Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Mалце глуп проблем:) Што може да е , у фејсбук на чат кога пишувам, по 3 пати една реченица се праќа.... Вируси ??
 
A

apidrone

Гостин
Mалце глуп проблем:) Што може да е , у фејсбук на чат кога пишувам, по 3 пати една реченица се праќа.... Вируси ??
Не секој компјутерски проблем е поврзан со вируси. Во случајов, фејсбукот често знае да кочи, а причините можат да бидат најразлични. Ако веќе не можеш да го трпиш, користи Скајп.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Не секој компјутерски проблем е поврзан со вируси. Во случајов, фејсбукот често знае да кочи, а причините можат да бидат најразлични. Ако веќе не можеш да го трпиш, користи Скајп.
Абе фала ти .. ја знам дека има и скајп..има и мсн.. за фејсбук прашав :) И проблемот е само кај мене, 20 души прашав немаат таков проб.. И не кочи фејсбукот, него само стига дупло :P
 
A

apidrone

Гостин
Абе фала ти .. ја знам дека има и скајп..има и мсн.. за фејсбук прашав :) И проблемот е само кај мене, 20 души прашав немаат таков проб.. И не кочи фејсбукот, него само стига дупло :P
Нонстоп ти се дешава тоа, или само повремено?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
[/IMG]

Зашто вака ми се направи :( ? Ако знае некој како да се направи нека каже,зашто ако го избришам и пак снимам ми отиде се зачувано на него во курац.На Фајрфоксот и на Сафарито го нема овој проблем :(
 
Член од
6 ноември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Луѓе.. ми треба програма за претварање на MP3 фајл во MIDI и се утепав барајќи, но сите се само trial верзии каде шо само 10 секунди ми се зачувуваат од песната во MIDI формат..Хелпп, многу ми треба таква програма.. :icon_frow:icon_frow
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ај помошче. Имам усб од 2 гига и од оние лаптопчињана кои им ги даваа на наставниците. На тоа лаптопче имам програма од 2.3 гига која сакам да ја префрлам на компјутер. Има начин тоа да го направам со Shared folder? Значи на лаптопчето имам Убунту а на компјутерот имам Виндоус 7.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Ај помошче. Имам усб од 2 гига и од оние лаптопчињана кои им ги даваа на наставниците. На тоа лаптопче имам програма од 2.3 гига која сакам да ја префрлам на компјутер. Има начин тоа да го направам со Shared folder? Значи на лаптопчето имам Убунту а на компјутерот имам Виндоус 7.
Со winrar / part0x.rar можеш да го поделеш било кој фајл на повеќе еднакви фајлови па потоа да си ги префрлиш и да си ги одзиповаш најубо со winraror наместо у рар да ги зиповаш во zip за да можеш и на линукс да ги одзиповаш
5 M е 5 MB ,...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Со winrar / part0x.rar можеш да го поделеш било кој фајл на повеќе еднакви фајлови па потоа да си ги префрлиш и да си ги одзиповаш најубо со winraror наместо у рар да ги зиповаш во zip за да можеш и на линукс да ги одзиповаш
5 M е 5 MB ,...
Ама тој веќе е зипуван. Плус на Убунту не е така како на Виндоус.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Moже ли некој да ми каже зоѓшто кога копирам нешто, потоа не можам да го пастирам? Paste се покажува како неактивно. :toe: Помош?
Фала
 
T

Tetro

Гостин
Moже ли некој да ми каже зоѓшто кога копирам нешто, потоа не можам да го пастирам? Paste се покажува како неактивно. :toe: Помош?
Фала
Пробај вака: Copy (Ctrl+C), Paste (Ctrl+V).

Што е тоа нешто? Ако е текст, може да биде заштитен од копирање. :)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Ај помошче. Имам усб од 2 гига и од оние лаптопчињана кои им ги даваа на наставниците. На тоа лаптопче имам програма од 2.3 гига која сакам да ја префрлам на компјутер. Има начин тоа да го направам со Shared folder? Значи на лаптопчето имам Убунту а на компјутерот имам Виндоус 7.
најдобар начин е ако ти се компјутерите во иста мрежа (пример дома имаш рутер) на лап топчето инсталираш самба (овде ти е добро објаснето како се инсталират), и после програмот го клаваш во shared folder и фино и елегантно си го земаш на 7-цата :smir:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
најдобар начин е ако ти се компјутерите во иста мрежа (пример дома имаш рутер) на лап топчето инсталираш самба (овде ти е добро објаснето како се инсталират), и после програмот го клаваш во shared folder и фино и елегантно си го земаш на 7-цата :smir:
Инсталирав самба али што знам не гледам промени на лаптопчево. Кај да го барам shared folder-от?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom