Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Веќе 2,3 недели ми се окочува глуфчето нагло.. а приклучено е од куќиштето..
на сред игра, ке преќине да мрда и треба да рестартирам компјутерот ...
и секојпат ми прави вака...
дај кажете шо е проблемот оти ке го скшрам! :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Некој програмче за да на седмицава го делитнам тоа доле што ми се појавуе и ми кажува дека е пиратски...да го снема тоа ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Веќе 2,3 недели ми се окочува глуфчето нагло.. а приклучено е од куќиштето..
на сред игра, ке преќине да мрда и треба да рестартирам компјутерот ...
и секојпат ми прави вака...
дај кажете шо е проблемот оти ке го скшрам! :)
1. Приклучи го во друг USB влез
2. Друг маус
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
арно тоа него... да не се укочува и цел компјутер у меѓувреме :D


ами незнам можно и до тоа да било ама мене ми е на firefox кога имав не ми праело вака
епа пробај со фајрфокс де, ако праи проблеми ондак проблемот е тоа што ти кажав.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
арно тоа него... да не се укочува и цел компјутер у меѓувреме :D



епа пробај со фајрфокс де, ако праи проблеми ондак проблемот е тоа што ти кажав.
па проблемот ми беше пошо не инсталирам ништо на компјутерот пошто мака ми е да ги бришам после ама сеа се среди незнам како шо али мене ми се имаше десено овај проблем од ко ми закоче 2-3 пати chromot но сеа ок е е
фала на помошта

пс. мене чудно ми беше дека и лозинките кога идев на save password не ми ги зачувуваше али сеа и тоа се испрај
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
Избришав едно програмче за дигиталниот апарат (преку uninstall) арно ама не се среди како што треба и сега кога се пушта компјутерот излегува ова

иако во startup-от тоа не е селектирано

Чаре? Можи да го избришам мануелно од регистарот?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Мојот проблем мислам дека е од областа на интернетот но ај да не го тупам ќе кажам што и како иде.
Msn messenger-от си работи беспрекорно, но проблемот се јавува штом сакам да покопам по историјата на чет. Финтата е што буквите се смалени, не можам да зумирам.
Има решение ова ако го пастирам тој текст во word, но тоа не е најдоброто. Word споро го процесира ова, (како и повеќето комплексни операции со текст/слика).
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Мојот проблем мислам дека е од областа на интернетот но ај да не го тупам ќе кажам што и како иде.
Msn messenger-от си работи беспрекорно, но проблемот се јавува штом сакам да покопам по историјата на чет. Финтата е што буквите се смалени, не можам да зумирам.
Има решение ова ако го пастирам тој текст во word, но тоа не е најдоброто. Word споро го процесира ова, (како и повеќето комплексни операции со текст/слика).
Пробај со Ctrl+плус или пак со Ctrl+scroll.
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Имам на лап топ Убунту тоа школското, сакам да инсталирам XP ама пред тоа, да го поделам хардискот за да остане и ова Убунту се ова треба преку усб ајде некој нека пише нешто да пробам.
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Може ли да се направи на Opera како на Google Chrome доле во старт лентата. Како на Chrome ко се дешава нешто на страната или ко ти пишат на фејсбук доле кај старт лентата почне да трепка. А на Opera го нема тоа. Може ли да се направи?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Имам на лап топ Убунту тоа школското, сакам да инсталирам XP ама пред тоа, да го поделам хардискот за да остане и ова Убунту се ова треба преку усб ајде некој нека пише нешто да пробам.
Читај ја оваа страна објаснува голем дел од тоа што ти треба да знаеш. Потоа Инсталираш XP преку усб а тоа како да нарпавиш имаш тука со софтвер кој што ќе го симнеш од тука и то.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom