Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Пробај некој од овие предлози:
1. Додека се стартува РС, стискај F8 и од менито одбери Start from last known good configurationЏ
2. Ако ова горе не го бива и пак остануваш на црна слика, додека си таму стисни CTRL + ALT + DELETE, одбери START TASK MANAGER, оди на FILE - NEW TASK и таму пиши explorer.exe
3. Батали VISTA, стави си 7,
Пријателе, напрво да се извинам што доцнам со одговорот. Сум пробал сто пати со Last known... и не бива. Кога притиска CTRL-ALT-DElete, не излегува ништо. А еве што открив најново, црниот екран кој се појавува стои 7-8 минути и потоа си стартува вистата без проблем, па се плашам да не е некој хардверски проблем..... ...

и друго прашање, би сакал да ставам 7 ама драјвери каде да ги најдам?
........
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Земав Gembird cam66u од другарче на некое време, сеа симнав драјвери за неа ама и после снимањето на драјверите ми покажува дека е дисонектирана а самиот windows покажува тоа доле балончето дека има usb camera приклучено -.- чаре?
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Пријателе, напрво да се извинам што доцнам со одговорот. Сум пробал сто пати со Last known... и не бива. Кога притиска CTRL-ALT-DElete, не излегува ништо. А еве што открив најново, црниот екран кој се појавува стои 7-8 минути и потоа си стартува вистата без проблем, па се плашам да не е некој хардверски проблем..... ...

и друго прашање, би сакал да ставам 7 ама драјвери каде да ги најдам?
........
Седмицата ти наога драјвери сама..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Земав Gembird cam66u од другарче на некое време, сеа симнав драјвери за неа ама и после снимањето на драјверите ми покажува дека е дисонектирана а самиот windows покажува тоа доле балончето дека има usb camera приклучено -.- чаре?
Како ја инсталирал другар ти и кои Windows ги имате двајцата?
 

Borsalino

Borsalino
Член од
21 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Macro

Ке ве молам некој да ми даде совет за следново
Имавме програм во Excel со Macro но по преинсталација на компјутерот не можам на истата програма да го користам Macroto
Имено ми ја дава следната забелешка:
Error accesing file. Network connection may have lost.
ве молам итно ми е ако може некој да ми помогне да можам пак да го користам програмчето
Фала однапред
 
H

-HRO

Гостин
На еден другар му треба Windows Vista i Windows 7 на цд.
Ако може некој да ми даде Download Link по ПП од каде би можел да ги симнам би бил благодарен...(Замунда-доколку таму има не би било лошо)...
Благодарам Однапред! :icon_lol:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Како ја инсталирал другар ти и кои Windows ги имате двајцата?
Снимил драјвери од CD со камерата што му дале ама не може да го најде па затоа морав да симнувам за кај мене, иначе XP имам
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Ми треба некое програмче,иначе знам дека има за наоѓање на драјверите што требаат за пц-то, бидејќи ми е тазе форматиран компјутерот.. не driver checker бара клуч (ако го има некој може и тоа,нека го прати клучот :) )
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ми треба некое програмче,иначе знам дека има за наоѓање на драјверите што требаат за пц-то, бидејќи ми е тазе форматиран компјутерот.. не driver checker бара клуч (ако го има некој може и тоа,нека го прати клучот :) )
Ако имаш акаунт на замунда, слегнис и UniBlue Driver scanner 2010, јас го користам и сум задоволен, има и активација.

--- надополнето ---

Седмицата ти наога драјвери сама..
А треба ли конекција на интернет за да ги најде или не??? инаку не сум знаел за ова до сега, фала многу.
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Сега купив нова звучна картичка, машинскиот дел е во ред, но не можам да најдам на интернет драјвери, а цедето што ми го дадоа не ми го чита. Картичката е C-Media-CMI8738-WDM некој линк? :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.891
HELP: барам Weather Desktop Gadget што ќе има сличен скин на овие:

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Вака сега,компјутерот ми е тазе форматиран, и почна да се гаси сам,веќе 2 пати за 2 дена..дали има нешто врска до форматот, до некој драјвер или нешто трето ?
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
До виндоусот,до форматирањето,до драјверите,до напојувањето,до графичката,до ХДД-то,etc....
Али ако сам се гаси без син екран и рестарт,види напојувањето!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
До виндоусот,до форматирањето,до драјверите,до напојувањето,до графичката,до ХДД-то,etc....
Али ако сам се гаси без син екран и рестарт,види напојувањето!
До сега сум немал такви проблеми :)

--- надополнето ---

Ако имаш акаунт на замунда, слегнис и UniBlue Driver scanner 2010, јас го користам и сум задоволен, има и активација.

--- надополнето ---


А треба ли конекција на интернет за да ги најде или не??? инаку не сум знаел за ова до сега, фала многу.
Дај сериал намбр по пп ако не те мрзи :) пробав 3 не работат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom