малку помош, т.е. неколку совети. Сакам да инсталирам Office 2013 на мојов пц, али се двоумам пошто искрено незнам нешто многу околу ова издание, ем иам стар компјутер eм читам по нетов демек нема мн разлика од 2010...

1. Дали се исплати воопшто да инсталирам(ако нема некои големи разлики од 2010)?
2. Дали пиратските верзии се ок за користење, без багови и слични работи?
3. Дали влијае тоа што имам 7ца, прилично слаб компјутер, да не ме зеза со брзина на користење на самите програми од офисот?
4. Конвертирањето и вчитувањето од документи 2010 во MS 2013 си е стандард како и претходните верзии, компатибилно?
5. Што е Office 365? Оди заедно со програмите како Ворд, Ексел или дополнително се инсталира?

Секоја помош е добредојдена. :)
1. Не, а и не е баш да нема разлики.
2. Да, Пиратска непиратска истата е, се активира отпосле.
3. Да
4. Да
5. Ич да не ти чуе што е Офис 365 :P, не е за нормална употреба освен ако не мислиш да ја платиш.
 
H

HoT IcE

Гостин
До што е проблемот кога гледам филм ми се багира сликата и две три секунди е сива и после се враќа во нормала. Ми се дешаваше ова и порано ажа едно време го снема, сега пак.. Иначе користам BS Player и VLC Player со оние CCP codecs.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom