Помош, софтверски проблеми и совети

S

staycalm

Гостин
Кога пуштам филм на било кој плејер, Gom, BS, Windows Media .. пробав на повеќе плеери, ми се дешава на сред филм да ми закочи плејерот и цел лаптоп ми се блокира, некогаш може да се исклучи плејерот преку таскбар, некогаш требал цел лаптоп да се рестартира. Е сеа некогаш ми се дешава и цел филм да изгледам, а да не ми закочи.
Kaj мене ова само на бс плејер го прави :D и морам преку таск менаџер го гасам bsplayer.exe и одново да го пуштам филмот :3
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
На филмовизија и некои други страници за филмови не можам да си ги гледам сериите,незнам зашто ама не ми отвара.Значи некои филмови можам да ги гледам ама серииве не:( Ми пишува

1.Click here to download and install Java:http://java.com/getjava/
2.Restart Browser and continue to view.

А имам инсталирано јава..Некое чаре? :/
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Имаш шипинки... оди во контрол панел - add remove programs / uninstall programs и тргни ги двете верзии на јава кои ги имаш :) па инсталирај ја најновата.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Имаш шипинки... оди во контрол панел - add remove programs / uninstall programs и тргни ги двете верзии на јава кои ги имаш :) па инсталирај ја најновата.
Направив вака,ама пак истото ми се покажува :/
--- надополнето: 25 јануари 2014 во 17:25 ---
Имаш шипинки... оди во контрол панел - add remove programs / uninstall programs и тргни ги двете верзии на јава кои ги имаш :) па инсталирај ја најновата.
Направив вака,ама пак истото ми се покажува :/
--- надополнето: 25 јануари 2014 во 17:26 ---
Имаш шипинки... оди во контрол панел - add remove programs / uninstall programs и тргни ги двете верзии на јава кои ги имаш :) па инсталирај ја најновата.
Направив вака,ама пак истото ми се покажува
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Препорачајте ми некој програм сличен на Винамп.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.008
Нека ми даде некој линк од програма со која што би можел видео фајловите да ги конвертирам од еден во друг фајл, на пример од FLV во ДВД и слично. Ја знаев програмата но заборавив како се вика и незнам како да ја најдам. Се надевам сеуште ја има бесплатно и ќе може ваљда некој да ми постави линк тука. Фала однапред, поздрав.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
kade moze da se najde za windows 8.1 diveri za Asus P7H55-M...potocno utilitis softver za reguliranje na istata maticna
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
На официјална страна на асус... и драјверите од 7ка ќе ти завршат работа ;)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.767
Нека ми даде некој линк од програма со која што би можел видео фајловите да ги конвертирам од еден во друг фајл, на пример од FLV во ДВД и слично. Ја знаев програмата но заборавив како се вика и незнам како да ја најдам. Се надевам сеуште ја има бесплатно и ќе може ваљда некој да ми постави линк тука. Фала однапред, поздрав.


Јас го имам Any video Converter
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
имам проблеми со скајп никако неможам да го вклучам само бело ми се појавува и го преинстилирав неколку пати помош
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
имам проблеми со скајп никако неможам да го вклучам само бело ми се појавува и го преинстилирав неколку пати помош
дај принтскрин и во таск менаџер види дали го дава во процесите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom