Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Читај ја оваа страна објаснува голем дел од тоа што ти треба да знаеш. Потоа Инсталираш XP преку усб а тоа како да нарпавиш имаш тука со софтвер кој што ќе го симнеш од тука и то.
fala ova se instalira za delenje ama sea ova so Привезоци и има катанец кај тоа за делење на партиција кај привезоци бара пасворт а не е user daj gleam znaes za ova ubuntu vo pisi ako znaes kako odi .
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
fala ova se instalira za delenje ama sea ova so Привезоци и има катанец кај тоа за делење на партиција кај привезоци бара пасворт а не е user daj gleam znaes za ova ubuntu vo pisi ako znaes kako odi .
Треба да имаш администрациски привилегии за да можеш да смениш нешто. Пробај читај ова што кажува еден член од форумот. Не сум го пробал но би требало да работи ако не работи.. гуглаj малце сигурно има на нет.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мојот проблем мислам дека е од областа на интернетот но ај да не го тупам ќе кажам што и како иде.
Msn messenger-от си работи беспрекорно, но проблемот се јавува штом сакам да покопам по историјата на чет. Финтата е што буквите се смалени, не можам да зумирам.
Има решение ова ако го пастирам тој текст во word, но тоа не е најдоброто. Word споро го процесира ова, (како и повеќето комплексни операции со текст/слика).
1. Дај еден скриншот тука, сакам да видам како изгледа :)
2. Кој MSN го користиш?
3. Оди во Documents\My Recived Files\ТВОЈОТ ЈУЗЕР\отвори ги разговорите преку IE/Firefox/Chrome... и види дали ќе е исто

Може ли да се направи на Opera како на Google Chrome доле во старт лентата. Како на Chrome ко се дешава нешто на страната или ко ти пишат на фејсбук доле кај старт лентата почне да трепка. А на Opera го нема тоа. Може ли да се направи?
Зашто едноставно не користиш Chrome???
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Може ли да се направи на Opera како на Google Chrome доле во старт лентата. Како на Chrome ко се дешава нешто на страната или ко ти пишат на фејсбук доле кај старт лентата почне да трепка. А на Opera го нема тоа. Може ли да се направи?
Ако ти треба прелистувач за facebook инсталирај си RockMelt
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
1. Дај еден скриншот тука, сакам да видам како изгледа :)
2. Кој MSN го користиш?
3. Оди во Documents\My Recived Files\ТВОЈОТ ЈУЗЕР\отвори ги разговорите преку IE/Firefox/Chrome... и види дали ќе е исто




Зашто едноставно не користиш Chrome???
Зошто кога некој коментира на слика или статус горе ми се покаже и кога кликнам на тоа нема се покажува коментаро. И ногу такви работи не ми се покажуват кога кликнам.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Зошто кога некој коментира на слика или статус горе ми се покаже и кога кликнам на тоа нема се покажува коментаро. И ногу такви работи не ми се покажуват кога кликнам.
Дупи Фејбук за тоа мислам, и мене исто ми се дешава, не верувам да е до прелистивачот, пошто јас корситам Опера ама и од Хром така ми се прави...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дупи Фејбук за тоа мислам, и мене исто ми се дешава, не верувам да е до прелистивачот, пошто јас корситам Опера ама и од Хром така ми се прави...
Треба да правите refresh или преку CTRL + F5 или преку клик на Bookmark (шорткат) ако го имате
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Дали некој користи интернет од каблетел.... ми треба помош околу конекцијата... како да направам конекција, за ОС ХП???
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Нз дали е прашањево баш за тука .. ама ке со прашам :) Како да си го overclock-нам поцесорот ?? Иначе имам дулал цоре 2.9 !! Фала
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали некој користи интернет од каблетел.... ми треба помош околу конекцијата... како да направам конекција, за ОС ХП???
Ставаш лан кабелот во РС и имаш интернет :toe:

Ако нешто те зеза, јави им се.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Зошто не можам да инсталирам NET Framework 4? Кликам двапати на иконата, потоа кликам на run и од тука натаму не се појавува ништо...

Windows XP, Service Pack 3, пред малку направив апдејт... што може да е проблемот?
 
K

kalimer0

Гостин
Пред некој ден забележав иконите до часовникот на toolbarот се поголеми од вообичаеното и неможам никако да ги вратам.
Ако знае некој нека каже :se_ molam
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Зошто не можам да инсталирам NET Framework 4? Кликам двапати на иконата, потоа кликам на run и од тука натаму не се појавува ништо...

Windows XP, Service Pack 3, пред малку направив апдејт... што може да е проблемот?
рестартирај компјутер, исклучи ги сите програми што работат во позадина(msn/torrent итн ако имаш се разбира) и пробај пак
откако ќе стиснеш run почекај неколку минути, некогаш знаат да доцнат инсталациите на мајкрософт

p.s. сигурен ли си дека се ок поминало и добро се инсталирал sp3?
p.p.s пред да почнеш да инсталираш види што кои процеси се активни у task manager, и откако ќе стиснеш run види дали ќе има некој нов процес(ако сеуште не почнала инсталацијата)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
рестартирај компјутер, исклучи ги сите програми што работат во позадина(msn/torrent итн ако имаш се разбира) и пробај пак
откако ќе стиснеш run почекај неколку минути, некогаш знаат да доцнат инсталациите на мајкрософт

p.s. сигурен ли си дека се ок поминало и добро се инсталирал sp3?
p.p.s пред да почнеш да инсталираш види што кои процеси се активни у task manager, и откако ќе стиснеш run види дали ќе има некој нов процес(ако сеуште не почнала инсталацијата)
Направив како што пиша и пак ништо.
Инсталацијата на sp3 не ми правеше проблеми, и како што пишав update правам редовно.
Во task manager не ми се отвараат нови процеси, истите ми се од пред да стиснам run.
Чудно ми е што не ми дава ништо, како воопшто да не сум го отворил setup-от... :/
 

The Gamer

Човекот шо гејма
Член од
18 февруари 2011
Мислења
109
Поени од реакции
27
Значи вака : сите фонтови кога сурфам на нет ми се у italic или се болд наместо нормални, цел текст е сјебан и мн ме нервира. Чаре ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom