Помош, софтверски проблеми и совети

M

Mr.InF3ction

Гостин
Кој видео формат е најдобар за прикачување на видео фајлови на youtube ?
AVI, WMV, FLV, 3GP,.... чекам одговори.....!!!!
Ако сакаш HD видео или нешто поголемо од 360P тогаш avi. За се друго како што кажа хакеристика flv.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ми мрзне ком ... и после покревање ми го дава ова ??? Помош ...
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Некој кирилични текстој во notepad ми отварат во формат:

2. Âçèìàéòå ñè åäíîìåñå÷íè êîäîâå îò òóê:

è ãè ñìåíÿéòå âñåêè ìåñåö ñ ïîìîùòà íà òîçè ñàéò çà âðåìåííè è-ìåéëè:

Мислам дека е проблем во encoding, би требало да е снимено како Unicode а не ANSI ама така ми е спуштено од на интернет. Некое решение за конвертирање или перманентно решавање на проблемов?

Едит: И овде не излезе ко шо требит во спојлеров, ке ви дам скриншат...
Прегледај го приврзокот 40428
 
H

HITCH

Гостин
Во последниов период често ми се појавува едно облаче Windows virtual memory low (или така нешто беше :kesa:) што да направам за да исчезне?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Во последниов период често ми се појавува едно облаче Windows virtual memory low (или така нешто беше :kesa:) што да направам за да исчезне?
Симни ова и исчисти убаво пц-то од непотребни работи. Потоа види во партицијата Ц колку имаш празен простор. Ако е помалку од 1 гб избриши нешто што не ти треба. И на крај ако пак излегува step by step од тука и ќе се реши проблемот.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Дали знае некој шо е проблемот со ова google chrome порано се беше ок ама сеа веќе една недела напорен стана чим скролам со маусот на тоа шо е видете на сликата за кое зборам и ми се фаќа како да сум кликнал на некој линк од сајтот и ми се отвора во нов бросовер било каков линк од сајтот
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.705
Поени од реакции
27.661
Некој кирилични текстој во notepad ми отварат во формат:

2. Âçèìàéòå ñè åäíîìåñå÷íè êîäîâå îò òóê:

è ãè ñìåíÿéòå âñåêè ìåñåö ñ ïîìîùòà íà òîçè ñàéò çà âðåìåííè è-ìåéëè:

Мислам дека е проблем во encoding, би требало да е снимено како Unicode а не ANSI ама така ми е спуштено од на интернет. Некое решение за конвертирање или перманентно решавање на проблемов?

Едит: И овде не излезе ко шо требит во спојлеров, ке ви дам скриншат...
Прегледај го приврзокот 40428
пробај овде, еднаш решив сличен проблем со помош на таа страница

Дали знае некој шо е проблемот со ова google chrome порано се беше ок ама сеа веќе една недела напорен стана чим скролам со маусот на тоа шо е видете на сликата за кое зборам и ми се фаќа како да сум кликнал на некој линк од сајтот и ми се отвора во нов бросовер било каков линк од сајтот
кога кликаш линк со тркалцето од маусот се отвара нов таб - тоа е нормално
кога го мрдаш нагоре надоле тркалцетот, скрола по страницата - тоа е нормално

едино шо ми паѓа на памет е дека си го зезнал тркалцето и сега кога скролаш ти уствари стискаш на тркалцето
пробај понежно да скролаш
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
пробај овде, еднаш решив сличен проблем со помош на таа страница


кога кликаш линк со тркалцето од маусот се отвара нов таб - тоа е нормално
кога го мрдаш нагоре надоле тркалцетот, скрола по страницата - тоа е нормално

едино шо ми паѓа на памет е дека си го зезнал тркалцето и сега кога скролаш ти уствари стискаш на тркалцето
пробај понежно да скролаш
ами незнам можно и до тоа да било ама мене ми е на firefox кога имав не ми праело вака
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Инсталирав USP-PC Camera и кога ке ја приклучам ми кажува : Sorry, you have no video capture hardware
Иначе прво ги инсталирам драјверите од цд-то после ја приклучувам камерата во USB и доле кај сатот што е ми излага едно дека не е успесно инсталирана :toe:

Помош ?
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Здраво, имам проблем со компјутерот па ако знае некој да помогне би бил благодарен. Денеска го форматирав компјутерот и му ставив Win XP SP3. Пред форматирањето компјутерот работеше ок и секогаш се уклучување нормално. После форматирањево, компјутерот кога е рестартиран било од копче или преку старт менито не се уклучува целосно. Односно свети само ламбичето(на куќиштето) Power додека ламбичето за HDD воопшто не светнува. Исто така и екранот е црн и не се уклучува. Проблемот го решавав така што го исклучував компјутерот од струја, чекав 3-4мин и го уклучував. На тоа уклучување се беше нормално и се си работеше ок, и ламбичето од ХДД светеше нормално - се разбира се до следниот рестарт :D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ај некој брзо на Леандра да и помогне да си ја среди резолуцијата?
Чепнала нешо по грешка и сега скринот и е развлечен и иконите и се големи.
Screen resolution има 2 опции само, и 2те ги пробала, не бива.

Any solutions, кај неа на профил, ил мсн.
 
T

Tetro

Гостин
Ај некој брзо на Леандра да и помогне да си ја среди резолуцијата?
Чепнала нешо по грешка и сега скринот и е развлечен и иконите и се големи.
Screen resolution има 2 опции само, и 2те ги пробала, не бива.

Any solutions, кај неа на профил, ил мсн.
Реинстал на драјвер за графичка и треба да се среди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom